Herlev klubmesterskaber • Herlev Stadion • Herlev
28 aug., 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
40 meter • Finale • Drenge 7-9 år • Onsdag kl. 17:00
Antal heats: 3
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.8 | ||||
1 | 7.36 | 950 | Lucas Petersson -10 | Uden klub |
2 | 7.58 | 887 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik |
3 | 7.89 | 792 | Storm Breinholst -13 | Amager AC |
4 | 8.32 | 647 | Oscar Petersson -10 | Uden klub |
5 | 8.35 | 637 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik |
6 | 8.77 | 481 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik |
HEAT 2 • w:-0.4 | ||||
1 | 7.07 | 1027 | Balder Breinholst -10 | Amager AC |
2 | 7.53 | 901 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik |
3 | 7.83 | 811 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik |
4 | 8.42 | 612 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub |
5 | 9.13 | 336 | Victor Gdowski -11 | Uden klub |
HEAT 3 • w:-0.6 | ||||
1 | 8.54 | 568 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik |
2 | 9.18 | 315 | Storm Stage -12 | Uden klub |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
HEAT 1 | |||
1 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
2 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
3 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
4 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
5 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
6 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
HEAT 2 | |||
1 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
3 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
4 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
5 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
6 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub | |
HEAT 3 | |||
1 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik | |
2 | Storm Stage -12 | Uden klub |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
3 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
4 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
5 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
6 | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik | |
7 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
8 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
9 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
10 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
11 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
12 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
13 | Filip Stojanovic -10 | Uden klub | |
14 | DNS | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik |