ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 75 | 10.18 | 5 | Fillippa Roug -05 | 10.36 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 65 | 10.89 | 6 | Annika Holther Olesen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
3 | 74 | 11.18 | 8 | Emma Harlev -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
4 | 92 | 11.16 | 7 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
5 | 68 | 1.34 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
6 | 85 | 4.20 | 6 | Julius Sloth -03 | 4.15 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
7 | 72 | 4.49 | 3 | Emil Boesen -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
8 | 117 | 8.70 | 9 | Victoria S. Jørgensen -00 | 9.08 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
9 | 108 | 8.99 | 7 | Rebecca Nielsen -00 | 8.62 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
10 | 99 | 6.99 | 15 | Mette Marie Jensen -00 | 6.48 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
11 | 64 | 11.24 | 3 | Amalie Pfieffer -01 | 11.41 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
12 | 102 | 9.79 | 3 | Nanna Grubert -04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 | |
13 | 67 | 9.38 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.16 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
14 | 109 | 9.26 | 4 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
15 | 62 | 9.23 | 3 | Aiona Laursen -02 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
16 | 86 | 8.76 | 1 | Klara Loessl -02 | 8.96 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
17 | 83 | 9.45 | 5 | Josephine Geisshirt-Rasmu -02 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
18 | 68 | 8.79 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.91 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
19 | 95 | 9.07 | 2 | Majken Lützen -03 | 9.12 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
20 | 63 | 10.07 | 6 | Alma Søttrup -03 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 | |
21 | 80 | 8.49 | 2 | Ida Jespersen -00 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
22 | 84 | 8.97 | 5 | Josephine Rasander -01 | 9.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
23 | 101 | DNS | Mille Hesselgren -00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
24 | 77 | 8.46 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
25 | 79 | 9.39 | 7 | Helena Olesen -99 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | |
26 | 85 | 9.12 | 1 | Julius Sloth -03 | 9.18 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
27 | 103 | 9.47 | 5 | Nikolai Steenberg -03 | 9.77 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
28 | 72 | DNS | Emil Boesen -03 | 9.17 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |
29 | 67 | 1.23 | 1 | Caroline Vammen -04 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 |
30 | 105 | DNS | Oliver Lumholt -01 | 9.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
31 | 94 | 8.53 | 5 | Magnus Elsted -01 | 11.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
32 | 116 | 9.02 | 2 | Valdemar Nielsen -02 | 9.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
33 | 73 | DNS | Emil Ipsen -99 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
34 | 72 | 2.00 | 1 | Emil Boesen -03 | Stangspring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
35 | 115 | 10.84 | 6 | Tobias Zornig -04 | 10.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
36 | 66 | 9.99 | 3 | Bertram Stampe -04 | 10.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
37 | 75 | 3.10 | 10 | Fillippa Roug -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:15 | |
38 | 65 | 2.99 | 12 | Annika Holther Olesen -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:15 | |
39 | 74 | 2.88 | 13 | Emma Harlev -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:15 | |
40 | 92 | 2.46 | 14 | Lærke Elgaard Larsen -05 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:15 | |
41 | 82 | 7.50 | 2 | Johan K. Thomsen -97 | 7.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
42 | 91 | 7.29 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
43 | 75 | 3.28.42 | 8 | Fillippa Roug -05 | 3.34.35 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
44 | 65 | 3.27.58 | 7 | Annika Holther Olesen -05 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
45 | 92 | 3.37.44 | 9 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
46 | 95 | 2.40.80 | 2 | Majken Lützen -03 | 2.46.65 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 |
47 | 80 | 1.56 | 2 | Ida Jespersen -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 |
48 | 78 | 2.47.28 | 6 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 2.41.63 | 800 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:10 |
49 | 110 | 2.51.74 | 12 | Sofie Christensen -00 | 2.52.16 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
50 | 90 | 2.53.11 | 14 | Line S. Nielsen -01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
51 | 113 | 2.34.19 | 5 | Tessa June Strand -98 | 2.27.72 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
52 | 71 | DNS | Diana Jacobsen -98 | 2.32.98 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 | |
53 | 98 | 2.32.32 | 3 | Mathilde Riis -99 | 2.28.97 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
54 | 88 | 2.37.51 | 1 | Lasse Darlem Brandt -03 | 2.39.14 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
55 | 67 | 4.04 | 2 | Caroline Vammen -04 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
56 | 76 | DNS | Frederik Pfieffer -98 | 2.05.77 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
57 | 108 | 5.39.21 | 1 | Rebecca Nielsen -00 | 5.58.74 | 1000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
58 | 68 | 8.80 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.79 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
59 | 95 | 9.16 | 5 | Majken Lützen -03 | 9.07 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
60 | 109 | 1.37 | 1 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:00 |
61 | 109 | DNS | Rebecca Spiegelhauer -02 | 9.26 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
62 | 62 | 9.30 | 6 | Aiona Laursen -02 | 9.23 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
63 | 86 | 8.84 | 2 | Klara Loessl -02 | 8.76 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
64 | 104 | 4.30 | 1 | Oliver Durafour -97 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:10 |
65 | 80 | 8.58 | 6 | Ida Jespersen -00 | 8.49 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
66 | 94 | 8.55 | 7 | Magnus Elsted -01 | 8.53 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
67 | 73 | DNS | Emil Ipsen -99 | 5.70 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
68 | 82 | 5.83 | 3 | Johan K. Thomsen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
69 | 91 | 5.84 | 2 | Lukas Bredo -97 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
