DT master, 2. runde • Greve Stadion • Greve
4 jun., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Kuglestød • Finale • Mænd / Kvinder • Tirsdag kl. 19:30
Heat 1: Kugle A Gruppe SYD // Heat 2 :Kugle B Grupp NORD
Forsøg: 4
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||||
1 | 14.97 | 941 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | X | 14.97 | X | 14.89 |
2 | 13.74 | 937 | Jan Cordius -66 | Sparta | 13.44 | X | X | 13.74 |
3 | 7.99 | 904 | Inge Faldager -48 | Hvidovre AM | 7.73 | 7.72 | 7.99 | X |
4 | 7.30 | 840 | Val Hamilton (AIF) -47 | Amager IF & Amager AC | 7.30 | 7.08 | 7.02 | 7.22 |
8 | 8.44 | 784 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | 7.99 | 8.14 | 8.18 | 8.44 |
10 | 10.23 | 754 | Knud Høyer(Greve) -46 | Greve Atletik & Greve Trim | 9.78 | 9.83 | 10.23 | X |
12 | 9.63 | 724 | Ole Lysholt (AAC) -53 | Amager IF & Amager AC | 9.63 | 8.98 | 9.44 | 9.09 |
16 | 5.56 | 660 | Titi Hasselriis -45 | Herlev Atletik 1 | 5.56 | 5.05 | X | 4.34 |
17 | 8.27 | 656 | Dennis Eriksen -41 | Herlev Atletik 1 | 8.04 | 8.27 | 7.57 | 7.80 |
18 | 9.05 | 653 | Anker Nielsen (Delta Slagelse) -55 | Delta, DIF og HG | 8.68 | X | 8.86 | 9.05 |
19 | 9.83 | 652 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | 8.68 | 9.47 | 9.83 | X |
22 | 6.74 | 606 | Lone Metchen-Hjermind(Greve) -58 | Greve Atletik & Greve Trim | 6.33 | 6.66 | X | 6.74 |
24 | 9.02 | 582 | Stig Fog -67 | Herlev Atletik 2 | 8.49 | 8.54 | X | 9.02 |
25 | 8.37 | 575 | Michael Sørensen (HGATM) -63 | Delta, DIF og HG | 7.93 | 8.37 | X | 8.19 |
27 | 5.91 | 445 | Gitte Elkjær -67 | Herlev Atletik 2 | X | 5.72 | 5.91 | X |
HEAT 2 | ||||||||
5 | 7.86 | 832 | Ulla V. Nielsen (GIC) -51 | Glostrup Hellas | 7.16 | 7.78 | 7.38 | 7.86 |
6 | 9.14 | 801 | Dorte Maria Ramlov (Hillerød) -60 | Hillerød Helsingør | 8.59 | 9.14 | X | 8.95 |
7 | 11.17 | 789 | Steen F. Mortensen -63 | Bagsværd AC | 11.17 | 10.85 | X | X |
9 | 8.84 | 780 | Finn Ankerstjerne (GIC) -36 | Glostrup Hellas | 8.25 | 8.45 | 8.48 | 8.84 |
11 | 10.86 | 739 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | 10.82 | X | 10.67 | 10.86 |
13 | 10.22 | 704 | Karsten Krog (GIC) -58 | Glostrup Hellas | 10.22 | 10.14 | X | X |
14 | 10.34 | 677 | Erik Lütken -67 | AK Brøndby | 9.98 | 10.34 | 9.95 | X |
15 | 9.24 | 673 | Viggo Svenningsen (HIF) -60 | Hillerød Helsingør | X | 9.12 | 8.73 | 9.24 |
20 | 9.29 | 622 | Mogens Maltby -59 | Trongårdens IF | X | X | 9.29 | X |
21 | 9.00 | 612 | Ejner Hviid -58 | Ben Hur | 9.00 | 8.90 | 8.95 | X |
23 | 8.73 | 592 | Kaj Hammargren -64 | Ben Hur | 8.19 | 8.73 | X | X |
26 | 6.90 | 534 | Anke Hagen (Hellas) -66 | Glostrup Hellas | 6.70 | 6.89 | 6.90 | 6.59 |
28 | 6.20 | 403 | Jette Olsen -64 | AK Brøndby | X | X | X | 6.20 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | Dennis Eriksen -41 | Herlev Atletik 1 | ||
2 | Ole Lysholt (AAC) -53 | Amager IF & Amager AC | ||
3 | Gitte Elkjær -67 | Herlev Atletik 2 | ||
4 | Val Hamilton (AIF) -47 | Amager IF & Amager AC | ||
5 | Lone Metchen-Hjermind(Greve) -58 | Greve Atletik & Greve Trim | ||
6 | 9.00 | Anker Nielsen (Delta Slagelse) -55 | Delta, DIF og HG | |
