DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
5-6 mar., 2016
Arrangør: Skive AM
Esbjerg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 172 | 9.80 | 3 | Ida Boel -00 | 10.50 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
2 | 170 | 2.10.10 | 3 | Anders-Dres Tarbensen -01 | 2.07.83 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 | |
3 | 179 | PB | 2.21.66 | 10 | Andreas S Jensen -02 | 2.28.51 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:45 |
4 | 180 | DNS | Patrick Wolf -01 | 25.73 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
5 | 172 | 27.74 | 11 | Ida Boel -00 | 27.76 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
6 | 174 | 27.51 | 9 | Roze Gad Akrawi -00 | 27.58 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
7 | 175 | 29.58 | 18 | Sofie Haahr -00 | 29.43 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
8 | 181 | 25.47 | 17 | Simon S Jensen -00 | 26.04 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
9 | 171 | 28.61 | 6 | Anne Søeborg -97 | 28.06 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:15 | |
10 | 176 | 26.42 | 5 | Stella Jørgensen -96 | 25.80 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:45 | |
11 | 180 | DNS | Patrick Wolf -01 | 10.99 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | ||
12 | 173 | DNS | Lasse Ankersø -99 | 9.52.95 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:15 | ||
13 | 176 | 5.03 | 3 | Stella Jørgensen -96 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | ||
14 | 180 | DNS | Patrick Wolf -01 | 7.79 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:20 | ||
15 | 172 | 8.57 | 6 | Ida Boel -00 | 8.47 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:40 | |
16 | 180 | DNS | Patrick Wolf -01 | 5.05 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | ||
17 | 171 | 8.72 | 5 | Anne Søeborg -97 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:40 | |
18 | 176 | 7.96 | 4 | Stella Jørgensen -96 | 7.96 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:35 | |
19 | 172 | PB | 1.03.43 | 10 | Ida Boel -00 | 1.04.98 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 |
20 | 174 | 1.02.14 | 6 | Roze Gad Akrawi -00 | 10.18 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
21 | 175 | 1.05.14 | 13 | Sofie Haahr -00 | 10.65 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:45 | |
22 | 181 | 56.09 | 7 | Simon S Jensen -00 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:05 | ||
23 | 178 | 5.11.38 | 8 | Catharina Thorn -00 | 51.04 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
24 | 170 | DNF | Anders-Dres Tarbensen -01 | 4.28.57 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
25 | 179 | 4.53.86 | 14 | Andreas S Jensen -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 | ||
26 | 173 | DNS | Lasse Ankersø -99 | 4.39.99 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | ||
27 | 180 | DNS | Patrick Wolf -01 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 16:00 | ||
28 | 177 | 1.56.55 | 9 | Team Esbjerg -00 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 17:10 |