Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
7-8 maj, 2016
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 483 | 13.66 | 1 | Victoria Lendal -02 | 13.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
2 | 491 | 14.12 | 2 | Annika Eppers -02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 488 | 13.78 | 2 | Lili Kökeny -01 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 478 | 14.04 | 4 | Liv Nedergaard -02 | 14.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 489 | 13.52 | 1 | Viktoria Dommer -01 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 488 | 13.32 | 1 | Lili Kökeny -01 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
7 | 490 | 13.92 | 3 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
8 | 479 | 21.99 | 7 | Sofia Lange -02 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 486 | 1.56 | 1 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
10 | 488 | 13.04 | 3 | Lili Kökeny -01 | 13.32 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
11 | 490 | 13.96 | 5 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 13.92 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
12 | 487 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 28.23 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
13 | 479 | 31.64 | 2 | Sofia Lange -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
14 | 483 | 13.76 | 7 | Victoria Lendal -02 | 13.66 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
15 | 489 | 13.50 | 5 | Viktoria Dommer -01 | 13.52 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |
16 | 482 | 2.27.79 | 5 | Cecilie Boedal -01 | 2.24.17 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
17 | 485 | 3.20 | 1 | Nicola Malling -01 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 480 | 33.33 | 4 | Emilie Bank -02 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
19 | 478 | 43.28 | 3 | Liv Nedergaard -02 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
20 | 487 | 4.74 | 5 | Ida Beiter Bomme -01 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | |
21 | 483 | 5.14 | 1 | Victoria Lendal -02 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
22 | 491 | 4.62 | 8 | Annika Eppers -02 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
23 | 488 | 4.44 | 13 | Lili Kökeny -01 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
24 | 484 | 4.72 | 6 | Josefine Sørensen -02 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
25 | 490 | 4.47 | 12 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
26 | 483 | 28.33 | 6 | Victoria Lendal -02 | 28.15 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
27 | 491 | 29.20 | 11 | Annika Eppers -02 | 28.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
28 | 488 | 28.36 | 7 | Lili Kökeny -01 | 28.56 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
29 | 484 | 30.50 | 17 | Josefine Sørensen -02 | 29.88 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
30 | 478 | 28.56 | 8 | Liv Nedergaard -02 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 |
31 | 487 | 11.40 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 10.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 |
32 | 479 | 9.48 | 4 | Sofia Lange -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
33 | 480 | 7.83 | 10 | Emilie Bank -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
34 | 478 | 8.92 | 6 | Liv Nedergaard -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
35 | 481 | 4.50.05 | 2 | Nikoline Høegh Ørum Niels -02 | 4.46.69 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 18:10 |