ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun, 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 10:55
Antal heats: 4
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.5 | |||
13 | 29.03 | Aude Tra-bi -03 | Sparta |
15 | 29.81 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia |
16 | 29.91 | Eline Laanstra -03 | FIF Hillerød |
HEAT 2 • w:+1.0 | |||
10 | 28.44 | Ida Marie-Skøt Nielsen -04 | HG ATM |
11 | 28.51 | Carla Marie Frandsen -04 | Sparta |
14 | 29.62 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC |
17 | 30.48 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta |
HEAT 3 • w:-1.4 | |||
6 | 27.38 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC |
7 | 27.38 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
8 | 27.93 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK |
9 | 28.31 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta |
12 | 28.65 | Ingeborg Falck -04 | Sparta |
HEAT 4 • w:-0.1 | |||
1 | 25.82 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | 26.11 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
3 | 26.20 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
4 | 26.65 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
5 | 27.13 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF |
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 25.82 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | 26.11 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
3 | 26.20 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
4 | 26.65 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
5 | 27.13 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF |
6 | 27.38 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC |
7 | 27.38 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
8 | 27.93 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK |
9 | 28.31 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta |
10 | 28.44 | Ida Marie-Skøt Nielsen -04 | HG ATM |
11 | 28.51 | Carla Marie Frandsen -04 | Sparta |
12 | 28.65 | Ingeborg Falck -04 | Sparta |
13 | 29.03 | Aude Tra-bi -03 | Sparta |
14 | 29.62 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC |
15 | 29.81 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia |
16 | 29.91 | Eline Laanstra -03 | FIF Hillerød |
17 | 30.48 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | 114 | |
3 | 31.74 | Eline Laanstra -03 | FIF Hillerød | 126 | |
4 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | ||
5 | 29.73 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia | 290 | |
HEAT 2 | |||||
2 | 29.69 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 |
3 | 29.34 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
4 | 28.89 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
5 | 28.95 | Ida Marie-Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 225 | |
6 | 29.35 | Carla Marie Frandsen -04 | Sparta | 366 | |
HEAT 3 | |||||
2 | 28.22 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
3 | 27.82 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
4 | 27.42 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
5 | 27.50 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 30 | |
6 | 27.93 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
HEAT 4 | |||||
2 | 27.27 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
3 | 25.79 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
4 | 25.55 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 342 | |
5 | 25.64 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
6 | 26.41 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 25.55 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 342 | |
2 | 25.64 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
3 | 25.79 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
4 | 26.41 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
5 | 27.27 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
6 | 27.42 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
7 | 27.50 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 30 | |
8 | 27.82 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
9 | 27.93 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
10 | 28.22 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
11 | 28.89 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
12 | 28.95 | Ida Marie-Skøt Nielsen -04 | HG ATM | 225 | |
13 | 29.34 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
14 | 29.35 | Carla Marie Frandsen -04 | Sparta | 366 | |
15 | 29.73 | Asta Borggaard -04 | IK Olympia | 290 | |
16 | 31.74 | Eline Laanstra -03 | FIF Hillerød | 126 | |
17 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | ||
18 | 27.6 | DNS | Alma Witt -04 | Københavns IF | 306 |
19 | 29.32 | DNS | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 |
20 | 29.69 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 |
21 | DNS | Filippa Dons -04 | Bagsværd AC | 32 | |
22 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | Ballerup AK | 114 | |
23 | DNS | Angelina Holme -04 | Greve Atletik | 174 |