Glostrup Games • Glostrup Stadion • Glostrup
25 apr., 2015
Arrangør: Glostrup IC
Silkeborg 77
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 222 | 1.25 | 6 | Lærke Krejberg -00 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 218 | 1.55 | 1 | FLine Damsgaard Andersen -99 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 221 | 30.00 | 4 | Lucas Richardt -00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 217 | 17.98 | 8 | Emil Busch Bjerregaard -01 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 226 | 32.98 | 1 | Robin Ostenfeldt -99 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 225 | 11.19 | 2 | Oskar Vejlgård -02 | 11.03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 10:20 |
7 | 218 | 24.74 | 4 | FLine Damsgaard Andersen -99 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 | |
8 | 225 | 1.41 | 2 | Oskar Vejlgård -02 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:15 | |
9 | 222 | 14.83 | 3 | Lærke Krejberg -00 | 13.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
10 | 220 | 13.68 | 2 | Josefine Bundgaard-Hansen -00 | 13.45 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 |
11 | 221 | 13.42 | 4 | Lucas Richardt -00 | 12.90 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 |
12 | 217 | 15.10 | 5 | Emil Busch Bjerregaard -01 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
13 | 223 | 1.60 | 3 | Markus Kirk Kjeldsen -01 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 | |
14 | 225 | 11.25 | 4 | Oskar Vejlgård -02 | 11.19 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:15 |
15 | 222 | 15.14 | 6 | Lærke Krejberg -00 | 15.00 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
16 | 220 | 13.94 | 2 | Josefine Bundgaard-Hansen -00 | 13.68 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 |
17 | 221 | 13.37 | 5 | Lucas Richardt -00 | 13.42 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
18 | 226 | 13.35 | 4 | Robin Ostenfeldt -99 | 12.30 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
19 | 219 | 4.90 | 2 | Frida Selmer -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
20 | 225 | 27.52 | 1 | Oskar Vejlgård -02 | 27.90 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:35 |
21 | 228 | 30.65 | 7 | Viktor Krejberg -02 | 30.00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:35 |
22 | 221 | 5.39 | 3 | Lucas Richardt -00 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
23 | 217 | 4.03 | 5 | Emil Busch Bjerregaard -01 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
24 | 219 | 45.21 | 2 | Frida Selmer -00 | 45.55 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
25 | 220 | 43.81 | 1 | Josefine Bundgaard-Hansen -00 | 44.10 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
26 | 228 | 4.72 | 2 | Viktor Krejberg -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
27 | 226 | 58.58 | 5 | Robin Ostenfeldt -99 | 56.00 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |
28 | 224 | 4.23.19 | 1 | Mebrahtom Tesfom -00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 | |
29 | 223 | 4.23.75 | 2 | Markus Kirk Kjeldsen -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:20 |