Øst-inde 2023 • Ballerup Super Arena • Ballerup
28-29 jan., 2023
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 70 | 9.62 | 1 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 70 | 3.34 | 3 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |
3 | 70 | 5.35 | 4 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 70 | Nola Sofia Rahbek Keseler -13 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
5 | 61 | 10.38 | 2 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:40 | |
6 | 61 | 3.21 | 7 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:40 | |
7 | 61 | 4.90 | 6 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |
8 | 61 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
9 | 71 | 2.06.57 | 1 | Sophia Dreyer Stapput -11 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:55 | |
10 | 71 | 1.31 | 2 | Sophia Dreyer Stapput -11 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 | |
11 | 62 | 8.44 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:50 |
12 | 62 | 8.33 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 8.44 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:45 |
13 | 62 | 1.50 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:25 |
14 | 64 | 1.31 | 5 | Laura Lehman Jensen -10 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:25 |
15 | 62 | 5.15 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:00 |
16 | 64 | 10.05 | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | 10.08 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 |
17 | 58 | DNS | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
18 | 60 | DNS | Isabella Petersen -08 | 8.86 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
19 | 59 | 28.90 | 3 | Gertrud Sander Hansen -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | |
20 | 58 | DNS | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | ||
21 | 60 | DNS | Isabella Petersen -08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | ||
22 | 66 | 1.57 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 1.62 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 |
23 | 58 | DNS | Elsa Kyster Hvelplund -08 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:50 | ||
24 | 59 | 8.08 | 9 | Gertrud Sander Hansen -08 | 8.21 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 |
25 | 66 | 10.93 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 10.77 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 |
26 | 60 | DNS | Isabella Petersen -08 | 8.13 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:30 | |
27 | 76 | 8.68 | 5 | Lydia Kure Friis -06 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
28 | 68 | 9.30 | 7 | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
29 | 50 | 8.13 | 2 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 8.32 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
30 | 74 | 8.98 | 7 | Asta Hindborg -07 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
31 | 49 | 8.82 | 6 | Annika Aqraou -07 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
32 | 50 | 8.20 | 5 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 8.13 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:25 |
33 | 50 | 28.43 | 3 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 27.19 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
34 | 74 | 30.32 | 5 | Asta Hindborg -07 | 29.57 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
35 | 49 | 29.16 | 4 | Annika Aqraou -07 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | |
36 | 76 | 9.85 | 3 | Lydia Kure Friis -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:30 | |
37 | 76 | 1.54 | 2 | Lydia Kure Friis -06 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
38 | 68 | 3.87 | 9 | Melanie Isabell Øste Jørgensen -07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
39 | 50 | 4.79 | 4 | Asta Marie Holck Hansen -07 | 5.08 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
40 | 49 | 4.14 | 8 | Annika Aqraou -07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
41 | 74 | DNS | Asta Hindborg -07 | 8.24 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
42 | 56 | 9.79 | 1 | Daniel Hedley Bertelsen -13 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
43 | 56 | 3.64 | 2 | Daniel Hedley Bertelsen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
44 | 56 | 6.05 | 3 | Daniel Hedley Bertelsen -13 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:30 | |
45 | 56 | Daniel Hedley Bertelsen -13 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | |||
46 | 73 | 10.01 | 2 | Ville Rørbeck Nørreby -12 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
47 | 53 | 9.70 | 1 | August Nicolaisen -12 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
48 | 73 | 3.69 | 4 | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
49 | 53 | 3.84 | 3 | August Nicolaisen -12 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:15 | |
50 | 73 | 7.67 | 1 | Ville Rørbeck Nørreby -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
51 | 53 | 6.65 | 5 | August Nicolaisen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:30 | |
52 | 73 | Ville Rørbeck Nørreby -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
53 | 53 | August Nicolaisen -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 | |||
54 | 52 | 9.73 | 4 | August Hviid -11 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:25 | |
55 | 52 | 1.58.74 | 2 | August Hviid -11 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:15 | |
56 | 69 | 3.17.98 | 1 | Nicolai Dahlerup -11 | 3.13.65 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:35 |
57 | 52 | 3.95 | 4 | August Hviid -11 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:30 | |
58 | 67 | 7.70 | 3 | Luka Meldgaard -08 | 7.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
59 | 72 | 8.56 | 6 | Thor Steinicke Stride -08 | 8.54 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
60 | 51 | 8.47 | 5 | August Herring Jensen -09 | 8.41 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
61 | 67 | 7.74 | 7 | Luka Meldgaard -08 | 7.70 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
62 | 67 | 25.02 | 1 | Luka Meldgaard -08 | 26.10 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
63 | 72 | 28.99 | 7 | Thor Steinicke Stride -08 | 29.53 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
64 | 51 | 28.02 | 6 | August Herring Jensen -09 | 27.67 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:30 |
65 | 65 | DNS | Liam Simonsen -08 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
66 | 55 | 2.24.31 | 2 | Carl Torpdahl Hansen -08 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
67 | 63 | 2.27.44 | 6 | Lasse Dahlgaard Andersen -08 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
68 | 75 | DNS | August Olander -08 | 2.34.23 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:55 | |
69 | 65 | DNS | Liam Simonsen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | ||
70 | 55 | 5.04.38 | 2 | Carl Torpdahl Hansen -08 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | |
71 | 67 | 10.75 | 3 | Luka Meldgaard -08 | 10.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
72 | 72 | 8.09 | 6 | Thor Steinicke Stride -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
73 | 54 | 2.21.88 | 4 | Bastian Nor Saleh Hannemann -07 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
74 | 57 | 11.79 | 3 | David Holst Hahn -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:10 |