Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet100m racerunner200m racerunner800m racerunner
Boldkast • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 11:35
145 gram
A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 37.55 | Otto Qvist -10 | Amager AC | 35.98 | 35.44 | 32.36 | 37.55 | 33.36 | 34.43 |
2 | 35.32 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | 31.19 | 30.38 | 31.33 | 35.32 | 30.93 | 31.21 |
3 | 34.67 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | 31.68 | 31.57 | 30.15 | 34.67 | 34.01 | 31.68 |
4 | 31.28 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | 27.39 | 27.10 | X | 21.51 | 31.28 | 30.21 |
5 | 29.84 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | X | 29.84 | 28.02 | 23.55 | 25.12 | 21.33 |
6 | 27.00 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | 27.00 | 23.52 | 25.86 | 21.02 | 26.65 | 26.20 |
7 | 26.15 | Noah shahin Mathiesen -11 | Sparta | 24.44 | 24.98 | 26.15 | |||
8 | 24.70 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | X | X | 24.70 | |||
9 | 23.16 | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | 23.16 | 14.78 | 21.26 | |||
10 | 23.09 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | 23.09 | 20.35 | 15.67 | |||
11 | 20.30 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | 20.30 | 19.43 | X | |||
12 | 20.26 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | 13.31 | 20.26 | 17.25 | |||
13 | 20.10 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | 17.41 | 20.10 | 19.09 | |||
14 | 18.73 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | 18.73 | X | X | |||
15 | 17.78 | Emil Keller -10 | IK Hellas | 17.78 | 15.87 | X | |||
16 | 17.26 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | 13.40 | X | 17.26 | |||
17 | 16.53 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | 16.53 | 9.12 | 13.41 | |||
18 | 15.32 | Daniel Rasmussen -11 | Greve Atletik | 15.32 | 13.52 | X |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | ||
2 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | ||
3 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | ||
4 | Daniel Rasmussen -11 | Greve Atletik | ||
5 | Noah shahin Mathiesen -11 | Sparta | ||
6 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | ||
7 | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | ||
8 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | ||
9 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | ||
10 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | ||
11 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | ||
12 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | ||
13 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | ||
14 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | ||
14 | DNS | Yug Naik -11 | Bagsværd AC | |
15 | 21.71 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
16 | 22.44 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | |
17 | 22.98 | Emil Keller -10 | IK Hellas | |
18 | 39.50 | Otto Qvist -10 | Amager AC | |
19 | 25.14 | DNS | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 39.50 | Otto Qvist -10 | Amager AC | |
2 | 22.98 | Emil Keller -10 | IK Hellas | |
3 | 22.44 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | |
4 | 21.71 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
5 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | ||
6 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | ||
7 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | ||
8 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | ||
9 | Daniel Rasmussen -11 | Greve Atletik | ||
10 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | ||
11 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | ||
12 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | ||
13 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | ||
14 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | ||
15 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | ||
16 | Noah shahin Mathiesen -11 | Sparta | ||
17 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | ||
18 | Theo Linck Holbek -10 | Trongårdens IF | ||
19 | 25.14 | DNS | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC |
20 | DNS | Yug Naik -11 | Bagsværd AC |