DT Masters, Finale • Greve Stadion • Greve
10 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Glostrup IC/IK Hellas
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SB | 18.36 | 21 | Anke Hagen -66 | 17.52 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 12:00 | |
2 | 21.59 | 29 | Kjeld Cadovius -49 | 23.12 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 12:30 | ||
3 | 26.27 | 26 | Kirsten Bay -38 | 26.11 | 100 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 12:30 | ||
4 | 354 | 20.46.07 | 1 | Tove Schultz-Lorentzen -60 | 20.26.49 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 13:30 | |
5 | SB | 25.38 | 11 | Finn Ankerstjerne -36 | 25.30 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 13:30 | |
6 | 24.91 | 4 | Ulla Nielsen -51 | 26.49 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 13:30 | ||
7 | 21.60 | 28 | Stefan Hagen -65 (GER) | 22.32 | Hammerkast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 13:30 | ||
8 | SB | 35.87 | 14 | Wojciech Bielenica -72 | 36.26 | Spydkast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 13:30 | |
9 | 353 | SB | 23.20.26 | 20 | Erling Ammentorp -49 | 23.37.41 | 5000 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:00 |
10 | 1.20 | 18 | Karsten Krog -58 | 1.25 | Højdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:15 | ||
11 | 3.07 (w:+1.7) | 14 | Anke Hagen -66 | 3.18 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:15 | ||
12 | 3.48 (w:+2.5) | 26 | Nicholas Larsen -69 | Længdespring • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:15 | |||
13 | 7.35 | 17 | Finn Ankerstjerne -36 | 7.45 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:45 | ||
14 | 7.37 | 6 | Ulla Nielsen -51 | 7.44 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:45 | ||
15 | 33.89 | 16 | Wojciech Bielenica -72 | 35.80 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:45 | ||
16 | 1.36.11 | 23 | Anke Hagen -66 | 1.34.05 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:50 | ||
17 | 1.05.26 | 15 | Nicholas Larsen -69 | 1.05.0 | 400 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 14:50 | ||
18 | 353 | 6.34.11 | 24 | Erling Ammentorp -49 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:00 | ||
19 | 342 | DNS | Jesper Høgsvig -69 | 6.22.2 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:00 | ||
20 | 354 | 5.59.10 | 3 | Tove Schultz-Lorentzen -60 | 1500 meter • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:00 | ||
21 | 9.52 | 15 | Stefan Hagen -65 (GER) | 9.20 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:15 | ||
22 | 9.54 | 12 | Karsten Krog -58 | 9.95 | Kuglestød • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:15 | ||
23 | 18.24 | 17 | Finn Ankerstjerne -36 | 22.37 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:15 | ||
24 | 17.15 | 13 | Ulla Nielsen -51 | 17.22 | Diskoskast • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 16:15 | ||
25 | DNS | GIC/Hellas - K | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 17:15 | ||||
26 | 2.59.99 | 13 | GIC/Hellas - M | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd og Kvinder | Søndag kl. 17:15 |