Venskabsmatchen Vestdanmark/Nordtyskland • Aabenraa Stadion • Aabenraa
6 jul., 2019
Arrangør: Aabenraa IG
Vestdanmark
# | Result | Plac | Navn | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 14.25 | 2 | Inge Andersen -69 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
2 | 17.45 | 12 | Sanne Fredsted Markussen -73 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 18.35 | 8 | Sonja Stigsen -51 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
4 | 12.58 | 3 | Jann D. Olsen -67 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
5 | 11.77 | 7 | Amar Krso -89 | 100 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
6 | 1.05 | 1 | Kirsten Onsberg -44 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
7 | 1.20 | 7 | Gilbert Jespersen -51 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
8 | 1.00 | 3 | Ulla B. Hovgaard -45 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
9 | 1.30 | 2 | Kirsten Eskildsen -62 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
10 | 1.30 | 10 | Per Egge Rasmussen -59 | Højdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
11 | 32.60 | 8 | Gilbert Jespersen -51 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
12 | 23.14 | 12 | Helle Guldborg Nielsen -70 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
13 | 40.57 | 3 | Per Sabro -59 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
14 | 33.25 | 10 | Bjørn Lundgaard-Madsen -69 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
15 | 35.64 | 9 | Ole Jeppesen -64 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
16 | 37.87 | 5 | Peet T. Jensen -58 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
17 | 42.70 | 2 | Tom O. Jensen -60 | Diskoskast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
18 | 2.57.02 | 6 | Per Glassau -54 | 800 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:30 |
19 | NT | Poul André Friis Møller -68 | 800 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:30 | |
20 | 2.51.37 | 5 | Ove Lausten -54 | 800 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:30 |
21 | 3.09.61 | 1 | Ingerlise Villum -49 | 800 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 13:30 |
22 | 12.34.21 | 6 | Per Glassau -54 | 3000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
23 | 13.26.37 | 9 | Poul André Friis Møller -68 | 3000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
24 | 12.42.70 | 8 | Steen Friis Møller -63 | 3000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
25 | 13.28.86 | 4 | Tove Grevsen -70 | 3000 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
26 | 3.42 (w:+3.5) | 5 | Ove Lausten -54 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
27 | 3.08 (w:+2.8) | 7 | Sanne Fredsted Markussen -73 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
28 | 2.34 (w:+3.6) | 1 | Rosa Pedersen -30 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
29 | 3.78 (w:+2.6) | 4 | Per Egge Rasmussen -59 | Længdespring • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
30 | 8.83 | 1 | Kirsten Onsberg -44 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
31 | 8.19 | 10 | Helle Guldborg Nielsen -70 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
32 | 9.93 | 8 | Per Sabro -59 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
33 | NM | Brian Nielsen -84 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 | |
34 | 10.66 | 7 | Allan K. Nielsen -67 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
35 | 12.02 | 4 | Peet T. Jensen -58 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
36 | 10.31 | 6 | Tom O. Jensen -60 | Kuglestød • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:00 |
37 | NT | Inge Andersen -69 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 | |
38 | 42.16 | 7 | Ulla B. Hovgaard -45 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
39 | 38.29 | 11 | Sanne Fredsted Markussen -73 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
40 | NT | Bjørn Lundgaard-Madsen -69 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 | |
41 | 38.42 | 6 | Sonja Stigsen -51 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
42 | 26.01 | 2 | Jann D. Olsen -67 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
43 | 24.19 | 8 | Amar Krso -89 | 200 meter • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
44 | 28.38 | 6 | Kirsten Onsberg -44 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
45 | 47.34 | 2 | Per Sabro -59 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
46 | 61.85 | 1 | Brian Nielsen -84 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
47 | 41.63 | 7 | Ole Jeppesen -64 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
48 | NM | Allan K. Nielsen -67 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 | |
49 | 42.65 | 5 | Peet T. Jensen -58 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
50 | 42.17 | 3 | Tom O. Jensen -60 | Hammerkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 14:30 |
51 | 27.02 | 7 | Gilbert Jespersen -51 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
52 | 17.69 | 2 | Ulla B. Hovgaard -45 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
53 | 32.38 | 9 | Bjørn Lundgaard-Madsen -69 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
54 | 38.14 | 6 | Ole Jeppesen -64 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
55 | 13.57 | 1 | Rosa Pedersen -30 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
56 | 40.97 | 5 | Allan K. Nielsen -67 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
57 | 28.32 | 8 | Per Egge Rasmussen -59 | Spydkast • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
58 | 3.34.51 | 1 | 1000m stafet K -48 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |
59 | 2.38.77 | 3 | 1000m stafet DEN -66 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Mænd + Kvinder | Lørdag kl. 15:00 |