DM inde • Spar Nord Arena • Skive
17-18 feb., 2018
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 179 | DNS | Mette Graversgaard -95 | 24.46 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | ||
2 | 160 | DNS | Cornelia Slej -99 | 27.88 | 200 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | ||
3 | 190 | 24.37 | 2 | Tobias Stærmose -91 | 24.53 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:00 | |
4 | 171 | 22.25 | 1 | Kojo Musah -96 | 22.27 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:00 | |
5 | 186 | 22.77 | 2 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:00 | ||
6 | 162 | DNS | Emil Søndergaard -96 | 22.54 | 200 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 13:00 | ||
7 | 173 | DNS | Line K. Schulz -96 | 4.26.11 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:00 | ||
8 | 156 | =PB | 5.70 | 2 | Annelouise Villum Jensen -96 | 5.70 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 |
9 | 167 | PB | 6.06 | 1 | Janne Nielsen -93 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | |
10 | 184 | DNS | Rosa Preuss Illionga -98 | 5.11 | Længdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:30 | ||
11 | 179 | 8.47 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 8.46 | 60 meter hæk • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
12 | 163 | PB | 13.95 | 3 | Fawzie Otour -96 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 | |
13 | 172 | PB | 18.12 | 1 | Kristoffer Thomsen -96 | 18.02 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 |
14 | 180 | PB | 4.95 | 2 | Michael Christiansen -88 | 4.90 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 |
15 | 158 | 3.85 | 10 | Christian Lind Nielsen -91 | 4.10 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:30 | |
16 | 158 | 8.28 | 1 | Christian Lind Nielsen -91 | 8.33 | 60 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
17 | 179 | 8.52 | 2 | Mette Graversgaard -95 | 8.47 | 60 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:10 | |
18 | 183 | 2.03.90 | 4 | Peder C. Mølbak -96 | 2.03.84 | 800 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | |
19 | 157 | 1.57.41 | 2 | Christian Abild Larsen -93 | 1.56.26 | 800 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:45 | |
20 | 176 | 1.58 | 5 | Martyna Kresa -01 | 1.64 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | |
21 | 178 | 1.73 | 1 | Mathilde Diekema Jensen -94 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
22 | 171 | 21.98 | 2 | Kojo Musah -96 | 22.25 | 200 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | |
23 | 179 | DNS | Mette Graversgaard -95 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | |||
24 | 156 | 7.70 | 2 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | |
25 | 189 | 8.02 | 5 | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:30 | ||
26 | 190 | 7.55 | 8 | Tobias Stærmose -91 | 7.66 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:45 | |
27 | 171 | 6.99 | 1 | Kojo Musah -96 | 6.85 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:45 | |
28 | 186 | 7.21 | 3 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.09 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 12:45 | |
29 | 161 | =PB | 14.93 | 3 | Dennis Mägi -95 | 14.93 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 |
30 | 156 | 7.65 | 4 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.70 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 13:50 | |
31 | 171 | 6.88 | 3 | Kojo Musah -96 | 6.99 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
32 | 186 | DNS | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.21 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
33 | 170 | - | Karin Fisher (u) -88 | 3.40 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | ||
34 | 168 | DNS | Julie Harsmann -00 | 3.20 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | ||
35 | 167 | 13.38 | 1 | Janne Nielsen -93 | 13.60 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 | |
36 | 184 | DNS | Rosa Preuss Illionga -98 | 11.02 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 | ||
37 | 173 | DNS | Line K. Schulz -96 | 2.11.31 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | ||
38 | 157 | 1.59.91 | 6 | Christian Abild Larsen -93 | 1.57.41 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:55 | |
39 | 166 | SB | 2.15 | 1 | Janick Klausen -93 | 2.12 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 |
40 | 174 | SB | 1.91 | 2 | Mads Moos Larsen -95 | 1.90 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:00 |
41 | 160 | DNS | Cornelia Slej -99 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:05 | |||
42 | 185 | 54.47 | 1 | Sara Slott -87 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:05 | ||
43 | 177 | DNS | Mathias Mørk -97 | 50.95 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | ||
44 | 162 | SB | 49.88 | 2 | Emil Søndergaard -96 | 50.30 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 |
45 | 188 | PB | 9.57.83 | 4 | Susanne Pallesen -67 | 10.18.10 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 |
46 | 173 | DNS | Line K. Schulz -96 | 10.06.94 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
47 | 169 | PB | 10.20.59 | 7 | Karen Ehrenreich -84 | 10.41.22 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 |
48 | 164 | 10.53.03 | 10 | Hilary O'Leary -71 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
49 | 175 | PB | 10.53.01 | 9 | Marie Aagaard Poulsen -96 | 11.20.27 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 |
50 | 187 | 10.20.90 | 8 | Stine de Paoli -80 | 3000 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:35 | ||
51 | 191 | 9.54.07 | 17 | Ulrik Roos -75 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 | ||
52 | 165 | PB | 8.58.38 | 10 | Jakob Riis -82 | 9.06.77 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
53 | 155 | PB | 9.02.47 | 13 | Anders Pedersen -93 | 9.04.36 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
54 | 159 | DNS | Christian Møller Jessen -79 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 | |||
55 | 182 | SB | 9.03.73 | 14 | Nicholas V. Skov -79 | 9.06.49 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
56 | 181 | PB | 8.53.25 | 9 | Michael Dunvald -88 | 9.06.96 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:00 |
57 | DQ | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:25 | ||||
58 | 1.31.56 | 3 | Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:35 |