70 | 74 | 5.35 | 4 | Emma Harlev -05 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:45 | |
71 | 85 | 9.01 | 5 | Julius Sloth -03 | 9.12 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
72 | 116 | 8.93 | 5 | Valdemar Nielsen -02 | 9.02 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
73 | 77 | 8.40 | 7 | Frederikke Mortensen -98 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
74 | 67 | 7.70 | 3 | Caroline Vammen -04 | 7.75 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
75 | 82 | 7.55 | 6 | Johan K. Thomsen -97 | 7.50 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
76 | 91 | 7.28 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.29 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
77 | 102 | 9.69 | 6 | Nanna Grubert -04 | 9.79 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
78 | 67 | 9.33 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.38 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
79 | 68 | 8.81 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 8.80 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:35 |
80 | 86 | 8.81 | 2 | Klara Loessl -02 | 8.84 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
81 | 97 | 12.33.15 | 1 | Mathilde G Rasmussen -03 | 3000 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:00 | |
82 | 111 | 12.30.93 | 5 | Solveigh Wulf -00 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
83 | 100 | 11.33.41 | 1 | Mia van Wagenen -99 | 3000 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 | |
84 | 106 | 11.17.63 | 2 | Oscar Riis -03 | 3000 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:45 | |
85 | 87 | 10.34.36 | 4 | Kristian B. Carstensen -01 | 10.25.33 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 |
86 | 81 | 9.57.13 | 5 | Joachim Rønsholt -99 | 9.31.35 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
87 | 76 | 9.35.68 | 1 | Frederik Pfieffer -98 | 9.52.01 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
88 | 86 | 4.54 | 3 | Klara Loessl -02 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 9:00 |
89 | 86 | 10.84 | 1 | Klara Loessl -02 | 10.74 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 9:10 |
90 | 72 | 10.97 | 1 | Emil Boesen -03 | 10.92 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 9:40 |
91 | 73 | DNS | Emil Ipsen -99 | 1.80 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 | |
92 | 82 | 1.68 | 2 | Johan K. Thomsen -97 | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:10 |
93 | 115 | 3.42 | 12 | Tobias Zornig -04 | 3.46 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 |
94 | 66 | 3.33 | 15 | Bertram Stampe -04 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:10 | |
95 | 97 | 5.56.18 | 4 | Mathilde G Rasmussen -03 | 1500 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:40 | |
96 | 95 | 5.30.16 | 2 | Majken Lützen -03 | 5.22.21 | 1500 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:40 |
97 | 111 | 5.53.78 | 7 | Solveigh Wulf -00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
98 | 100 | 5.19.91 | 5 | Mia van Wagenen -99 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 | |
99 | 98 | 5.20.28 | 6 | Mathilde Riis -99 | 5.25.34 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:00 |
100 | 106 | 5.11.69 | 2 | Oscar Riis -03 | 5.10.61 | 1500 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
101 | 88 | 5.17.98 | 3 | Lasse Darlem Brandt -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
102 | 68 | 4.43 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:20 |
103 | 87 | 4.58.94 | 11 | Kristian B. Carstensen -01 | 4.56.85 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
104 | 72 | 1.38 | 3 | Emil Boesen -03 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:40 |
105 | 81 | 4.31.60 | 5 | Joachim Rønsholt -99 | 4.33.79 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
106 | 76 | 4.27.10 | 4 | Frederik Pfieffer -98 | 4.20.65 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
107 | 114 | 4.55.55 | 9 | Theodor Larsen -99 | 4.44.18 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
108 | 69 | 4.20.04 | 1 | Christian Dirksen -99 | 4.14.94 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:55 |
109 | 78 | 1.90 | 4 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 1.90 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 |
110 | 109 | 2.00 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 2.10 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 |
111 | 86 | 2.40 | 1 | Klara Loessl -02 | 2.15 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 |
112 | 80 | 3.00 | 1 | Ida Jespersen -00 | 3.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
113 | 89 | 2.20 | 5 | Line Refsgaard -00 | 2.10 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
114 | 115 | 5.68 | 15 | Tobias Zornig -04 | 6.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 12:00 |
115 | 67 | 30.94 | 1 | Caroline Vammen -04 | 30.79 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 12:25 |
116 | 68 | 29.82 | 4 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 29.14 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
117 | 95 | 29.78 | 3 | Majken Lützen -03 | 29.95 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
118 | 78 | 31.31 | 11 | Helena Bundsgaard Matz -02 | 30.09 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:00 |
119 | 110 | 32.48 | 22 | Sofie Christensen -00 | 32.59 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
120 | 84 | 29.22 | 5 | Josephine Rasander -01 | 30.95 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
121 | 90 | 32.44 | 21 | Line S. Nielsen -01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:20 | |
122 | 96 | 10.78 | 6 | Mathias P. Kveiborg -00 | 10.83 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:20 |
123 | 113 | 28.67 | 2 | Tessa June Strand -98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:45 | |
124 | 66 | 33.05 | 8 | Bertram Stampe -04 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:10 | |
125 | 85 | 30.35 | 4 | Julius Sloth -03 | 30.76 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:30 |
126 | 88 | 31.21 | 7 | Lasse Darlem Brandt -03 | 32.25 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 14:30 |
127 | 93 | 9.07 | 7 | Magnus Bessing -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 | |
128 | 112 | 11.96 | 5 | Stefan Lehnert -99 | 11.56 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
129 | 107 | 12.12 | 4 | Rasmus Jensen -99 | 11.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:30 |
130 | 94 | 28.01 | 7 | Magnus Elsted -01 | 30.61 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:55 |
131 | 70 | 11.28 | 5 | Christoffer Olsen -96 | 9.72 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:15 |
132 | 86 | 10.80 | 1 | Klara Loessl -02 | 10.84 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:10 |
133 | 72 | 10.69 | 1 | Emil Boesen -03 | 10.97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 16:30 |