DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkast3000 meter kapgang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 12:45
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 2 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.0 | |||||
1 | Q | 11.00 | Christian Daniel Nørskov -04 | Randers Freja Atletik og Motion | |
2 | Q | 11.11 | Carl Bruce Aabo -04 | Herlufsholm Gymnastikforening | .107 |
3 | q | 11.41 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | Bragdið | .405 |
4 | 11.65 | Emil Daniel Nielsen -04 | Slagelse Atletik DELTA | .649 | |
5 | 11.97 | Joshua Cullingford -04 | Vidar Atletik | .964 | |
6 | 12.16 | Mads Elver Mørk -05 | Allerød Atletik & Motion | .154 | |
HEAT 2 • w:+1.2 | |||||
1 | Q | 11.13 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | Sparta Atletik & Løb | .121 |
2 | Q | 11.33 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | .323 |
3 | 11.61 | Simon Larsen -05 | Esbjerg Atletik og Motion | .606 | |
4 | 11.66 | Daniel Bisgaard -05 | Ballerup Atletik Klub | .656 | |
5 | 11.96 | Mathis Touillon -04 | Hvidovre Atletik & Motion | .956 | |
6 | 12.62 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 | Ballerup Atletik Klub | .619 | |
HEAT 3 • w:+1.5 | |||||
1 | Q | 11.10 | Vilhelm Krüger -04 | Sparta Atletik & Løb | .099 |
2 | Q | 11.30 | Jacob Vejgaard Laustsen -04 | Esbjerg Atletik og Motion | .293 |
3 | q | 11.35 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta Atletik & Løb | .344 |
4 | 11.83 | Christian Bruhn -05 | Silkeborg Atletik Klub 77 | .824 | |
5 | 11.88 | Bastian Grove Stentoft -05 | Aarhus 1900, Atletik & Løb | .875 | |
6 | 12.20 | Oliver Larsen -05 | Amager Atletik Club | .193 | |
7 | 13.11 | Rasmus Eybye Petersen -05 | Ballerup Atletik Klub | .103 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||||
2 | 12.36 | Mads Elver Mørk -05 🔗 | Allerød Atletik & Motion | 2 | 12.36 | 12.36 | |
3 | 11.63 | Emil Daniel Nielsen -04 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 344 | 11.63 | 11.63 | |
4 | 12.35 | Joshua Cullingford -04 🔗 | Vidar Atletik | 455 | 12.35 | 12.35 | |
5 | 11.53 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 🔗 | Bragdið | 67 | 11.53 | 11.53 | |
6 | 11.16 | Christian Daniel Nørskov -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 296 | 11.16 | 11.16 | |
7 | 11.24 | Carl Bruce Aabo -04 🔗 | Herlufsholm Gymnastikforening | 161 | 11.24 | 11.24 | |
HEAT 2 | |||||||
2 | 11.31 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 180 | 11.31 | 11.31 | |
3 | 12.90 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 50 | 12.90 | 12.90 | |
4 | 12.23 | Mathis Touillon -04 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 201 | 12.23 | 12.23 | |
5 | 11.89 | Daniel Bisgaard -05 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 35 | 11.89 | 11.89 | |
6 | DNS | Zacharias Albert Gustafsen -04 🔗 | Helsingør IF, Atletik | 154 | 12.10 | ||
7 | 11.11 | Hans Christian Dirch Corlin -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 382 | 11.11 | 11.11 | |
8 | 11.49 | Simon Larsen -05 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 87 | 11.49 | 11.49 | |
HEAT 3 | |||||||
2 | 12.15 | Bastian Grove Stentoft -05 🔗 | Aarhus 1900, Atletik & Løb | 487 | 12.15 | 12.15 | |
3 | 12.12 | Oliver Larsen -05 🔗 | Amager Atletik Club | 8 | 12.12 | 12.12 | |
4 | Christian Bruhn -05 🔗 | Silkeborg Atletik Klub 77 | 314 | 11.92 | |||
5 | 11.48 | Vitus Rosenkrands -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 424 | 11.48 | 11.48 | |
6 | 11.38 | Jacob Vejgaard Laustsen -04 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | 11.38 | 11.38 | |
7 | 11.05 | Vilhelm Krüger -04 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 423 | 11.05 | 11.05 | |
8 | 12.91 | Rasmus Eybye Petersen -05 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 46 | 12.91 | 12.91 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.05 | Vilhelm Krüger -04 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 423 | 11.05 | 11.05 | |
2 | 11.11 | Hans Christian Dirch Corlin -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 382 | 11.11 | 11.11 | |
3 | 11.16 | Christian Daniel Nørskov -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 296 | 11.16 | 11.16 | |
4 | 11.24 | Carl Bruce Aabo -04 🔗 | Herlufsholm Gymnastikforening | 161 | 11.24 | 11.24 | |
5 | 11.31 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 180 | 11.31 | 11.31 | |
6 | 11.38 | Jacob Vejgaard Laustsen -04 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | 11.38 | 11.38 | |
7 | 11.48 | Vitus Rosenkrands -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 424 | 11.48 | 11.48 | |
8 | 11.49 | Simon Larsen -05 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 87 | 11.49 | 11.49 | |
9 | 11.53 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 🔗 | Bragdið | 67 | 11.53 | 11.53 | |
10 | 11.63 | Emil Daniel Nielsen -04 🔗 | Slagelse Atletik DELTA | 344 | 11.63 | 11.63 | |
11 | 11.89 | Daniel Bisgaard -05 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 35 | 11.89 | 11.89 | |
12 | 12.12 | Oliver Larsen -05 🔗 | Amager Atletik Club | 8 | 12.12 | 12.12 | |
13 | 12.15 | Bastian Grove Stentoft -05 🔗 | Aarhus 1900, Atletik & Løb | 487 | 12.15 | 12.15 | |
14 | 12.23 | Mathis Touillon -04 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 201 | 12.23 | 12.23 | |
15 | 12.35 | Joshua Cullingford -04 🔗 | Vidar Atletik | 455 | 12.35 | 12.35 | |
16 | 12.36 | Mads Elver Mørk -05 🔗 | Allerød Atletik & Motion | 2 | 12.36 | 12.36 | |
17 | 12.90 | Simon-Ronaldo Baun L Gonzales -04 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 50 | 12.90 | 12.90 | |
18 | 12.91 | Rasmus Eybye Petersen -05 🔗 | Ballerup Atletik Klub | 46 | 12.91 | 12.91 | |
19 | Christian Bruhn -05 🔗 | Silkeborg Atletik Klub 77 | 314 | 11.92 | |||
20 | 12.36 | DNS | Tristan Rønn Poulsen -05 🔗 | Aarhus 1900, Atletik & Løb | 517 | 12.36 | 12.36 |
21 | DNS | Zacharias Albert Gustafsen -04 🔗 | Helsingør IF, Atletik | 154 | 12.10 |