DM Ungdom 2023 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
2-3 sep., 2023
Arrangør: Hvidovre AM •
Info side
•
Odense Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 263 | 25.29 | 9 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ | 26.85 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 262 | 24.65 | 10 | Amalie Vestergaard -09✗ | 25.17 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 273 | 14.86 | 1 | Rasmine Dyrgaard Tholstrup -07✗ | 15.48 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
4 | 276 | 16.10 | 6 | Vibe Konrad olsen -07✗ | 15.39 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
5 | 270 | 15.95 | 4 | Louis Vitus Borlund -08✗ | 16.56 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 263 | 13.48 | 4 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ | 13.51 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | |
7 | 273 | 12.93 | 4 | Rasmine Dyrgaard Tholstrup -07✗ | 12.86 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
8 | 265 | 12.84 | 4 | Cecilie Carlsen -03✗ | 12.68 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
9 | 262 | 3.82 (w:+2.1) | 17 | Amalie Vestergaard -09✗ | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 | |
10 | 272 | 12.72 | 4 | Oliver Vejsgaard Vesterager -09✗ | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
11 | 267 | 13.49 | 7 | Johannes Dalgaard Eisenhardt -08✗ | 14.21 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 | |
12 | 265 | 12.78 | 7 | Cecilie Carlsen -03✗ | 12.84 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 13:40 | |
13 | 274 | 11.19 | 3 | Rasmus Søsted -02✗ | 10.92 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:45 | |
14 | 273 | 5.10 (w:+4.0) | 5 | Rasmine Dyrgaard Tholstrup -07✗ | 5.24 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
15 | 270 | 1.62 | 4 | Louis Vitus Borlund -08✗ | 1.67 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
16 | 274 | 11.58 | 7 | Rasmus Søsted -02✗ | 11.19 | 100 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:45 | |
17 | 271 | PB | 4.40.35 | 12 | Noah Andreas Dyrehauge -07✗ | 4.54.43 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:10 |
18 | 269 | 3.59.78 | 1 | Lasse Bjørn Jensen -05✗ | 3.53.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
19 | 268 | 4.23.71 | 4 | Jonas Lyngvald Schmidt -01✗ | 4.12.66 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:20 | |
20 | 276 | 59.80 | 2 | Vibe Konrad olsen -07✗ | 59.66 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:50 | |
21 | 266 | 54.06 | 5 | Christian Andreassen -04✗ | 53.37 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 | |
22 | 275 | PB | 50.87 | 2 | Simon Tjalve -04✗ | 51.48 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
23 | 264 | 57.32 | 2 | Caroline Aslerin -04✗ | 56.66 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |
24 | 270 | PB | 3.21 | 2 | Louis Vitus Borlund -08✗ | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
25 | 270 | DNS | Louis Vitus Borlund -08 | 46.55 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:05 | ||
26 | 272 | DNS | Oliver Vejsgaard Vesterager -09 | 2.55.92 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
27 | 267 | 2.28.86 | 12 | Johannes Dalgaard Eisenhardt -08✗ | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
28 | 271 | PB | 2.12.58 | 5 | Noah Andreas Dyrehauge -07✗ | 2.18.99 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:20 |
29 | 272 | 4.17 (w:+0.1) | 14 | Oliver Vejsgaard Vesterager -09✗ | 4.64 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | |
30 | 267 | 3.84 (w:+1.9) | 15 | Johannes Dalgaard Eisenhardt -08✗ | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
31 | 275 | 2.02.95 | 3 | Simon Tjalve -04✗ | 1.59.60 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
32 | 264 | 2.20.52 | 2 | Caroline Aslerin -04✗ | 2.18.32 | 800 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:50 | |
33 | 263 | 27.74 | 7 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ | 28.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 274 | DNF | Rasmus Søsted -02✗ | 22.55 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:35 | ||
35 | 273 | 26.68 | 9 | Rasmine Dyrgaard Tholstrup -07✗ | 26.42 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
36 | 276 | 26.27 | 6 | Vibe Konrad olsen -07✗ | 26.33 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
37 | 266 | DNS | Christian Andreassen -04 | 24.14 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:00 | ||
38 | 263 | PB | 10.14 | 8 | Andrea Feldballe Lindekilde -09✗ | 10.11 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
39 | 262 | 8.78 | 15 | Amalie Vestergaard -09✗ | 8.92 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
40 | 264 | 25.67 | 2 | Caroline Aslerin -04✗ | 25.87 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 | |
41 | 265 | 26.76 | 6 | Cecilie Carlsen -03✗ | 25.64 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:20 | |
42 | 272 | DNS | Oliver Vejsgaard Vesterager -09✗ | 17.90 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
43 | 270 | DNS | Louis Vitus Borlund -08✗ | 35.20 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
44 | 272 | 26.31 | 14 | Oliver Vejsgaard Vesterager -09✗ | 27.23 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
45 | 262 | PB | 32.51 | 3 | Amalie Vestergaard -09✗ | 31.48 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
46 | 269 | 15.19.06 | 1 | Lasse Bjørn Jensen -05✗ | 14.41.89 | 5000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 | |
47 | 268 | 16.38.30 | 3 | Jonas Lyngvald Schmidt -01✗ | 15.46.73 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 |