Herlev klubmesterskaber • Herlev Stadion • Herlev
28 aug., 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
3-kamp • Finale • Drenge 7-9 år • Onsdag
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 2.624 (W:-0.2) | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik |
2 | 2.589 (W:-0.4) | Balder Breinholst -10 | Amager AC |
3 | 2.076 (W:-0.9) | Lucas Petersson -10 | Uden klub |
4 | 1.742 (W:-0.2) | Nil Axen -10 | Herlev Atletik |
5 | 1.610 (W:-0.9) | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik |
6 | 1.587 (W:-1.8) | Storm Breinholst -13 | Amager AC |
7 | 1.459 (W:-0.7) | Oscar Petersson -10 | Uden klub |
8 | 1.404 (W:-0.7) | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik |
9 | 1.349 (W:-0.9) | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik |
10 | 680 (W:-0.3) | Storm Stage -12 | Uden klub |
Navn | 40 meter | Højdespring | Længdespring | Boldkast | Points |
---|---|---|---|---|---|
Adam Lund Lippert -10 | 7.53 901p -0.4 |
3.34 812p +0.0 |
40.69 911p |
2.624p W:-0.2 |
|
Balder Breinholst -10 | 7.07 1027p -0.4 |
1.07 839p |
33.60 723p |
2.589p W:-0.4 |
|
Lucas Petersson -10 | 7.36 950p -1.8 |
2.80 527p +0.0 |
29.04 599p |
2.076p W:-0.9 |
|
Nil Axen -10 | 7.83 811p -0.4 |
3.00 630p +0.0 |
18.62 301p |
1.742p W:-0.2 |
|
Sofus V. Skytte Jensen -10 | 7.58 887p -1.8 |
2.93 593p +0.0 |
12.88 130p |
1.610p W:-0.9 |
|
Storm Breinholst -13 | 7.89 792p -1.8 |
0.92 540p |
17.05 255p |
1.587p W:-1.8 |
|
Oscar Petersson -10 | 8.32 647p -1.8 |
2.24 255p +0.3 |
27.54 557p |
1.459p W:-0.7 |
|
Alexander Wulff -11 | 8.35 637p -1.8 |
2.69 472p +0.3 |
18.42 295p |
1.404p W:-0.7 |
|
Philip Fjeldsted -10 | 8.77 481p -1.8 |
2.81 532p +0.0 |
19.80 336p |
1.349p W:-0.9 |
|
Storm Stage -12 | 9.18 315p -0.6 |
2.08 182p +0.0 |
14.63 183p |
680p W:-0.3 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
2 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
3 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
4 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
5 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
6 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
7 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
8 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
9 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
10 | Balder Breinholst -10 | Amager AC |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
3 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
4 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
5 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
6 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
7 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
8 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
9 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
10 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
11 | DNS | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik |