ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
20-21 jan., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 195 | 10.33 | 7 | Frida Skov Sundsfjord -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:10 | |
2 | 188 | 9.12 | 3 | Clara Ruud Hansen -05 | 9.44 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 |
3 | 193 | 9.26 | 3 | Freja Skousen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:40 | |
4 | 196 | 9.04 | 1 | Isabel Nissen -06 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:55 |
5 | 198 | DNS | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 3.11 | Stangspring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 187 | 2.00 | 1 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 2.10 | Stangspring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 |
7 | 204 | DNS | Nikolai Christensen -04 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 198 | DNS | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 4.76 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
9 | 207 | 3.71 | 10 | Oskar Skov Sundsfjord -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
10 | 203 | 5.93 | 14 | Nanna Rye Gefke -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
11 | 201 | 6.83 | 10 | Marie Agergaard -05 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
12 | 204 | DNS | Nikolai Christensen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
13 | 199 | 8.68 | 5 | Laura Valentin -01 | 8.40 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
14 | 189 | 8.16 | 2 | Emilie Florin -01 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 |
15 | 202 | 8.44 | 2 | Naja Vinther -00 | 8.24 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
16 | 194 | 1.16 | 3 | Frida Haansbæk Mortensen -07 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
17 | 190 | 3.53 | 4 | Filippa Redestam -08 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
18 | 200 | 9.24 | 4 | Luca Høgenhaven -05 | 9.91 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 |
19 | 206 | 9.90 | 6 | Oskar Skov Sundsfjord -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | |
20 | 205 | DNS | Oskar Løwenstein -02 | 4.00 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:10 | |
21 | 190 | 1.21.31 | 3 | Filippa Redestam -08 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:40 | |
22 | 192 | 2.02.67 | 4 | Fiona West -06 | 1.58.0 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:55 |
23 | 193 | DNS | Freja Skousen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
24 | 200 | 1.53.26 | 6 | Luca Høgenhaven -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 | |
25 | 195 | 3.09 | 13 | Frida Skov Sundsfjord -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:45 | |
26 | 194 | 3.43 | 8 | Frida Haansbæk Mortensen -07 | 3.47 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:45 |
27 | 188 | 9.21 | 6 | Clara Ruud Hansen -05 | 9.12 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
28 | 193 | 9.11 | 4 | Freja Skousen -05 | 9.26 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
29 | 196 | 9.00 | 2 | Isabel Nissen -06 | 9.04 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
30 | 208 | 1.57 | 1 | Sara Bleibach Olsen -01 | 1.64 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
31 | 189 | 8.19 | 3 | Emilie Florin -01 | 8.16 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
32 | 202 | 8.32 | 4 | Naja Vinther -00 | 8.44 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
33 | 197 | 10.30.19 | 4 | Jeppe Haghfelt -03 | 10.07.0 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
34 | 188 | 3.91 | 16 | Clara Ruud Hansen -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
35 | 203 | 3.71 | 20 | Nanna Rye Gefke -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
36 | 201 | 4.03 | 14 | Marie Agergaard -05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 | |
37 | 198 | DNS | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 8.49 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:50 | |
38 | 187 | 8.14 | 4 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 7.78 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 9:50 |
39 | 189 | 9.24 | 3 | Emilie Florin -01 | 9.42 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 |
40 | 196 | DNS | Isabel Nissen -06 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:50 | |
41 | 190 | 4.13.58 | 5 | Filippa Redestam -08 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:45 | |
42 | 194 | 6.22 | 4 | Frida Haansbæk Mortensen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:45 | |
43 | 192 | 3.47.26 | 4 | Fiona West -06 | 3.45 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:20 |
44 | 198 | DNS | Julius Haansbæk Mortensen -05 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 | |
45 | 200 | 1.30 | 4 | Luca Høgenhaven -05 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 |
46 | 187 | 1.41 | 1 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | 1.41 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 |
47 | 204 | DNS | Nikolai Christensen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:30 | ||
48 | 200 | DNS | Luca Høgenhaven -05 | 3.47.74 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:45 | |
49 | 197 | 4.50.18 | 5 | Jeppe Haghfelt -03 | 4.45.0 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 |
50 | 204 | DNS | Nikolai Christensen -04 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 |