ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun, 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
60 meter • Indl. • Drenge 10 år • Lørdag kl. 11:30
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.2 | ||||
1 | Q | 9.34 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM |
2 | q | 9.50 | Birk Kryger -08 | HG ATM |
3 | q | 9.83 | Karl Emil Søttrup -08 | Ballerup AK |
4 | 10.85 | Jacob-Emil Størzer-Ellis -08 | Greve Atletik | |
5 | 10.89 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | |
HEAT 2 • w:-1.0 | ||||
1 | Q | 9.19 | Oliver mikkelsen -08 | Bagsværd AC |
2 | q | 9.39 | Mathias Kent -08 | Gentofte IK |
3 | q | 9.59 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta |
4 | q | 9.75 | Otto W.D. Jørgensen -08 | Ballerup AK |
5 | q | 10.32 | Oliver H Jensen -08 | Ballerup AK |
6 | 10.38 | Magnus Dons -08 | Bagsværd AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | DNS | Asbjørn Haansbæk -07 | Frederiksberg IF | 135 | |
3 | 10.60 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 192 | |
4 | 9.3 | Birk Kryger -08 | HG ATM | 223 | |
5 | 10.59 | Karl Emil Søttrup -08 | Ballerup AK | 79 | |
6 | Jacob-Emil Størzer-Ellis -08 | Greve Atletik | 184 | ||
7 | 9.33 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM | 4 | |
HEAT 2 | |||||
2 | DNS | Noah Kristiansen -08 | Ballerup AK | 96 | |
3 | Magnus Dons -08 | Bagsværd AC | 40 | ||
4 | 9.13 | Oliver mikkelsen -08 | Bagsværd AC | 44 | |
5 | Oliver H Jensen -08 | Ballerup AK | 98 | ||
6 | 9.83 | Otto W.D. Jørgensen -08 | Ballerup AK | 103 | |
7 | 9.56 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta | 405 | |
8 | 9.40 | Mathias Kent -08 | Gentofte IK | 167 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.13 | Oliver mikkelsen -08 | Bagsværd AC | 44 | |
2 | 9.33 | Oliver Elklint -08 | Allerød AM | 4 | |
3 | 9.40 | Mathias Kent -08 | Gentofte IK | 167 | |
4 | 9.3 | Birk Kryger -08 | HG ATM | 223 | |
5 | 9.56 | Johan Dahl Kokkegård -08 | Sparta | 405 | |
6 | 9.83 | Otto W.D. Jørgensen -08 | Ballerup AK | 103 | |
7 | 10.59 | Karl Emil Søttrup -08 | Ballerup AK | 79 | |
8 | 10.60 | Mikkel Drage -08 | Greve Atletik | 192 | |
9 | Magnus Dons -08 | Bagsværd AC | 40 | ||
10 | Oliver H Jensen -08 | Ballerup AK | 98 | ||
11 | Jacob-Emil Størzer-Ellis -08 | Greve Atletik | 184 | ||
12 | 9.65 | DNS | August Cudrio Thomsen -08 | Amager AC | 9 |
13 | DNS | Noah Kristiansen -08 | Ballerup AK | 96 | |
14 | DNS | Asbjørn Haansbæk -07 | Frederiksberg IF | 135 |