Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
8-9 jun., 2019
Arrangør: Hvidovre AM
Amager Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 1.09.38 | 3 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 1.12.91 | 400 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 |
2 | 4 | 1.59.96 | 5 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 1.59.60 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:25 |
3 | 4 | 11.30 | 3 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 11.12 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
4 | 4 | 11.88 | 6 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 11.30 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:10 |
5 | 4 | 1.24 | 7 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:05 |
6 | 4 | 3.88 (w:+2.4) | 12 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 |
7 | 4 | 17.95 | 11 | Ada Thyrsted Nissen -06 | 13.20 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 |
8 | 5 | 7.84 | Alexander Vedel Møller -12 | 8.32 | 40 meter • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 10:00 | |
9 | 5 | 2.62 (w:-1.8) | 7 | Alexander Vedel Møller -12 | 2.84 | Længdespring • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 9:20 |
10 | 5 | 18.14 | Alexander Vedel Møller -12 | 19.62 | Boldkast • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 11:00 | |
11 | 6 | 34.86 | 2 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | |
12 | 6 | 2.16.42 | 2 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 600 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 16:20 | |
13 | 6 | 25.14 | 9 | Alfred Brekling Brushøj -10 | 24.32 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |
14 | 7 | 7.53 | 5 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 8.02 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
15 | 7 | 7.54 | 2 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 7.53 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:45 |
16 | 7 | 1.07 | 1 | Alva Wagner Toftdahl -10 | 0.92 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:20 |
17 | 30.58 | 1 | Amager AC | 4 x 40 meter stafet • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
18 | 45.90 | 2 | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
19 | 28.34 | 2 | Amager AC I | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
20 | 29.21 | 3 | Amager AC II | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
21 | 9 | 13.55 | 5 | Anders Mathisen -55 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
22 | 9 | NT | Anders Mathisen -55 | 13.55 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:50 | |
23 | 10 | 31.65 | 7 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 33.30 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:34 |
24 | 10 | DNS | Anna Bjaaland Andersen -06 | 400 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:25 | ||
25 | 10 | 1.54.45 | 3 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 1.56.22 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:25 |
26 | 10 | 5.28.48 | 3 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 5.45.27 | 1500 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:40 |
27 | 10 | DNS | Anna Bjaaland Andersen -06 | 7.74 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
28 | 10 | 16.00 | 14 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 15.97 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:15 |
29 | 11 | 13.91 | 4 | Annabelle Viple -05 | 14.51 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:12 |
30 | 11 | DNS | Annabelle Viple -05 | 13.91 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:53 | |
31 | 11 | 49.99 | 2 | Annabelle Viple -05 | 300 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:15 | |
32 | 11 | 2.82 | 1 | Annabelle Viple -05 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:30 |
33 | 11 | 7.30 | 24 | Annabelle Viple -05 | 7.20 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:30 |
34 | 11 | DNS | Annabelle Viple -05 | 19.07 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 9:50 | |
35 | 12 | 9.78 | 1 | Balder Breinholst -10 | 10.23 | 60 meter • Indl. | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:45 |
36 | 12 | 9.67 | 2 | Balder Breinholst -10 | 9.78 | 60 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:50 |
37 | 12 | 36.10 | 4 | Balder Breinholst -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | |
38 | 12 | 1.04 | 1 | Balder Breinholst -10 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:30 | |
39 | 12 | 3.40 (w:-1.5) | 2 | Balder Breinholst -10 | 3.29 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:00 |
40 | 12 | 5.82 | 2 | Balder Breinholst -10 | 5.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:10 |
41 | 12 | 33.91 | 3 | Balder Breinholst -10 | 31.71 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |
42 | 13 | 10.76 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 11.03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 |
43 | 13 | 10.69 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 10.76 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:25 |
44 | 13 | 13.61 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 13.93 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:35 |
45 | 13 | 13.33 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 13.61 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 |
46 | 13 | 26.83 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 27.67 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:26 |
47 | 13 | 1.02.52 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 1.05.63 | 400 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:35 |
48 | 13 | 4.80 (w:+0.0) | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 |
49 | 13 | 7.12 | 4 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 7.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:00 |
50 | 14 | 13.61 | 3 | Caroline Jørgensen -05 | 13.79 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:12 |
