ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
20-21 jan., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 245 | DNS | Kasper Birk -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | ||
2 | 240 | 3.41 | 8 | David Rørvig -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
3 | 251 | 8.79 | 4 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
4 | 247 | 3.33 | 13 | Lucas Spuur -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 238 | 8.44 | 4 | Carla Kjellman Nørremark -02 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
6 | 237 | 8.41 | 3 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 8.53 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
7 | 244 | 8.59 | 4 | Julie Kretzschmer -99 | 8.62 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
8 | 241 | DNS | Hussein Jhanda -00 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
9 | 234 | 10.19 | 5 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
10 | 235 | 10.16 | 6 | Anne Lorenzen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 | |
11 | 252 | 13.77 | 1 | Thea Jensen -99 | 14.19 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 |
12 | 236 | 11.20 | 3 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 11.04 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:10 |
13 | 245 | 9.15 | 3 | Kasper Birk -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
14 | 240 | 9.49 | 3 | David Rørvig -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
15 | 247 | 10.46 | 7 | Lucas Spuur -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | |
16 | 247 | 7.52.56 | 1 | Lucas Spuur -05 | 1000 meter gang • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:55 | |
17 | 239 | 1.59.19 | 5 | David Rogge -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 | |
18 | 245 | 1.51.61 | 1 | Kasper Birk -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 | |
19 | 240 | 2.00.08 | 6 | David Rørvig -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 | |
20 | 247 | DNS | Lucas Spuur -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
21 | 243 | 2.32.41 | 5 | Josefine Munksdorf -02 | 2.27.54 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 |
22 | 248 | 2.14.51 | 2 | Sebastian Bergman -01 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
23 | 246 | DNS | Louis Cantby -01 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
24 | 251 | 8.74 | 8 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 8.79 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 |
25 | 235 | 1.40 | 2 | Anne Lorenzen -02 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
26 | 237 | 8.40 | 7 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 8.41 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
27 | 244 | 8.60 | 6 | Julie Kretzschmer -99 | 8.59 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
28 | 245 | 9.19 | 5 | Kasper Birk -06 | 9.15 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 |
29 | 240 | 9.56 | 8 | David Rørvig -06 | 9.49 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 |
30 | 242 | 1.45 | 7 | Jonas Strunge -04 | 1.45 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
31 | 245 | 11.66 | 2 | Kasper Birk -06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:05 | |
32 | 251 | 10.05 | 4 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 10.10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:15 |
33 | 237 | 10.29 | 5 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 10.70 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
34 | 244 | 9.87 | 4 | Julie Kretzschmer -99 | 10.32 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:05 |
35 | 239 | 1.30 | 1 | David Rogge -06 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
36 | 234 | 2.60 | 3 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
37 | 239 | 3.31.83 | 3 | David Rogge -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
38 | 245 | 3.23.08 | 1 | Kasper Birk -06 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:35 | |
39 | 251 | 4.75 | 7 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 4.84 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
40 | 249 | 3.13.99 | 3 | Simon Worsøe Clausen -05 | 3.19.95 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 |
41 | 246 | DNS | Louis Cantby -01 | 4.23.24 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
42 | 238 | 5.16 | 4 | Carla Kjellman Nørremark -02 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
43 | 237 | 4.80 | 7 | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
44 | 238 | DNS | Carla Kjellman Nørremark -02 | 27.94 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
45 | 237 | DNS | Bjørk Kjellman Nørremark -02 | 28.04 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
46 | 243 | 28.65 | 3 | Josefine Munksdorf -02 | 28.97 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
47 | 250 | 13.68 | 5 | Stefan Lehnert -99 | 13.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 |
48 | 242 | 8.59 | 2 | Jonas Strunge -04 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | |
49 | 251 | DNF | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 10.05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:50 |