DM Ungdom 2023 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
2-3 sep., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 187 | 5.37 (w:+3.5) | 3 | Bjørk Nørremark -02✗ | 5.18 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 | |
2 | 185 | 37.34 | 2 | Anne Gundelach Lorenzen -02✗ | 41.33 | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 11:15 | |
3 | 193 | DNS | Misja Brynjolf Jepsen -01 | 12.66 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
4 | 189 | 2.61 | 2 | Emma Rokkjer Langball -02✗ | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
5 | 183 | 3.31 | 1 | Alberte Riber Jakobsen -01✗ | 3.55 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
6 | 188 | 12.93 | 5 | Christian Rørvig -08✗ | 13.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 | |
7 | 194 | 12.15 | 5 | Pedro Baptista -06✗ | 12.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
8 | 197 | 11.89 | 4 | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ | 11.73 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 182 | 11.51 | 4 | Affou Badawi Adlouni -02✗ | 11.31 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:45 | |
10 | 182 | 11.73 | 8 | Affou Badawi Adlouni -02✗ | 11.51 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:45 | |
11 | 192 | 5.40.59 | 13 | Magnus Kirkegaard Madsen -09✗ | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
12 | 196 | PB | 4.24.51 | 4 | Sitotaw Sänger -08✗ | 4.33.02 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
13 | 184 | 30.05 | 4 | Alexander Bergman -05✗ | 31.07 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:10 | |
14 | 186 | PB | 1.02.03 | 5 | Beatrice Kristensen -07✗ | 1.02.13 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:50 |
15 | 190 | 1.90 | 2 | Jonas Strunge -04✗ | 1.95 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 | |
16 | 194 | DNS | Pedro Baptista -06 | 52.81 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
17 | 195 | 48.55 | 3 | Savannah Johansson -07✗ | 51.47 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
18 | 193 | PB | 57.72 | 2 | Misja Brynjolf Jepsen -01✗ | 58.21 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 16:20 |
19 | 52.22 | 1 | Hvidovre AM✗ | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |||
20 | DNS | Hvidovre AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:00 | ||||
21 | 196 | PB | 2.06.81 | 5 | Sitotaw Sänger -08✗ | 2.07.43 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
22 | 186 | DNS | Beatrice Kristensen -07 | 2.33.66 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | ||
23 | 185 | DNS | Anne Gundelach Lorenzen -02 | 27.25 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:20 | ||
24 | 186 | 26.81 | 10 | Beatrice Kristensen -07✗ | 27.13 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
25 | 191 | 10.37 (w:+3.1) | 3 | Karoline Kristine Gatzwiller -09✗ | 10.25 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
26 | 193 | 25.71 | 2 | Misja Brynjolf Jepsen -01✗ | 25.55 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:20 | |
27 | 192 | PB | 23.15 | 14 | Magnus Kirkegaard Madsen -09✗ | 21.69 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
28 | 194 | DNS | Pedro Baptista -06✗ | 24.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:25 | ||
29 | 197 | 24.30 | 18 | Viktor Sigge Greifenstein -06✗ | 25.02 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:25 | |
30 | 188 | 26.39 | 15 | Christian Rørvig -08✗ | 27.29 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
31 | 184 | PB | 35.75 | 5 | Alexander Bergman -05✗ | 35.07 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:45 |
32 | 185 | 9.60 | 5 | Anne Gundelach Lorenzen -02✗ | 9.78 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:50 |