Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Herlev Atletik
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.72 | 3 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 7.64 | 40 meter • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:25 |
2 | DNS | Julia Pelczar -10 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
3 | 9.66 | 1 | Elise Sloth -08 | 9.78 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 11:20 |
4 | 9.76 | 7 | Elise Sloth -08 | 9.66 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:55 |
5 | 11.68 | 2 | Signe Kensø -06 | 11.79 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
6 | 11.97 | 4 | Jamilla Jensen -06 | 12.68 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:35 |
7 | 11.85 | 6 | Signe Kensø -06 | 11.68 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
8 | 11.82 | 1 | Jamilla Jensen -06 | 11.97 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:30 |
9 | 11.91 | 1 | Noah Bank -07 | 12.31 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:00 |
10 | 11.70 | 1 | Noah Bank -07 | 11.91 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:10 |
11 | DNS | Carl-Emil Jensen -06 | 11.43 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:10 | |
12 | DNS | Julia Pelczar -10 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
13 | 31.17 | 12 | Signe Kensø -06 | 31.49 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
14 | 31.03 | 11 | Jamilla Jensen -06 | 35.46 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:40 |
15 | 2.13.75 | 17 | Signe Kensø -06 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:55 | |
16 | 12.98 | 2 | Elise Sloth -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
17 | 13.12 | 3 | Elise Sloth -08 | 12.98 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:35 |
18 | 1.10 | 7 | Elise Sloth -08 | 1.21 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:25 |
19 | 1.30 | 3 | Noah Bank -07 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:50 | |
20 | DNS | Julia Pelczar -10 | 2.86 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:05 | |
21 | 3.39 (w:+0.0) | 6 | Elise Sloth -08 | 3.80 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
22 | 2.47 (w:+0.0) | 2 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 2.64 | Længdespring • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 10:55 |
23 | 3.89 (w:+0.5) | 6 | Noah Bank -07 | 3.66 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 |
24 | 4.26 (w:-0.4) | 11 | Carl-Emil Jensen -06 | 4.80 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:10 |
25 | 6.15 | 2 | Freja Bank -10 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:25 | |
26 | 7.88 | 13 | Signe Kensø -06 | 7.69 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 |
27 | 8.05 | 11 | Jamilla Jensen -06 | 7.08 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:10 |
28 | 11.90 | 1 | Carl-Emil Jensen -06 | 11.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:45 |
29 | 8.43 | 6 | Noah Bank -07 | 8.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 14:45 |
30 | 11.60 | 3 | Freja Bank -10 | Spydkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:35 | |
31 | 25.39 | 3 | Noah Bank -07 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
32 | DNS | Freja Bank -10 | 22.44 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
33 | DNS | Julia Pelczar -10 | 10.13 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:00 | |
34 | 28.53 | 6 | Elise Sloth -08 | 24.49 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
35 | 24.45 | 1 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | 25.07 | Boldkast • Finale | Drenge -7 år | Søndag kl. 11:45 |