DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
5-6 mar., 2016
Arrangør: Skive AM
Odense Atletik / OGF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 482 | 9.78 | 2 | Liv Nowack -01 | 9.87 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
2 | 473 | 10.26 | 5 | Astrid Kjær Reng -00 | 11.55 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
3 | 479 | 11.18 | 6 | Gertrud Vølund -00 | 11.02 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
4 | 476 | 6.88 | 18 | Clara Bang Larsen -01 | 6.78 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
5 | 482 | 9.73 | 6 | Liv Nowack -01 | 9.53 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
6 | 482 | 10.06 | 7 | Liv Nowack -01 | 9.78 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:35 |
7 | 483 | DNS | Louise Malmqvist -96 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
8 | 472 | 9.13 | 5 | Andreas Emil Land -00 | 9.46 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
9 | 471 | DNS | Abdirisak Ahmed Mahamad -96 | 2.00.72 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:25 | |
10 | 492 | 2.60 | 6 | Toke Staub Jørgensen -00 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 |
11 | 492 | 27.19 | 19 | Toke Staub Jørgensen -00 | 26.15 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
12 | 472 | 25.26 | 16 | Andreas Emil Land -00 | 24.97 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
13 | 484 | DNS | Malachy Mozejko -00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
14 | 491 | 24.55 | 11 | Tobias Rendbæk -00 | 24.85 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 |
15 | 483 | 25.96 | 4 | Louise Malmqvist -96 | 25.51 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 |
16 | 479 | DNS | Gertrud Vølund -00 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:00 | |
17 | 481 | 10.09.12 | 6 | Jonas Lyngvald Schmidt -01 | 9.56.97 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 19:00 |
18 | 487 | DNS | Peter Christian Wildt -98 | 9.31.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:30 | |
19 | 480 | 9.00.97 | 1 | Jonas Gertsen -98 | 9.01.70 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:30 |
20 | 486 | 9.03.99 | 2 | Mubaarik Ibrahim -98 | 9.03.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:30 |
21 | 485 | 9.57.55 | 5 | Mohammed Idiris -95 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 | |
22 | 476 | DNS | Clara Bang Larsen -01 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
23 | 492 | 8.33 | 8 | Toke Staub Jørgensen -00 | 7.82 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
24 | 472 | 7.92 | 6 | Andreas Emil Land -00 | 7.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
25 | 484 | DNS | Malachy Mozejko -00 | 8.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 | |
26 | 491 | 7.67 | 5 | Tobias Rendbæk -00 | 7.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:00 |
27 | 557 | 9.15 | 7 | Emilie Brink Lolk Ottosen -97 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
28 | 490 | 8.11 | 7 | Steffen Mertov -94 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:00 | |
29 | 488 | 7.29 | 4 | Rasmus Jensen -95 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:00 | |
30 | 476 | DNS | Clara Bang Larsen -01 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 | |
31 | 482 | 4.95 | 5 | Liv Nowack -01 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
32 | 489 | 2.80 | 3 | Sandra Christensen -95 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
33 | 473 | 4.14 | 15 | Astrid Kjær Reng -00 | 4.39 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:30 |
34 | 488 | 49.71 | 2 | Rasmus Jensen -95 | 49.24 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:45 |
35 | 478 | 5.10.62 | 6 | Freja Blom -99 | 5.01.01 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
36 | 491 | 1.65 | 4 | Tobias Rendbæk -00 | 1.74 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
37 | 481 | 4.31.87 | 4 | Jonas Lyngvald Schmidt -01 | 43.85 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
38 | 475 | 3.00 | 3 | Camille Frederiksen -99 | 3.00 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
39 | 474 | 3.10 | 2 | Bjørg Nowack -99 | 3.10 | Stangspring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
40 | 484 | DNS | Malachy Mozejko -00 | 5.20 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
41 | 491 | 5.62 | 8 | Tobias Rendbæk -00 | 5.94 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |
42 | 487 | DNS | Peter Christian Wildt -98 | 4.29.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 | |
43 | 480 | 4.07.98 | 5 | Jonas Gertsen -98 | 41.64 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 |
44 | 486 | 4.18.33 | 6 | Mubaarik Ibrahim -98 | 41.70 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:25 |
45 | 477 | 11.65 | 5 | Frederik Jensen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:30 | |
46 | 490 | 13.47 | 2 | Steffen Mertov -94 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:30 |
47 | 485 | 4.34.09 | 3 | Mohammed Idiris -95 | 4.15.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:35 |
48 | 471 | DNS | Abdirisak Ahmed Mahamad -96 | 4.21.68 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 15:35 | |
49 | 494 | DNS | Team Odense -97 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:15 | ||
50 | 490 | 5.81 | 4 | Steffen Mertov -94 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:30 | |
51 | 494 | 1.43.01 | 4 | Team Odense -97 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:00 | |
52 | 494 | DNS | Team Odense -97 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:10 | ||
53 | 494 | 1.40.59 | 5 | Team Odense -97 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 18:15 |