DT Masters, Sjælland syd, 2. runde • Greve Stadion • Greve
13 jun., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale • Mænd og Kvinder • Tirsdag kl. 20:45
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 2.41.76 | 499 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Martin Leth-Sonne -82, Kim Lilhammer -66 | Herlev - M - A |
2 | 2.45.80 | 613 | Vagn Kildsig -40, Johnny Møller -59, Jørgen R. Madsen -52, Peter Simonsen -74 | Slagelse/DIF/HG - M |
3 | 2.51.25 | 702 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE), Mette B. Jepsen -70, Signe Boelsmand -91, Signe Gadegaard -82 | HvAM - K |
4 | 3.06.82 | 609 | Laila Ankerstjerne -65, Marianne Gram -50, Christina Hjordt Madsen -80, Melissa Valverde -91 | Greve - K |
5 | 3.25.77 | 692 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tove Schultz-Lorentzen -60 | GIC/Hellas - K |
6 | 3.36.33 | 518 | Titi Hasselriis -45, Marianne Flindt -55, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Merete Porsdal -73 | Herlev - K - A |
7 | 3.38.83 | 515 | Ella Grimm -47, Jette Svendsen -62, Tina M Nielsen -73, Kirsten Ejlskov -63 | FIFH/Lang - K |
8 | 4.10.82 | 421 | Inge Stampe -39, Randi Klokmose -53, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Mona Bach -65 | Herlev - K - B |
HEAT 2 | ||||
1 | 2.10.02 | 743 | Bo Sterup Abrahamsson -76, Frederik Regli -90, Christoph Hansen -92 (GER), Sebastian Kordt Lassen -93 | FIF - M |
2 | 2.31.01 | 684 | Carsten Damslund -66, Michael Noes Gätke -91, Cesar Posse -70, Bernie Bengtsson -62 | HvAM - M |
3 | 2.37.32 | 645 | Flemming Aanaes -47, Thyge Arum -61, Knud Erik Pedersen -60, Esben Masotti Kryger -80 | FIFH/Lang - M - A |
4 | 2.48.98 | 525 | Trille Ipsen -67, Knud Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Jacob Rørdam Holm-Jørgensen -72 | Sparta - M |
5 | 2.50.71 | 482 | Julie Rosbo -66, Mie Kjær -76, Jes Andersen -51, Michael Pilegaard Hansen -67 | BAC - M |
6 | 2.55.27 | 520 | Karsten Krog -58, Sven-Erik Dreisig -51, Ole Biering -66, Henrik Holmgård -55 | GIC/Hellas - M |
7 | 2.59.77 | 296 | Mads Andreas Simonsen -55, Heino Wohlert -66, Morten Christiansen -72, Dan Bodal -67 | FIFH/Lang - M - B |
8 | 3.37.07 | 160 | Per Klokmose -56, Eli Henriksen -57, Kenneth Ljungmann -50, Mogens Bertram-Nielsen -47 | Herlev - M - B |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
1 | Vagn Kildsig -40, Johnny Møller -59, Jørgen R. Madsen -52, Peter Simonsen -74 | Slagelse/DIF/HG - M | |
2 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Martin Leth-Sonne -82, Kim Lilhammer -66 | Herlev - M - A | |
3 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tove Schultz-Lorentzen -60 | GIC/Hellas - K | |
4 | Titi Hasselriis -45, Marianne Flindt -55, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Merete Porsdal -73 | Herlev - K - A | |
5 | Inge Stampe -39, Randi Klokmose -53, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Mona Bach -65 | Herlev - K - B | |
6 | Laila Ankerstjerne -65, Marianne Gram -50, Christina Hjordt Madsen -80, Melissa Valverde -91 | Greve - K | |
