VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun., 2013
Arrangør: Skive AM
80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkast4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Piger 16-17 år • Søndag kl. 13:50
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.0 | |||
1 | 26.09 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM |
2 | 26.36 | Isabell Paprotny -97 | Aabenraa IG |
6 | 29.69 | Paola Lyer -97 | Aalborg AM |
HEAT 2 • w:+0.0 | |||
3 | 27.14 | Freja Nowack -97 | Odense Atletik / OGF |
4 | 28.47 | Emma Luu Højlund -97 | Aarhus 1900 |
5 | 28.48 | Anne Søeborg -97 | Esbjerg AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | DNS | Annelouise Villum Jensen -96 | Aarhus 1900 | 403 | 25.03 | |
3 | Isabell Paprotny -97 | Aabenraa IG | 152 | 26.68 | ||
4 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 56 | 25.94 | ||
5 | 30.30 | Paola Lyer -97 | Aalborg AM | 323 | ||
HEAT 2 | ||||||
2 | 28.53 | Emma Luu Højlund -97 | Aarhus 1900 | 401 | 28.81 | |
3 | 27.42 | Freja Nowack -97 | Odense Atletik / OGF | 140 | ||
4 | 26.38 | DNS | Frida Sångren -97 | Aarhus 1900 | 402 | 26.15 |
5 | 28.83 | Anne Søeborg -97 | Esbjerg AM | 40 | 28.83 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 27.42 | Freja Nowack -97 | Odense Atletik / OGF | 140 | ||
2 | 28.53 | Emma Luu Højlund -97 | Aarhus 1900 | 401 | 28.81 | |
3 | 28.83 | Anne Søeborg -97 | Esbjerg AM | 40 | 28.83 | |
4 | 30.30 | Paola Lyer -97 | Aalborg AM | 323 | ||
5 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 56 | 25.94 | ||
6 | Isabell Paprotny -97 | Aabenraa IG | 152 | 26.68 | ||
7 | 26.38 | DNS | Frida Sångren -97 | Aarhus 1900 | 402 | 26.15 |
8 | DNS | Annelouise Villum Jensen -96 | Aarhus 1900 | 403 | 25.03 |