Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
12-13 jun., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter100 meter racerunners200 meter300 meter400 meter600 meter400 meter racerunners800 meter1000 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast
80 meter • Finale • Piger 12-13 år • Søndag kl. 10:35
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
w:+2.6 | ||||
1 | 10.59 | Alma Børregaard Ravn -09 | Sparta Atletik & Løb | .582 |
2 | 10.90 | Anizette L. Klitgaard -08 | Randers Freja Atletik & Motion | .893 |
3 | 10.99 | Esther Falck -08 | Sparta Atletik & Løb | .983 |
4 | 11.27 | Clara Momme Jørgensen -08 | Randers Freja Atletik & Motion | .268 |
5 | 11.37 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC | .364 |
6 | 11.40 | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte Idræts Klub | .391 |
7 | 11.52 | Selma Guldager Knudsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | .519 |
8 | 11.56 | Nikoline Willadsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | .560 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.46 | Selma Guldager Knudsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | 578 | 12.11 | ||
2 | 11.35 | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte Idræts Klub | 150 | |||
3 | 11.05 | Clara Momme Jørgensen -08 | Randers Freja Atletik & Motion | 385 | 11.30 | 11.30 | |
4 | 10.84 | Anizette L. Klitgaard -08 | Randers Freja Atletik & Motion | 382 | 11.12 | 11.44 | |
5 | 10.78 | Alma Børregaard Ravn -09 | Sparta Atletik & Løb | 419 | 10.55 | ||
6 | 11.04 | Esther Falck -08 | Sparta Atletik & Løb | 463 | 11.27 | 11.27 | |
7 | 11.32 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC | 163 | 11.50 | 11.50 | |
8 | 11.42 | Nikoline Willadsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | 575 | 12.59 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.78 | Alma Børregaard Ravn -09 | Sparta Atletik & Løb | 419 | 10.55 | ||
2 | 10.84 | Anizette L. Klitgaard -08 | Randers Freja Atletik & Motion | 382 | 11.12 | 11.44 | |
3 | 11.04 | Esther Falck -08 | Sparta Atletik & Løb | 463 | 11.27 | 11.27 | |
4 | 11.05 | Clara Momme Jørgensen -08 | Randers Freja Atletik & Motion | 385 | 11.30 | 11.30 | |
5 | 11.32 | Frida Laursen -09 | Glostrup IC | 163 | 11.50 | 11.50 | |
6 | 11.35 | Amalie Hesthaven -08 | Gentofte Idræts Klub | 150 | |||
7 | 11.42 | Nikoline Willadsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | 575 | 12.59 | ||
8 | 11.46 | Selma Guldager Knudsen -08 | Trongårdens Idræts Forening | 578 | 12.11 |