Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
8-9 jun., 2019
Arrangør: Hvidovre AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 158 | PB | 5.00 (w:-0.9) | 2 | Christian Andersson -06 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 175 | 13.10 | 2 | Sara Olsson -02 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:32 | ||
3 | 170 | 13.45 | 4 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:32 | ||
4 | 169 | 12.80 | 4 | Kasper Scheller -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
5 | 171 | 3.19 (w:+0.0) | 16 | Mikkel Drage -08 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
6 | 164 | 11.10 | 1 | Grace Dahi -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:21 | ||
7 | 169 | 12.67 | 4 | Kasper Scheller -03 | 12.80 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
8 | 164 | 10.57 | 1 | Grace Dahi -07 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
9 | 175 | 13.02 | 4 | Sara Olsson -02 | 13.10 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:13 | |
10 | 170 | 13.13 | 2 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 13.45 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:13 | |
11 | 164 | 11.06 | 2 | Grace Dahi -07 | 11.10 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:21 | |
12 | 176 | 8.85 | 1 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 9.00 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |
13 | 171 | 10.22 | 7 | Mikkel Drage -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
14 | 165 | 14.02 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 14.18 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
15 | 166 | 16.37 | 1 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
16 | 176 | 8.93 | 1 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 8.85 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
17 | 165 | 14.03 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 14.02 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:24 | |
18 | 166 | DNS | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 16.37 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:24 | ||
19 | 164 | 1.40 | 1 | Grace Dahi -07 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
20 | 169 | 5.02 (w:+0.9) | 2 | Kasper Scheller -03 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
21 | 172 | 6.35 (w:+1.1) | 3 | Peter Andersson -99 | 6.95 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:05 | |
22 | 159 | 34.71 | 5 | Emil Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
23 | 161 | 34.82 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
24 | 176 | 31.11 | 3 | Sofie Skovgaard Olesen -08 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:14 | ||
25 | 177 | DNS | Viola Jensen -06 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |||
26 | 158 | 25.83 | 1 | Christian Andersson -06 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:42 | ||
27 | 166 | 13.53 | 5 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 13.78 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |
28 | 160 | 11.02 | 1 | Frederik Andersson -01 | 10.93 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
29 | 167 | DNS | Kasper Andersson -97 | 10.91 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
30 | 172 | 11.20 | 3 | Peter Andersson -99 | 10.60 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
31 | 173 | 42.73 | 2 | Phillip Vegge -00 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
32 | 168 | 2.12.30 | 2 | Kasper Granlund -09 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
33 | 166 | DNS | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 13.53 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:40 | ||
34 | 160 | 11.14 | 8 | Frederik Andersson -01 | 11.02 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 | |
35 | 172 | DNS | Peter Andersson -99 | 11.20 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 | ||
36 | 170 | 1.03.51 | 2 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 1.00.23 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:22 | |
37 | 177 | 15.21 | 3 | Viola Jensen -06 | 100 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | ||
38 | 171 | 16.37 | 14 | Mikkel Drage -08 | 100 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:20 | ||
39 | 158 | 12.38 | 1 | Christian Andersson -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:25 | ||
40 | 174 | 15.72 | 1 | Ronja Revall -09 | 100 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 9:30 | ||
41 | 174 | 3.16 (w:-3.6) | 4 | Ronja Revall -09 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:55 | ||
42 | 159 | 35.48 | 4 | Emil Degn Pedersen -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 9:55 | ||
43 | 161 | 33.89 | 5 | Frederik Degn Pedersen -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 9:55 | ||
44 | 165 | 5.64 (w:+2.7) | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 5.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
45 | 175 | 4.65 (w:+2.6) | 7 | Sara Olsson -02 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | ||
46 | 177 | 15.48 | 7 | Viola Jensen -06 | 15.21 | 100 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:05 | |
47 | 158 | 12.53 | 1 | Christian Andersson -06 | 12.38 | 100 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:15 | |
48 | 171 | 16.55 | 7 | Mikkel Drage -08 | 16.37 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:20 | |
49 | 174 | 15.49 | 1 | Ronja Revall -09 | 15.72 | 100 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
50 | 177 | 3.36 (w:+3.4) | 19 | Viola Jensen -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
51 | 163 | 3.56 (w:+1.8) | 16 | Frida Revall -06 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 | ||
52 | 175 | 27.04 | 8 | Sara Olsson -02 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | ||
53 | 170 | 27.04 | 7 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | ||
54 | 171 | 1.01 | 5 | Mikkel Drage -08 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:45 | ||
55 | 170 | 24.53 | 2 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | ||
56 | 166 | 34.24 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 37.47 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:50 | ||
57 | 159 | 10.30 | 6 | Emil Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
58 | 161 | 12.52 | 2 | Frederik Degn Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:55 | ||
59 | 160 | 22.52 | 6 | Frederik Andersson -01 | 22.22 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:20 | |
60 | 167 | DNS | Kasper Andersson -97 | 22.15 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:20 | ||
61 | 172 | 22.49 | 5 | Peter Andersson -99 | 21.93 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:20 | |
62 | 168 | 3.52.01 | 3 | Kasper Granlund -09 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:40 | ||
63 | 171 | 5.83 | 9 | Mikkel Drage -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:00 | ||
64 | 162 | 6.02.25 | 6 | Frida Revall -06 | 1500 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:40 | ||
65 | 173 | 11.47 | 1 | Phillip Vegge -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | ||
66 | 163 | PB | 1.11.32 | 4 | Frida Revall -06 | 400 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |