ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Drenge 13 år • Søndag kl. 11:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.4 | ||||
1 | F | 10.73 | Emil Frænde -00 | Sparta |
2 | f | 10.94 | Martin Lindebjerg -00 | Fremad Holbæk |
3 | f | 11.73 | Anton Mjöbäck -00 | IK Hellas |
4 | f | 12.01 | Asbjørn Wahlers -00 | Glostrup IC |
5 | 12.83 | Jacob Rasmussen -00 | Amager AC | |
6 | 13.03 | Johan Schade -00 | Korsør AM | |
HEAT 2 • w:-1.9 | ||||
1 | F | 10.63 | Peter Jørgensen -00 | Greve Atletik |
2 | f | 11.10 | Gabriel Lausten -00 | Sparta |
3 | f | 12.15 | Max Blom -00 | Bagsværd AC |
4 | f | 12.71 | Christian Fobian -00 | Bagsværd AC |
5 | 14.19 | Christoffer Bernsen -00 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Asbjørn Wahlers -00 | Glostrup IC | 162 | ||
3 | 12.54 | Jacob Rasmussen -00 | Amager AC | 15 | |
4 | 13.42 | Johan Schade -00 | Korsør AM | 298 | |
5 | 10.73 | Emil Frænde -00 | Sparta | 440 | |
6 | 1.17 | Anton Mjöbäck -00 | IK Hellas | 221 | |
7 | 10.62 | Martin Lindebjerg -00 | Fremad Holbæk | 158 | |
HEAT 2 | |||||
11.65 | DNS | Emil Jessen -00 | Sparta | 441 | |
12.00 | DNS | Kevin Waweru -00 | Bagsværd AC | 54 | |
11.45 | DNS | Peter Moll Berg -00 | Sparta | 523 | |
DNS | Emil Enevoldsen -00 | Amager AC | 8 | ||
13.28 | DNS | Kasper Clausen -00 | Københavns IF | 332 | |
11.38 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | Københavns IF | 325 | |
11.46 | DNS | Lucas Bunch -00 | Sparta | 489 | |
2 | 11.21 | Gabriel Lausten -00 | Sparta | 453 | |
3 | Peter Jørgensen -00 | Greve Atletik | 209 | ||
4 | 13.16 | Christoffer Bernsen -00 | Sparta | 432 | |
5 | 11.80 | Max Blom -00 | Bagsværd AC | 56 | |
6 | 12.63 | Christian Fobian -00 | Bagsværd AC | 46 | |
7 | 10.35 | DNS | Tobias G. Larsen -00 | Holte Atletik | 283 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.17 | Anton Mjöbäck -00 | IK Hellas | 221 | |
2 | 10.62 | Martin Lindebjerg -00 | Fremad Holbæk | 158 | |
3 | 10.73 | Emil Frænde -00 | Sparta | 440 | |
4 | 11.21 | Gabriel Lausten -00 | Sparta | 453 | |
5 | 11.80 | Max Blom -00 | Bagsværd AC | 56 | |
6 | 12.54 | Jacob Rasmussen -00 | Amager AC | 15 | |
7 | 12.63 | Christian Fobian -00 | Bagsværd AC | 46 | |
8 | 13.16 | Christoffer Bernsen -00 | Sparta | 432 | |
9 | 13.42 | Johan Schade -00 | Korsør AM | 298 | |
10 | Asbjørn Wahlers -00 | Glostrup IC | 162 | ||
11 | Peter Jørgensen -00 | Greve Atletik | 209 | ||
12 | 10.35 | DNS | Tobias G. Larsen -00 | Holte Atletik | 283 |
13 | 11.38 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | Københavns IF | 325 |
14 | 11.45 | DNS | Peter Moll Berg -00 | Sparta | 523 |
15 | 11.46 | DNS | Lucas Bunch -00 | Sparta | 489 |
16 | 11.65 | DNS | Emil Jessen -00 | Sparta | 441 |
17 | 12.00 | DNS | Kevin Waweru -00 | Bagsværd AC | 54 |
18 | 13.28 | DNS | Kasper Clausen -00 | Københavns IF | 332 |
19 | DNS | Emil Enevoldsen -00 | Amager AC | 8 |