Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 681 | 17.81 | 5 | Rikke Hartvig Larsen -99 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
2 | 672 | 29.71 | 1 | Fie Katrine M Andersen -95 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 | |
3 | 683 | 10.88 | 3 | Sebastian Persson -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
4 | 683 | 5.58 | 14 | Sebastian Persson -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
5 | 678 | 28.24 | 3 | Ane Riber -99 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
6 | 679 | 33.99 | 2 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
7 | 676 | 12.45 | 3 | Ali Al-mousawi -96 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
8 | 677 | 12.10 | 2 | Oliver Brandt Nielsen -97 | 12.23 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
9 | 683 | 2.75 | 23 | Sebastian Persson -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
10 | 670 | 39.49 | 1 | Tenna Riber -95 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | |
11 | 675 | DNS | Manfred Nielsen -95 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
12 | 677 | 1.50 | 4 | Oliver Brandt Nielsen -97 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
13 | 671 | 35.69 | 4 | Frederik Riber -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
14 | 677 | 11.81 | 6 | Oliver Brandt Nielsen -97 | 12.10 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
15 | 683 | 1.26.54 | 17 | Sebastian Persson -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
16 | 674 | 2.24.12 | 5 | Caroline Vegeberg -98 | 2.28.71 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
17 | 673 | 2.14.04 | 5 | Alexandra Johansen -94 | 2.12.97 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:45 |
18 | 684 | NM | Alma Rath-Andersen -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | ||
19 | 680 | 9.82 | 18 | Mathias Riber Schmidt -06 | 40 meter • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 10:30 | |
20 | 685 | 10.73 | 5 | Johannes Christian F Stef -04 | 11.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:55 |
21 | 685 | 2.76 | 18 | Johannes Christian F Stef -04 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
22 | 680 | 1.81 | 19 | Mathias Riber Schmidt -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 11:40 | |
23 | 680 | 17.58 | 3 | Mathias Riber Schmidt -06 | Boldkast • Finale | Drenge 6-7 år | Søndag kl. 12:15 | |
24 | 686 | 27.28 | 5 | Villum Nobelius -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
25 | 685 | 40.46 | 1 | Johannes Christian F Stef -04 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
26 | 684 | 1.46.37 | 13 | Alma Rath-Andersen -04 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
27 | 686 | DNS | Villum Nobelius -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | ||
28 | 685 | DNS | Johannes Christian F Stef -04 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 13:00 | ||
29 | 682 | 3.09.29 | 10 | Maja Felby -02 | 800 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
30 | 676 | 24.97 | 14 | Ali Al-mousawi -96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
31 | 677 | 24.09 | 5 | Oliver Brandt Nielsen -97 | 25.09 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
32 | 675 | DNS | Manfred Nielsen -95 | 23.91 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | |
33 | 674 | 5.09.41 | 6 | Caroline Vegeberg -98 | 5.31.86 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 17:30 |