7 | Ella Grimm -47, Jette Svendsen -62, Tina M Nielsen -73, Kirsten Ejlskov -63 | FIFH/Lang - K | |
8 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE), Mette B. Jepsen -70, Signe Boelsmand -91, Signe Gadegaard -82 | HvAM - K | |
HEAT 2 | |||
1 | Carsten Damslund -66, Michael Noes Gätke -91, Cesar Posse -70, Bernie Bengtsson -62 | HvAM - M | |
2 | Trille Ipsen -67, Knud Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Jacob Rørdam Holm-Jørgensen -72 | Sparta - M | |
3 | Per Klokmose -56, Eli Henriksen -57, Kenneth Ljungmann -50, Mogens Bertram-Nielsen -47 | Herlev - M - B | |
4 | Mads Andreas Simonsen -55, Heino Wohlert -66, Morten Christiansen -72, Dan Bodal -67 | FIFH/Lang - M - B | |
5 | Karsten Krog -58, Sven-Erik Dreisig -51, Ole Biering -66, Henrik Holmgård -55 | GIC/Hellas - M | |
6 | Bo Sterup Abrahamsson -76, Frederik Regli -90, Christoph Hansen -92 (GER), Sebastian Kordt Lassen -93 | FIF - M | |
7 | Flemming Aanaes -47, Thyge Arum -61, Knud Erik Pedersen -60, Esben Masotti Kryger -80 | FIFH/Lang - M - A | |
8 | Julie Rosbo -66, Mie Kjær -76, Jes Andersen -51, Michael Pilegaard Hansen -67 | BAC - M |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Julie Rosbo -66, Mie Kjær -76, Jes Andersen -51, Michael Pilegaard Hansen -67 | BAC - M | |
2 | Ella Grimm -47, Jette Svendsen -62, Tina M Nielsen -73, Kirsten Ejlskov -63 | FIFH/Lang - K | |
3 | Mads Andreas Simonsen -55, Heino Wohlert -66, Morten Christiansen -72, Dan Bodal -67 | FIFH/Lang - M - B | |
4 | Flemming Aanaes -47, Thyge Arum -61, Knud Erik Pedersen -60, Esben Masotti Kryger -80 | FIFH/Lang - M - A | |
5 | Bo Sterup Abrahamsson -76, Frederik Regli -90, Christoph Hansen -92 (GER), Sebastian Kordt Lassen -93 | FIF - M | |
6 | Lisbet Hansen -53, Anke Hagen -66, Anni Vedel -65, Tove Schultz-Lorentzen -60 | GIC/Hellas - K | |
7 | Karsten Krog -58, Sven-Erik Dreisig -51, Ole Biering -66, Henrik Holmgård -55 | GIC/Hellas - M | |
8 | Laila Ankerstjerne -65, Marianne Gram -50, Christina Hjordt Madsen -80, Melissa Valverde -91 | Greve - K | |
9 | Stig Falkenblad -72, Mogens Skjøtt -63, Martin Leth-Sonne -82, Kim Lilhammer -66 | Herlev - M - A | |
10 | Inge Stampe -39, Randi Klokmose -53, Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55, Mona Bach -65 | Herlev - K - B | |
11 | Titi Hasselriis -45, Marianne Flindt -55, Alzhbeta Ella Alexandrova -71, Merete Porsdal -73 | Herlev - K - A | |
12 | Per Klokmose -56, Eli Henriksen -57, Kenneth Ljungmann -50, Mogens Bertram-Nielsen -47 | Herlev - M - B | |
13 | Marie-Louise Levy Paez -79 (SWE), Mette B. Jepsen -70, Signe Boelsmand -91, Signe Gadegaard -82 | HvAM - K | |
14 | Carsten Damslund -66, Michael Noes Gätke -91, Cesar Posse -70, Bernie Bengtsson -62 | HvAM - M | |
15 | Vagn Kildsig -40, Johnny Møller -59, Jørgen R. Madsen -52, Peter Simonsen -74 | Slagelse/DIF/HG - M | |
16 | Trille Ipsen -67, Knud Jesper Jørgensen -55, Henning Steffan Jensen -54, Jacob Rørdam Holm-Jørgensen -72 | Sparta - M | |
17 | DNS | Helge Tesch -46, Per Elo Ehlers -55, Bo Nytofte -49, Lars Juel Jensen -53 | Ben Hur - M |
18 | DNS | Greve - M |