DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkast3000 meter kapgang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Finale • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 13:45
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
w:+1.7 | ||||
1 | 10.91 | Vilhelm Krüger -04 | Sparta Atletik & Løb | .909 |
2 | 11.01 | Christian Daniel Nørskov -04 | Randers Freja Atletik og Motion | .005 |
3 | 11.11 | Hans Christian Dirch Corlin -05 | Sparta Atletik & Løb | .103 |
4 | 11.13 | Carl Bruce Aabo -04 | Herlufsholm Gymnastikforening | .127 |
5 | 11.32 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta Atletik & Løb | .311 |
6 | 11.44 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | .440 |
7 | 11.72 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 | Bragdið | .715 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.35 | Vitus Rosenkrands -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 424 | 11.35 | 11.35 | |
2 | 11.41 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 🔗 | Bragdið | 67 | 11.41 | 11.41 | |
3 | 11.13 | Hans Christian Dirch Corlin -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 382 | 11.11 | 11.11 | |
4 | 11.10 | Vilhelm Krüger -04 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 423 | 11.05 | 11.05 | |
5 | 11.00 | Christian Daniel Nørskov -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 296 | 11.00 | 11.00 | |
6 | 11.11 | Carl Bruce Aabo -04 🔗 | Herlufsholm Gymnastikforening | 161 | 11.11 | 11.11 | |
7 | 11.30 | DNS | Jacob Vejgaard Laustsen -04 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | 11.30 | 11.30 |
8 | 11.33 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 180 | 11.31 | 11.31 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11.00 | Christian Daniel Nørskov -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 296 | 11.00 | 11.00 | |
2 | 11.10 | Vilhelm Krüger -04 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 423 | 11.05 | 11.05 | |
3 | 11.11 | Carl Bruce Aabo -04 🔗 | Herlufsholm Gymnastikforening | 161 | 11.11 | 11.11 | |
4 | 11.13 | Hans Christian Dirch Corlin -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 382 | 11.11 | 11.11 | |
5 | 11.33 | Sebastian Abildgaard Glyb -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 180 | 11.31 | 11.31 | |
6 | 11.35 | Vitus Rosenkrands -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 424 | 11.35 | 11.35 | |
7 | 11.41 | Eiri Jógvansson Glerfoss -05 🔗 | Bragdið | 67 | 11.41 | 11.41 | |
8 | 11.30 | DNS | Jacob Vejgaard Laustsen -04 🔗 | Esbjerg Atletik og Motion | 79 | 11.30 | 11.30 |