7 | 10.00 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | |
8 | 7.99 | DNS | Lene Andersson(Greve) -67 | Greve Atletik & Greve Trim |
9 | 8.00 | Inge Faldager -48 | Hvidovre AM | |
10 | 8.98 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | |
11 | 9.30 | Michael Sørensen (HGATM) -63 | Delta, DIF og HG | |
12 | 10.70 | Knud Høyer(Greve) -46 | Greve Atletik & Greve Trim | |
13 | 9.57 | Stig Fog -67 | Herlev Atletik 2 | |
14 | 14.00 | Jan Cordius -66 | Sparta | |
15 | 15.00 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | |
16 | Titi Hasselriis -45 | Herlev Atletik 1 | ||
HEAT 2 | ||||
1 | 7.12 | Anke Hagen (Hellas) -66 | Glostrup Hellas | |
2 | 9.28 | Dorte Maria Ramlov (Hillerød) -60 | Hillerød Helsingør | |
3 | 9.00 | Ejner Hviid -58 | Ben Hur | |
4 | Erik Lütken -67 | AK Brøndby | ||
5 | 10.26 | Finn Ankerstjerne (GIC) -36 | Glostrup Hellas | |
6 | DNS | Jeppe Taunø -86 | Trongårdens IF | |
7 | Jette Olsen -64 | AK Brøndby | ||
8 | 9.18 | Kaj Hammargren -64 | Ben Hur | |
9 | 10.50 | Karsten Krog (GIC) -58 | Glostrup Hellas | |
10 | 0.12 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | |
11 | Mogens Maltby -59 | Trongårdens IF | ||
12 | 12.00 | Steen F. Mortensen -63 | Bagsværd AC | |
13 | 7.65 | Ulla V. Nielsen (GIC) -51 | Glostrup Hellas | |
14 | 8.76 | Viggo Svenningsen (HIF) -60 | Hillerød Helsingør |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 15.00 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | |
2 | 14.00 | Jan Cordius -66 | Sparta | |
3 | 12.00 | Steen F. Mortensen -63 | Bagsværd AC | |
4 | 10.70 | Knud Høyer(Greve) -46 | Greve Atletik & Greve Trim | |
5 | 10.50 | Karsten Krog (GIC) -58 | Glostrup Hellas | |
6 | 10.26 | Finn Ankerstjerne (GIC) -36 | Glostrup Hellas | |
7 | 10.00 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | |
8 | 9.57 | Stig Fog -67 | Herlev Atletik 2 | |
9 | 9.30 | Michael Sørensen (HGATM) -63 | Delta, DIF og HG | |
10 | 9.28 | Dorte Maria Ramlov (Hillerød) -60 | Hillerød Helsingør | |
11 | 9.18 | Kaj Hammargren -64 | Ben Hur | |
12 | 9.00 | Ejner Hviid -58 | Ben Hur | |
13 | 9.00 | Anker Nielsen (Delta Slagelse) -55 | Delta, DIF og HG | |
14 | 8.98 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | |
15 | 8.76 | Viggo Svenningsen (HIF) -60 | Hillerød Helsingør | |
16 | 8.00 | Inge Faldager -48 | Hvidovre AM | |
17 | 7.65 | Ulla V. Nielsen (GIC) -51 | Glostrup Hellas | |
18 | 7.12 | Anke Hagen (Hellas) -66 | Glostrup Hellas | |
19 | 0.12 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | |
20 | Jette Olsen -64 | AK Brøndby | ||
21 | Erik Lütken -67 | AK Brøndby | ||
22 | Val Hamilton (AIF) -47 | Amager IF & Amager AC | ||
23 | Ole Lysholt (AAC) -53 | Amager IF & Amager AC | ||
24 | Lone Metchen-Hjermind(Greve) -58 | Greve Atletik & Greve Trim | ||
25 | Dennis Eriksen -41 | Herlev Atletik 1 | ||
26 | Titi Hasselriis -45 | Herlev Atletik 1 | ||
27 | Gitte Elkjær -67 | Herlev Atletik 2 | ||
28 | Mogens Maltby -59 | Trongårdens IF | ||
29 | 7.99 | DNS | Lene Andersson(Greve) -67 | Greve Atletik & Greve Trim |
30 | DNS | Jeppe Taunø -86 | Trongårdens IF |