DT master, Sjælland, 1. runde • Hillerød Stadion • Hillerød
11 maj, 2022
Arrangør: FIF Hillerød
Stangspring • Finale • Mænd / Kvinder • Onsdag kl. 17:30
# | Resultat | Points | Navn | Team | 155 | 160 | 170 | 180 | 190 | 220 | 230 | 240 | 260 | 280 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||||||||||
1 | 2.40 | 603 | Knud Erik Pedersen -60 | FIF Hillerød/Langgarverne | XXO | XXO | XXO | |||||||
2 | 1.90 | 412 | Bo Fleig Mortensen -60 | Bagsværd AC | XO | O | XO | XXX | ||||||
3 | 1.60 | 236 | Michael Pilegaard Hansen -67 | Bagsværd AC | O | O | ||||||||
3 | 1.60 | 355 | Jesper Jørgensen -55 | Sparta | O | O | XXX | |||||||
NM | Thomas Christensen -72 | Herlev | X | |||||||||||
HEAT 2 | ||||||||||||||
1 | 2.80 | 616 | Thomas Andersson -69 | Greve Atletik/Greve Trim | O | O | O | XXO | ||||||
2 | 2.40 | 520 | Ole Biering -66 | Glostrup IC/IK Hellas | O | O | XXX | |||||||
3 | 2.40 | 546 | Kaj Hammergren -64 | Ben Hur | O | XXO | X | |||||||
4 | 1.70 | 435 | Jørgen Randløv Madsen -52 | Delta/DIF/HG | O | O | XXX |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | 1.70 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
6 | Bo Fleig Mortensen -60 🔗 | Bagsværd AC | ||
7 | Thomas Christensen -72 🔗 | Herlev | ||
9 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
10 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | ||
HEAT 2 | ||||
2 | 2.30 | Kaj Hammergren -64 🔗 | Ben Hur | |
4 | Jørgen Randløv Madsen -52 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
8 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
11 | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
12 | DNS | Jørgen Nielsen -42 🔗 | Delta/DIF/HG |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 2.30 | Kaj Hammergren -64 🔗 | Ben Hur | |
2 | 1.70 | Jesper Jørgensen -55 🔗 | Sparta | |
3 | Bo Fleig Mortensen -60 🔗 | Bagsværd AC | ||
4 | Michael Pilegaard Hansen -67 🔗 | Bagsværd AC | ||
5 | Jørgen Randløv Madsen -52 🔗 | Delta/DIF/HG | ||
6 | Knud Erik Pedersen -60 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | ||
7 | Ole Biering -66 🔗 | Glostrup IC/IK Hellas | ||
8 | Thomas Andersson -69 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | ||
9 | Thomas Christensen -72 🔗 | Herlev | ||
10 | DNS | Jørgen Nielsen -42 🔗 | Delta/DIF/HG |