ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 221 | 11.73 | 3 | Anton Mjöbäck -00 | 1.17 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:40 |
2 | 221 | 11.81 | 5 | Anton Mjöbäck -00 | 11.73 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:20 |
3 | 221 | 29.88 | 5 | Anton Mjöbäck -00 | 3.12 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 |
4 | 221 | 4.01 | 10 | Anton Mjöbäck -00 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 | |
5 | 222 | 3.38 | 10 | Emil Borch -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
6 | 222 | 36.45 | 2 | Emil Borch -03 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:25 | |
7 | 223 | 1.15.82 | 9 | Emilie Bøg Ekholm -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 | |
8 | 223 | 3.50.46 | 6 | Emilie Bøg Ekholm -02 | 1000 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:40 | |
9 | 224 | 25.04 | 5 | Frederik Borch -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
10 | 225 | 3.44 | 10 | Gustav Mjöbäck -02 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
11 | 225 | 33.29 | 4 | Gustav Mjöbäck -02 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 | |
12 | 226 | 9.77 | 2 | Hugo Rasmussen -03 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
13 | 226 | 9.56 | 4 | Hugo Rasmussen -03 | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
14 | 226 | 1.12.62 | 4 | Hugo Rasmussen -03 | 1.20.77 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 |
15 | 226 | 3.89 | 4 | Hugo Rasmussen -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
16 | 227 | 2.44.40 | 15 | Ida Halvorsen -99 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 | |
17 | 228 | 37.32 | 2 | IK Hellas | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 16:20 | |
18 | 228 | 46.56 | 2 | IK Hellas | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:40 | |
19 | 229 | 30.49 | 4 | Jonathan Hvitved -01 | 3.30 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 |
20 | 229 | 2.04.39 | 5 | Jonathan Hvitved -01 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:50 | |
21 | 230 | 9.66 | 2 | Mathias Dalsgaard -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
22 | 230 | 9.78 | 5 | Mathias Dalsgaard -02 | 9.66 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:35 |
23 | 230 | 11.11 | 2 | Mathias Dalsgaard -02 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 | |
24 | 230 | 1.32 | 3 | Mathias Dalsgaard -02 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 | |
25 | 230 | 4.20 | 1 | Mathias Dalsgaard -02 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
26 | 231 | 12.72 | 6 | Thomas Yde -01 | 1.21 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:55 |
27 | 231 | 23.20 | 6 | Thomas Yde -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 | |
28 | 232 | 3.78 | 7 | William Lee Meyrick -02 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:10 | |
29 | 232 | 9.10 | 3 | William Lee Meyrick -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:25 | |
30 | 232 | 37.64 | 3 | William Lee Meyrick -02 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:20 |