Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
6-7 maj, 2017
Arrangør: Amager AC
Dybvad IK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 256 | 1.50 | 4 | Signe Lisborg -01 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 253 | 25.28 | 4 | Jelmer Scholten -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 251 | 12.30 | 2 | Emil Nielsen -06 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
4 | 255 | 10.57 | 4 | Orinta Astrauskaite -06 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
5 | 249 | 10.46 | 3 | Alberte Rasmussen -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
6 | 258 | 1.35 | 9 | Sophie Ingenuus -02 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
7 | 258 | 17.57 | 8 | Sophie Ingenuus -02 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
8 | 256 | 22.73 | 8 | Signe Lisborg -01 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 257 | 25.12 | 7 | Sigrid Scholten -01 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
10 | 252 | 2.75 (w:-1.0) | 36 | Freja Nielsen -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
11 | 249 | 3.27 (w:+1.5) | 23 | Alberte Rasmussen -07 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
12 | 253 | 11.21 | 2 | Jelmer Scholten -04 | 11.78 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:45 |
13 | 256 | 18.86 | 8 | Signe Lisborg -01 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
14 | 257 | 25.62 | 4 | Sigrid Scholten -01 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
15 | 251 | 12.32 | 2 | Emil Nielsen -06 | 12.30 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
16 | 251 | 4.02 (w:+1.7) | 5 | Emil Nielsen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 | |
17 | 258 | 28.74 | 4 | Sophie Ingenuus -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
18 | 255 | 6.02 | 8 | Orinta Astrauskaite -06 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
19 | 252 | 5.67 | 10 | Freja Nielsen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
20 | 249 | 7.48 | 3 | Alberte Rasmussen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
21 | 250 | 3.31 (w:+0.1) | 32 | Eimante Astrauskaite -05 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
22 | 253 | 11.05 | 4 | Jelmer Scholten -04 | 11.21 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
23 | 254 | 8.57 | 3 | Mikkel Bonde Beck -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
24 | 251 | 10.13 | 1 | Emil Nielsen -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:20 | |
25 | 253 | 1.42.94 | 2 | Jelmer Scholten -04 | 1.44.97 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 |
26 | 258 | 19.86 | 6 | Sophie Ingenuus -02 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
27 | 255 | 17.36 | 21 | Orinta Astrauskaite -06 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
28 | 252 | 21.19 | 16 | Freja Nielsen -07 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
29 | 249 | 29.70 | 3 | Alberte Rasmussen -07 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
30 | 250 | DNS | Eimante Astrauskaite -05 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:00 | ||
31 | 257 | 22.14 | 8 | Sigrid Scholten -01 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
32 | 254 | 45.28 | 2 | Mikkel Bonde Beck -07 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
33 | 251 | 44.60 | 3 | Emil Nielsen -06 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:15 | |
34 | 251 | 15.91 | 4 | Emil Nielsen -06 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:50 | |
35 | 253 | 32.77 | 3 | Jelmer Scholten -04 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 | |
36 | 251 | 15.83 | 7 | Emil Nielsen -06 | 15.91 | 100 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:40 |
37 | 254 | 1.20 | 5 | Mikkel Bonde Beck -07 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
38 | 255 | 1.10 | 5 | Orinta Astrauskaite -06 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:45 | |
39 | 250 | 10.38 | 15 | Eimante Astrauskaite -05 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:00 | |
40 | 256 | 9.27 | 3 | Signe Lisborg -01 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
41 | 257 | 9.10 | 5 | Sigrid Scholten -01 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
42 | 253 | 28.16 | 2 | Jelmer Scholten -04 | 29.15 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:45 |