ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
18-19 jan., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 130 | 9.36 | 2 | Ellen Sofie Folker -03 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
2 | 130 | 9.41 | 4 | Ellen Sofie Folker -03 | 9.36 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
3 | 130 | 3.74 | 7 | Ellen Sofie Folker -03 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:40 | |
4 | 125 | 9.35 | 5 | Andrea Holm -01 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:35 | |
5 | 142 | 12.49 | 7 | Marie Elisabeth Molander -01 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:35 | |
6 | 134 | 12.18.39 | 1 | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 1.30.10 | 3000 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:50 |
7 | 125 | 12.83 | 7 | Andrea Holm -01 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:40 | |
8 | 125 | 4.50 | 5 | Andrea Holm -01 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
9 | 134 | DNS | Frida Maj Bach Seitzberg -01 | 3.99 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
10 | 142 | 2.46 | 12 | Marie Elisabeth Molander -01 | 2.61 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
11 | 142 | 7.21 | 7 | Marie Elisabeth Molander -01 | 6.76 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
12 | 137 | DNS | Kamille Busch Hansen -00 | 9.33 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
13 | 149 | 8.77 | 3 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
14 | 124 | 8.84 | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | 9.33 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
15 | 133 | 8.54 | 2 | Freja Gustafsson -99 | 9.03 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
16 | 123 | 9.13 | 5 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
17 | 149 | DNS | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 8.77 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
18 | 133 | 8.46 | 4 | Freja Gustafsson -99 | 8.54 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 |
19 | 133 | 8.49 | 5 | Freja Gustafsson -99 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
20 | 137 | 29.01 | 4 | Kamille Busch Hansen -00 | 28.75 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 |
21 | 149 | 29.48 | 6 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 28.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 |
22 | 136 | 29.94 | 9 | Josefine Schultz -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
23 | 133 | 28.40 | 2 | Freja Gustafsson -99 | 28.31 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 |
24 | 143 | 31.23 | 17 | Marie Oline Winther -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | |
25 | 123 | DNS | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:55 | ||
26 | 143 | 2.49.07 | 12 | Marie Oline Winther -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
27 | 123 | 2.46.29 | 11 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
28 | 126 | 2.29.85 | 5 | Astrid Reymann Bødker -99 | 22.50 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
29 | 140 | 5.18.04 | 6 | Lea Othmar Haskiel -99 | 4.57.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
30 | 126 | 5.19.47 | 7 | Astrid Reymann Bødker -99 | 50.50 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
31 | 140 | 11.24.92 | 3 | Lea Othmar Haskiel -99 | 10.44.67 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 |
32 | 136 | 11.52 | 6 | Josefine Schultz -99 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:10 | |
33 | 123 | 1.30 | 12 | Amalie Højgaard Nielsen -00 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
34 | 137 | NM | Kamille Busch Hansen -00 | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
35 | 149 | 3.92 | 25 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
36 | 136 | 4.25 | 17 | Josefine Schultz -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
37 | 124 | 4.74 | 6 | Amalie Molander Pedersen -00 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
38 | 127 | 3.38 | 30 | Athena Marchussen -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
39 | 133 | 4.30 | 15 | Freja Gustafsson -99 | 4.54 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 |
40 | 143 | 3.77 | 27 | Marie Oline Winther -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
41 | 149 | 10.28 | 1 | Sophia Kmit Mikkelsen -99 | 10.42 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 |
42 | 124 | 9.39 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 9.88 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:40 |
43 | 124 | 9.68 | 8 | Amalie Molander Pedersen -00 | 9.17 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
44 | 127 | 5.84 | 19 | Athena Marchussen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
45 | 144 | DNS | Nina Brinkmann Jønler -97 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
46 | 145 | 2.53.47 | 8 | Pernille Køhlert Larsen -98 | 2.44.55 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 |
47 | 141 | 5.33.65 | 5 | Lærke Roos -98 | 53.90 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:15 |
48 | 141 | 12.44.14 | 3 | Lærke Roos -98 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:40 | |
49 | 148 | 10.01 | 4 | Sofie Tidsvilde -98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:10 | |
50 | 148 | 4.95 | 4 | Sofie Tidsvilde -98 | 4.81 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
51 | 146 | 5.27 | 1 | Rose Nordby Kellberg -98 | 5.69 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
52 | 144 | 4.89 | 6 | Nina Brinkmann Jønler -97 | 5.01 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
53 | 139 | 8.57 | 2 | Laura Kjøller Petersen -96 | 8.55 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:55 |
54 | 129 | 2.58.97 | 2 | Carl Emil Hjort -04 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:50 | |
55 | 138 | 3.02.50 | 5 | Kasper Niss -01 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:15 | |
56 | 128 | 3.01.31 | 4 | Bertil Løcke Barlebo -01 | 25.00 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:15 |
57 | 131 | 2.18.90 | 3 | Emil Damgaard -99 | 21.60 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
58 | 122 | 5.09.72 | 16 | Alexander Steinbock Brank -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
59 | 132 | 5.00.47 | 11 | Eskild Lauritsen -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
60 | 122 | 11.06.86 | 10 | Alexander Steinbock Brank -99 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | |
61 | 132 | 11.08.81 | 11 | Eskild Lauritsen -99 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 | |
62 | 135 | 7.52 | 3 | Jacob Ziska -97 | 7.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
63 | 147 | 7.74 | 5 | Silas Verkooijen -98 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
64 | 135 | 7.47 | 5 | Jacob Ziska -97 | 7.52 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
65 | 135 | 24.14 | 3 | Jacob Ziska -97 | 23.89 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
66 | 147 | 25.27 | 6 | Silas Verkooijen -98 | 25.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:40 |
67 | 135 | 2.12.27 | 5 | Jacob Ziska -97 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
68 | 147 | 5.69 | 3 | Silas Verkooijen -98 | 5.58 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
69 | 147 | 12.26 | 1 | Silas Verkooijen -98 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 16:00 |