Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
Slagelse Atletik DELTA
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 4.52 (w:+0.0) | 2 | Kenan Nozic Agar -13 | 4.47 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 24.45 | 6 | Safira Eldrup Kjær -12 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
3 | 16.16 | 1 | Jørgen Randløv Madsen -52 | 15.72 | 80 meter hæk • Indl. | Mænd 70-74 år | Lørdag kl. 10:30 | |
4 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:40 | |||
5 | PB | 24.51 | 3 | Freja Riber Kristensen -08 | 24.39 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
6 | 39.02 | 3 | Kenan Nozic Agar -13 | 40.25 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:30 | |
7 | 15.96 | 1 | Jørgen Randløv Madsen -52 | 16.16 | 80 meter hæk • Finale | Mænd 70-74 år | Lørdag kl. 11:45 | |
8 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | |||
9 | DNS | Tristan Eldrup Kjær -14 | 9.85 | 60 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
10 | 2.85 (w:+0.0) | 13 | Anna Riber Kristensen -13 | 2.90 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
11 | PB | 3.41 (w:+0.0) | 7 | Safira Eldrup Kjær -12 | 3.37 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
12 | 31.00 | 2 | Kenan Nozic Agar -13 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
13 | 34.49 | 6 | Safira Eldrup Kjær -12 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
14 | DNS | Mille-My Køhler -16 | 2.60 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 10:00 | ||
15 | 4.52 | 14 | Miamaia Køhler -13 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | ||
16 | 3.64 | 15 | Zoé Søfren -13 | 3.67 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 | |
17 | PB | 7.36 | 2 | Safira Eldrup Kjær -12 | 6.41 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 10:00 |
18 | 10.83 | 7 | Njord Kinzi Due -12 | 10.96 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:30 | |
19 | 11.42 | 5 | Miamaia Køhler -13 | 11.56 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:40 | |
20 | 13.22 | 6 | Zoé Søfren -13 | 13.87 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:40 | |
21 | 11.33 | 4 | Anna Riber Kristensen -13 | 11.45 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 10:40 | |
22 | 9.83 | 4 | Safira Eldrup Kjær -12 | 9.65 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Søndag kl. 10:45 | |
23 | DNS | Mille-My Køhler -16 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:05 | |||
24 | 12.17 | 3 | Karla Kinzi Due -10 | 12.65 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:20 | |
25 | DNS | Mille-My Køhler -16 | 7.78 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 11:20 | ||
26 | DNS | Miamaia Køhler -13 | 11.42 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:55 | ||
27 | 13.43 | 10 | Zoé Søfren -13 | 13.22 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:55 | |
28 | 11.27 | 9 | Anna Riber Kristensen -13 | 11.33 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:55 | |
29 | PB | 36.63 | 2 | Freja Riber Kristensen -08 | 35.12 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
30 | 9.66 | 4 | Safira Eldrup Kjær -12 | 9.83 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:00 | |
31 | 10.95 | 14 | Njord Kinzi Due -12 | 10.83 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:10 | |
32 | DNS | Mille-My Køhler -16 | 3-kamp • Finale | Piger 6-7 år | Søndag kl. 12:10 | |||
33 | DNS | Miamaia Køhler -13 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | |||
34 | 0.84 | 6 | Zoé Søfren -13 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:20 | ||
35 | 12.18 | 9 | Karla Kinzi Due -10 | 12.17 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:35 | |
36 | PB | 6.60 | 7 | Njord Kinzi Due -12 | 5.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:35 |
37 | 3.97 (w:-0.3) | 7 | Karla Kinzi Due -10 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:55 |