DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 103 | 13.33 | 3 | Alda Sigurdsdóttir Lamhauge -98 | 13.04 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:30 | |
2 | 103 | 27.48 | 4 | Alda Sigurdsdóttir Lamhauge -98 | 26.96 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:30 | |
3 | 104 | 12.08 | 3 | Alfred Dahl Larsen -02 | 11.67 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
4 | 104 | DNS | Alfred Dahl Larsen -02 | 23.56 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:35 | ||
5 | 104 | 15.36 | 2 | Alfred Dahl Larsen -02 | 15.20 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:15 | |
6 | 104 | 16.37 | 7 | Alfred Dahl Larsen -02 | 15.36 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:05 | |
7 | 105 | PB | 1.03.59 | 9 | Amalie Boeck -03 | 1.04.20 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
8 | 105 | SB | 2.23.49 | 8 | Amalie Boeck -03 | 2.26.12 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:35 |
9 | 106 | 13.16 | 2 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.78 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | |
10 | 106 | 13.26 | 6 | Amalie Molander Pedersen -00 | 13.16 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:35 | |
11 | 106 | 27.08 | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | 25.80 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | |
12 | 106 | 5.37 (w:+1.3) | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | 5.69 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:15 | |
13 | 106 | 11.86 (w:+1.5) | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 12.16 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:15 | |
14 | 107 | 13.93 | 5 | Angela Timm -03 | 13.30 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
15 | 108 | PB | 2.06.35 | 4 | Carl Emil Hjorth -04 | 2.06.44 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
16 | 109 | 12.48 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.20 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
17 | 109 | 12.49 | 2 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 12.48 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
18 | 109 | 25.24 | 1 | Caroline Benfeldt Sørensen -02 | 25.00 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
19 | 110 | DNS | David Holst Hahn -04 | 11.25.69 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:10 | ||
20 | 110 | PB | 29.28 | 8 | David Holst Hahn -04 | 24.65 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
21 | 111 | PB | 2.12.80 | 1 | Ellen Christiensen -03 | 2.13.28 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:35 |
22 | 111 | 4.38.95 | 1 | Ellen Christiensen -03 | 4.31.66 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
23 | 112 | 12.07 | 6 | Emil Grovn -98 | 11.61 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | |
24 | 112 | 24.45 | 8 | Emil Grovn -98 | 24.00 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:55 | |
25 | 54.39 | 7 | Frederiksberg IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
26 | DNS | Frederiksberg IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:45 | ||||
27 | 113 | 1.58.39 | 1 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | 1.58.17 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:10 | |
28 | 113 | 4.00.66 | 2 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | 3.57.92 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 | |
29 | 114 | DNS | Julian Gregersen -98 | 2.01.30 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:10 | ||
30 | 114 | DNS | Julian Gregersen -98 | 4.02.36 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
31 | 115 | DNS | Kamille Dahlsgaard Andersen -03 | 1.06.40 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
32 | 116 | 2.60 | 4 | Kathrine Holst Hahn -04 | 2.90 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
33 | 116 | 4.64 (w:+2.1) | 11 | Kathrine Holst Hahn -04 | 4.75 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 | |
34 | 116 | PB | 11.18 (w:+1.1) | 1 | Kathrine Holst Hahn -04 | 10.82 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
35 | 117 | 12.15 | 4 | Magnus Askov-Hansen -03 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
36 | 117 | 5.86 (w:+2.0) | 8 | Magnus Askov-Hansen -03 | 5.90 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:05 | |
37 | 118 | 1.54 | 5 | Maja Hjorth Antvorskov -02 | 1.64 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
38 | 118 | DNS | Maja Hjorth Antvorskov -02 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:50 | ||
39 | 119 | 2.02.67 | 6 | Martin Møllgaard -03 | 2.01.95 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 | |
40 | 119 | PB | 4.07.59 | 5 | Martin Møllgaard -03 | 4.12.19 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:50 |
41 | 120 | 1.35 | 16 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 |