Lyngby Games • Lyngby Stadion • Lyngby
1 jun., 2014
Arrangør: Trongårdens IF
Trongårdens IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 277 | 1.15 | 4 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 278 | 1.10 | 6 | Tobias Vig Andersen -01 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 266 | 3.71 | 5 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
4 | 267 | 3.88 | 4 | Flora Chalmer Rasmussen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 273 | DNS | Frederik Durvander Carlse -05 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
6 | 277 | 3.58.84 | 7 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 1000 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:20 | |
7 | 278 | 3.35.99 | 5 | Tobias Vig Andersen -01 | 1000 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 10:20 | |
8 | 266 | 9.79 | 1 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:55 | |
9 | 267 | 9.28 | 1 | Flora Chalmer Rasmussen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:55 | |
10 | 264 | 12.93 | 5 | Caroline Damgaard Nielsen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:55 | |
11 | 277 | 13.52 | 5 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 13.85 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:10 |
12 | 276 | DNS | Lasse Hedegaard -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:10 | ||
13 | 278 | 13.10 | 4 | Tobias Vig Andersen -01 | 12.20 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:10 |
14 | 272 | DNS | Emil Eyrich -00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | ||
15 | 279 | 13.17 | 1 | Yousef Al Basari -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 | |
16 | 268 | 15.67 | 4 | Julia Bielefeldt -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
17 | 269 | 15.05 | 3 | Marie Kierstein -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:50 | |
18 | 265 | 7.25 | 5 | Cecilie Nagel Haase -00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
19 | 266 | 9.66 | 5 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 9.79 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
20 | 267 | 9.13 | 2 | Flora Chalmer Rasmussen -03 | 9.28 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:20 |
21 | 273 | 7.35 | 2 | Frederik Durvander Carlse -05 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:40 | |
22 | 274 | 7.52 | 4 | Hjalte Damgaard Nielsen -06 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:40 | |
23 | 268 | 3.35 | 11 | Julia Bielefeldt -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
24 | 271 | 4.74 | 1 | Tina Bishoff -98 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:40 |
25 | 279 | 4.49 | 8 | Yousef Al Basari -99 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:40 | |
26 | 267 | 1.25 | 1 | Flora Chalmer Rasmussen -03 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:50 | |
27 | 270 | 7.71 | 5 | Nikoline Graae -05 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:10 | |
28 | 275 | 2.82 | 3 | Johannes Durvander Carlse -08 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 14:10 | |
29 | 273 | 7.24 | 5 | Frederik Durvander Carlse -05 | 7.35 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 14:25 |
30 | 271 | 13.52 | 1 | Tina Bishoff -98 | 13.33 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
31 | 272 | DNS | Emil Eyrich -00 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:00 | ||
32 | 270 | 2.90 | 6 | Nikoline Graae -05 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:00 |
33 | 273 | DNS | Frederik Durvander Carlse -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 15:00 | ||
34 | 266 | 1.18.73 | 5 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 15:30 | |
35 | 267 | DNS | Flora Chalmer Rasmussen -03 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 15:30 | ||
36 | 270 | 1.27.20 | 5 | Nikoline Graae -05 | 1.25.00 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 15:50 |
37 | 274 | 1.27.02 | 5 | Hjalte Damgaard Nielsen -06 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 16:00 | |
38 | 277 | 3.52 | 12 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 3.49 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:00 |
39 | 276 | DNS | Lasse Hedegaard -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:00 | ||
40 | 278 | 3.25 | 16 | Tobias Vig Andersen -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:00 | |
41 | 271 | 1.60 | 1 | Tina Bishoff -98 | 1.69 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:20 |
42 | 272 | DNS | Emil Eyrich -00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
43 | 277 | 1.17.29 | 6 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 400 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:30 | |
44 | 278 | 1.14.35 | 4 | Tobias Vig Andersen -01 | 400 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 16:30 | |
45 | 277 | 4.86 | 6 | Oscar Langtved Pallisgaar -02 | 5.45 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:00 |
46 | 278 | 5.05 | 5 | Tobias Vig Andersen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 17:00 |