Master hold finale • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
23 sep, 2018
Arrangør: Ballerup AK
Kuglestød • Finale • Mænd / Kvinder • Søndag kl. 15:00
Forsøg: 4
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6.37 | 1011 | Rosa Pedersen -30 | Odense Atletik | 6.30 | X | 6.10 | 6.37 |
2 | 13.52 | 905 | Jan Cordius -66 | Sparta | 13.52 | 13.31 | 13.42 | X |
3 | 8.11 | 887 | Ingrid N Thomsen -43 | Esbjerg AM | 8.11 | 8.08 | 7.74 | 7.75 |
4 | 13.94 | 861 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | X | X | 13.94 | X |
5 | 6.91 | 827 | Kirsten Onsberg -44 | Team VHS | 6.81 | 6.66 | 6.60 | 6.91 |
6 | 9.44 | 817 | Finn Ankerstjerne -36 | Team HG | 9.44 | 9.15 | 8.98 | 8.69 |
6 | 7.25 | 817 | Val Hamilton -47 | Team Amager | 6.86 | 7.25 | 7.20 | 6.69 |
8 | 11.84 | 810 | Peer Thorsø Jensen -58 | Vejle IF | 11.43 | 11.84 | 11.78 | 11.75 |
9 | 11.59 | 780 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | 11.59 | 11.38 | 11.20 | X |
10 | 8.53 | 776 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | 8.10 | 8.14 | 8.53 | 8.43 |
11 | 6.28 | 773 | Tove Friis Jensen -38 | Esbjerg AM | 6.28 | 6.16 | 6.11 | 6.02 |
12 | 7.40 | 763 | Ulla V. Nielsen -51 | Team HG | 7.27 | X | 6.78 | 7.40 |
13 | 8.14 | 755 | Alice Høvring -56 | Team HSH | 7.65 | 7.68 | X | 8.14 |
14 | 8.10 | 751 | Connie Holm -56 | Ballerup AK | 8.10 | X | 8.02 | X |
15 | 6.56 | 704 | Karin Bønnerup -49 | Team VHS | 6.56 | 5.96 | X | 6.37 |
16 | 9.36 | 702 | Ole Lysholt -52 | Team Amager | 9.30 | 9.05 | 9.36 | 9.19 |
17 | 10.30 | 696 | Karsten Krog -58 | Team HG | 9.97 | 10.30 | 10.08 | X |
18 | 10.50 | 689 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | 10.50 | X | 10.35 | X |
19 | 8.29 | 674 | Poul Husum Sørensen -38 | Odense Atletik | 7.91 | 7.99 | 8.29 | 7.99 |
20 | 9.17 | 654 | Marianne Krogsgaard -72 | Aalborg AM | 8.72 | 9.02 | 8.94 | 9.17 |
21 | 8.95 | 650 | Per Sabro -59 | Team HSH | 8.92 | 8.95 | X | 8.90 |
22 | 7.93 | 618 | Jeanette Rønning -65 | Ballerup AK | 7.31 | X | 7.93 | 7.51 |
23 | 8.98 | 556 | Hentie Swiegers -75 | Team HH | 8.98 | 8.44 | 8.72 | 8.27 |
24 | 6.70 | 508 | Anke Hagen -66 | Team HG | 6.21 | 6.46 | 6.70 | 6.64 |
25 | 6.58 | 507 | Jane Andersen -65 | Team HH | X | 6.31 | 6.58 | 5.99 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 16.95 | Jan Cordius -66 | Sparta | 62 | |
2 | 15.50 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | 34 | |
3 | 12.87 | Peer Thorsø Jensen -58 | Vejle IF | 135 | |
4 | 11.50 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | 4 | |
5 | 10.50 | Karsten Krog -58 | Team HG | 91 | |
6 | 10.26 | Finn Ankerstjerne -36 | Team HG | 87 | |
7 | 10.00 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | 31 | |
8 | 9.50 | Ole Lysholt -52 | Team Amager | 78 | |
9 | 9.33 | Per Sabro -59 | Team HSH | 121 | |
10 | 9.00 | Marianne Krogsgaard -72 | Aalborg AM | 145 | |
11 | 8.66 | Alice Høvring -56 | Team HSH | 112 | |
12 | 8.50 | Jeanette Rønning -65 | Ballerup AK | 13 | |
13 | 8.46 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | 65 | |
14 | 8.35 | Ingrid N Thomsen -43 | Esbjerg AM | 21 | |
15 | 8.10 | Connie Holm -56 | Ballerup AK | 11 | |
16 | 8.00 | Poul Husum Sørensen -38 | Odense Atletik | 53 | |
17 | 8.00 | Val Hamilton -47 | Team Amager | 81 | |
18 | 7.81 | Jane Andersen -65 | Team HH | 104 | |
19 | 7.50 | Ulla V. Nielsen -51 | Team HG | 98 | |
20 | 7.50 | Anke Hagen -66 | Team HG | 84 | |
21 | 7.23 | Kirsten Onsberg -44 | Team VHS | 125 | |
22 | 6.79 | Karin Bønnerup -49 | Team VHS | 124 | |
23 | 6.50 | Rosa Pedersen -30 | Odense Atletik | 55 | |
24 | 6.14 | Tove Friis Jensen -38 | Esbjerg AM | 28 | |
25 | Hentie Swiegers -75 | Team HH | 103 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 16.95 | Jan Cordius -66 | Sparta | 62 | |
2 | 15.50 | Maria Sløk Hansen -83 | Hvidovre AM | 34 | |
3 | 12.87 | Peer Thorsø Jensen -58 | Vejle IF | 135 | |
4 | 11.50 | Kasper Skov-Mikkelsen -65 | Bagsværd AC | 4 | |
5 | 10.50 | Karsten Krog -58 | Team HG | 91 | |
6 | 10.26 | Finn Ankerstjerne -36 | Team HG | 87 | |
7 | 10.00 | Carsten Damslund -66 | Hvidovre AM | 31 | |
8 | 9.50 | Ole Lysholt -52 | Team Amager | 78 | |
9 | 9.33 | Per Sabro -59 | Team HSH | 121 | |
10 | 9.00 | Marianne Krogsgaard -72 | Aalborg AM | 145 | |
11 | 8.66 | Alice Høvring -56 | Team HSH | 112 | |
12 | 8.50 | Jeanette Rønning -65 | Ballerup AK | 13 | |
13 | 8.46 | Lisbeth Sommer -57 | Sparta | 65 | |
14 | 8.35 | Ingrid N Thomsen -43 | Esbjerg AM | 21 | |
15 | 8.10 | Connie Holm -56 | Ballerup AK | 11 | |
16 | 8.00 | Poul Husum Sørensen -38 | Odense Atletik | 53 | |
17 | 8.00 | Val Hamilton -47 | Team Amager | 81 | |
18 | 7.81 | Jane Andersen -65 | Team HH | 104 | |
19 | 7.50 | Ulla V. Nielsen -51 | Team HG | 98 | |
20 | 7.50 | Anke Hagen -66 | Team HG | 84 | |
21 | 7.23 | Kirsten Onsberg -44 | Team VHS | 125 | |
22 | 6.79 | Karin Bønnerup -49 | Team VHS | 124 | |
23 | 6.50 | Rosa Pedersen -30 | Odense Atletik | 55 | |
24 | 6.14 | Tove Friis Jensen -38 | Esbjerg AM | 28 | |
25 | Hentie Swiegers -75 | Team HH | 103 |