51 | 14 | DNS | Caroline Jørgensen -05 | 13.61 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:53 | |
52 | 14 | 28.47 | 13 | Caroline Jørgensen -05 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:10 |
53 | 14 | 4.08 (w:+1.5) | 18 | Caroline Jørgensen -05 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 9:00 |
54 | 14 | 8.35 | 21 | Caroline Jørgensen -05 | 8.93 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 16:30 |
55 | 14 | 25.44 | 5 | Caroline Jørgensen -05 | 25.19 | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:55 |
56 | 14 | 21.74 | 9 | Caroline Jørgensen -05 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 9:50 | |
57 | 15 | 11.32 | 2 | Celina C.S. Jensen -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:21 | |
58 | 15 | 11.25 | 3 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.32 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:21 |
59 | 15 | DNS | Celina C.S. Jensen -07 | 14.04 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:10 | |
60 | 15 | 13.79 | 2 | Celina C.S. Jensen -07 | 100 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
61 | 15 | 1.33 | 2 | Celina C.S. Jensen -07 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
62 | 15 | 4.25 (w:-2.2) | 4 | Celina C.S. Jensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 | |
63 | 16 | 30.64 | 5 | Clara Juul Pallesen -06 | 31.17 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:34 |
64 | 16 | 10.77 | 2 | Clara Juul Pallesen -06 | 11.29 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
65 | 16 | 10.73 | 4 | Clara Juul Pallesen -06 | 10.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:10 |
66 | 16 | 4.04 (w:+2.6) | 11 | Clara Juul Pallesen -06 | 4.08 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:45 |
67 | 17 | 1.15.22 | 7 | Daniel Lund -06 | 400 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:40 | |
68 | 17 | 5.32.00 | 9 | Daniel Lund -06 | 5.37.95 | 1500 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:30 |
69 | 17 | 1.27 | 2 | Daniel Lund -06 | 1.32 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:20 |
70 | 18 | DNS | Emil Skovhøj -91 | 4.16.41 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:40 | |
71 | 20 | 12.00 | 4 | Emil Zilmer Lund -07 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
72 | 20 | 11.88 | 7 | Emil Zilmer Lund -07 | 12.00 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:25 |
73 | 22 | 14.32 | 3 | Emil Zilmer Lund -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:35 | |
74 | 22 | 14.56 | 5 | Emil Zilmer Lund -07 | 14.32 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 |
75 | 23 | 29.75 | 5 | Emil Zilmer Lund -07 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:26 | |
76 | 19 | 1.21 | 4 | Emil Zilmer Lund -07 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
77 | 21 | 3.90 (w:-0.1) | 8 | Emil Zilmer Lund -07 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
78 | 24 | DNS | Estha Færch -07 | 16.21 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 9:10 | |
79 | 24 | 14.53 | 3 | Estha Færch -07 | 100 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | |
80 | 24 | 30.67 | 3 | Estha Færch -07 | 31.35 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:22 |
81 | 24 | 11.66 | Estha Færch -07 | 11.86 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
82 | 24 | 3.93 (w:-3.0) | 5 | Estha Færch -07 | 4.26 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 |
83 | 24 | 13.67 | 8 | Estha Færch -07 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
84 | 25 | 8.45 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 9.07 | 40 meter • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 10:00 | |
85 | 25 | 2.13 (w:-1.6) | 8 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 2.24 | Længdespring • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 9:20 |
86 | 25 | 12.62 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 10.23 | Boldkast • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 11:00 | |
87 | 26 | 7.48 | 4 | Franciska Trzecieski -10 | 7.54 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
88 | 26 | DNS | Franciska Trzecieski -10 | 7.48 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
89 | 26 | 10.70 | 3 | Franciska Trzecieski -10 | 10.70 | 60 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:55 |
90 | 26 | 0.86 | 4 | Franciska Trzecieski -10 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 10:20 | |
91 | 26 | 3.09 (w:-2.6) | 4 | Franciska Trzecieski -10 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 13:20 |
92 | 26 | 6.63 | 1 | Franciska Trzecieski -10 | 6.08 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:15 |
93 | 26 | 18.66 | 4 | Franciska Trzecieski -10 | 18.94 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:30 |
94 | 27 | 59.64 | 3 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 1.02.75 | 400 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 15:50 |
95 | 27 | 2.08.78 | 2 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 2.11.85 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 17:53 |
96 | 28 | 2.04.78 | 2 | Henrik Gregersen -80 | 2.00.87 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:55 |
97 | 29 | DNS | Hussein Ali -04 | 3.10 | Længdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:25 | |
98 | 29 | DNS | Hussein Ali -04 | 5.95 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:55 | |
99 | 30 | 1.35.42 | 3 | Ida Lund -09 | 1.40.58 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 15:05 |
100 | 30 | 2.42 (w:-2.5) | 9 | Ida Lund -09 | 2.63 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:55 |
101 | 31 | 3.10 (w:-1.1) | 5 | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | 2.98 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:00 |
102 | 31 | 20.63 | 10 | Jonas Wiese Kofoed-Nielsen -11 | 21.63 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |
103 | 655 | 9.87 | 1 | Kristian Kolbye -96 | 9.56 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 |
