Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet100m racerunner200m racerunner800m racerunner
60 meter • Indl. • Drenge 11 år • Søndag kl. 11:00
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.6 | |||||
1 | q | 9.11 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | .101 |
2 | q | 9.30 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK | .299 |
3 | q | 10.06 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | .055 |
4 | q | 10.10 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | .095 |
5 | q | 10.14 | David R. Nielsen -08 | Sparta | .131 |
HEAT 2 • w:-0.5 | |||||
1 | q | 8.77 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | .763 |
2 | q | 8.99 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | .982 |
3 | q | 9.53 | William Thøgersen -08 | Sparta | .525 |
4 | q | 9.61 | William Matthew Buck -08 | Sparta | .603 |
5 | q | 9.77 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | .761 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK | ||
4 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | ||
5 | 10.08 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
6 | 10.22 | David R. Nielsen -08 | Sparta | |
7 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | ||
HEAT 2 | ||||
3 | 9.70 | William Matthew Buck -08 | Sparta | |
4 | 9.54 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | |
5 | 8.76 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | |
6 | 8.85 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
7 | 9.57 | William Thøgersen -08 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 8.76 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | |
2 | 8.85 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
3 | 9.54 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | |
4 | 9.57 | William Thøgersen -08 | Sparta | |
5 | 9.70 | William Matthew Buck -08 | Sparta | |
6 | 10.08 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
7 | 10.22 | David R. Nielsen -08 | Sparta | |
8 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK | ||
9 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | ||
10 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | ||
11 | 9.87 | DNS | Mads Augustinus Rasmussen -08 | Sparta |
60 meter • Finale • Drenge 11 år • Søndag kl. 12:35
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.2 | ||||
1 | 9.66 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | .660 |
2 | 9.68 | William Matthew Buck -08 | Sparta | .672 |
3 | 10.12 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | .111 |
4 | 10.18 | David R. Nielsen -08 | Sparta | .178 |
5 | 10.29 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | .287 |
HEAT 2 • w:+0.7 | ||||
1 | 8.87 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | .862 |
2 | 8.97 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | .969 |
3 | 9.17 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | .162 |
4 | 9.21 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK | .201 |
5 | 9.42 | William Thøgersen -08 | Sparta | .413 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | 10.14 | David R. Nielsen -08 | Sparta | |
4 | 10.06 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
5 | 9.61 | William Matthew Buck -08 | Sparta | |
6 | 9.77 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | |
7 | 10.10 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | |
HEAT 2 | ||||
3 | 9.53 | William Thøgersen -08 | Sparta | |
4 | 9.11 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | |
5 | 8.77 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | |
6 | 8.99 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
7 | 9.30 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 8.77 | Oliver Elklint -08 | Allerød Atletik og Motion | |
2 | 8.99 | Oliver Mikkelsen -08 | Sparta | |
3 | 9.11 | Lukas Mikkelsen -08 | Sparta | |
4 | 9.30 | Eskild Jørgensen -08 | Gentofte IK | |
5 | 9.53 | William Thøgersen -08 | Sparta | |
6 | 9.61 | William Matthew Buck -08 | Sparta | |
7 | 9.77 | Albert Lysemose Nielsen -08 | IK Hellas | |
8 | 10.06 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
9 | 10.10 | Hjalte Højmark Omkvist -08 | IK Hellas | |
10 | 10.14 | David R. Nielsen -08 | Sparta |