104 | 33 | 29.76 | 18 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 30.44 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:10 |
105 | 33 | 1.58 | 1 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:00 |
106 | 33 | 4.01 (w:+3.4) | 19 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 9:00 |
107 | 33 | 8.89 (w:+1.4) | 1 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | Trespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
108 | 33 | 16.98 | 13 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 20.48 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 9:50 |
109 | 34 | 14.93 | 2 | Mads Varnike Schiff -07 | 15.19 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 |
110 | 34 | 1.30 | 3 | Mads Varnike Schiff -07 | 1.38 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
111 | 34 | 4.03 (w:+0.3) | 6 | Mads Varnike Schiff -07 | 4.18 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 |
112 | 35 | 37.94 | 8 | Otto Svare Qvist -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | |
113 | 35 | 1.24.66 | 2 | Otto Svare Qvist -10 | 400 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 12:00 | |
114 | 35 | 0.96 | 2 | Otto Svare Qvist -10 | 0.96 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:30 |
115 | 35 | 3.14 (w:-1.8) | 3 | Otto Svare Qvist -10 | 3.10 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:00 |
116 | 35 | 5.66 | 3 | Otto Svare Qvist -10 | 5.19 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:10 |
117 | 35 | 39.50 | 1 | Otto Svare Qvist -10 | 36.08 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |
118 | 36 | 1.49 | 2 | Sandra B Christensen -95 | 1.78 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 |
119 | 37 | 13.66 | 5 | Sandra Ghatei -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:21 | |
120 | 37 | 3.19 (w:-3.0) | 10 | Sandra Ghatei -07 | 2.91 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 |
121 | 37 | 5.40 | 7 | Sandra Ghatei -07 | 4.49 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
122 | 38 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:04 | ||
123 | 38 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 1.66 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:50 | |
124 | 38 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 10.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
125 | 38 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 21.79 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
126 | 38 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 38.89 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
127 | 39 | 1.26.73 | 5 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.21.80 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:05 |
128 | 39 | 2.19.33 | 2 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 2.18.53 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 |
129 | 39 | 13.59 | 4 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 13.71 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 |
130 | 39 | 13.47 | 7 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 13.59 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:55 |
131 | 39 | 1.06 | 7 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.13 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:20 |
132 | 39 | 3.06 (w:-4.2) | 10 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:55 |
133 | 40 | 7.41 | Storm Breinholst -13 | 8.04 | 40 meter • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 10:00 | |
134 | 40 | 7.67 | 5 | Storm Breinholst -13 | 8.04 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:00 |
135 | 40 | DNS | Storm Breinholst -13 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | ||
136 | 40 | 2.66 (w:-3.8) | 6 | Storm Breinholst -13 | 2.58 | Længdespring • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 9:20 |
137 | 40 | 16.42 | Storm Breinholst -13 | 12.66 | Boldkast • Finale | Drenge 7 år | Søndag kl. 11:00 | |
138 | 40 | 15.52 | 15 | Storm Breinholst -13 | 12.66 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |
139 | 41 | 3.58.19 | 1 | Theis Læssøe -93 | 3.58.54 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:40 |
140 | 42 | 10.78 | 1 | Thomas Brinch -62 | Kuglestød • Finale | Mænd 55-59 år | Søndag kl. 15:00 | |
141 | 42 | 31.95 | 1 | Thomas Brinch -62 | Diskoskast • Finale | Mænd 55-59 år | Søndag kl. 11:55 | |
142 | 43 | 12.56 | 6 | Tristan Trzecieski -07 | 12.86 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 |
143 | 43 | 15.43 | 5 | Tristan Trzecieski -07 | 100 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:35 | |
144 | 43 | 15.58 | 7 | Tristan Trzecieski -07 | 15.43 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 |
145 | 43 | 17.91 | 5 | Tristan Trzecieski -07 | 17.70 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 |
146 | 43 | 1.21 | 6 | Tristan Trzecieski -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
147 | 43 | 14.11 | 4 | Tristan Trzecieski -07 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:55 | |
148 | 43 | 18.98 | 9 | Tristan Trzecieski -07 | 15.78 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:10 |
149 | 44 | 7.61 | 6 | Ursula Helleskov -10 | 7.94 | 40 meter • Indl. | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:45 |
150 | 44 | 7.68 | 3 | Ursula Helleskov -10 | 7.61 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:45 |
151 | 44 | 40.16 | 7 | Ursula Helleskov -10 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 14:50 | |
152 | 45 | 2.15.24 | 1 | Vagn Bjørn -10 | 600 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 16:20 | |
153 | 45 | 3.43 (w:-1.8) | 1 | Vagn Bjørn -10 | 3.44 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 11:00 |
154 | 46 | 7.64 | 4 | William Kühn Bjerre -10 | 7.84 | 40 meter • Indl. | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:00 |
155 | 46 | 41.15 | 14 | William Kühn Bjerre -10 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:54 | |
156 | 46 | 29.28 | 6 | William Kühn Bjerre -10 | 35.78 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:10 |