Kronborg Outdoor • Helsingør atletikstadion • Helsingør
18 maj, 2013
Arrangør: Helsingør IF
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 64 | 18.23 | 3 | Asger Østerby -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
2 | 67 | 9.32 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 9.31 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 | |
3 | 76 | 9.98 | 2 | Sidney Hetner -03 | 9.84 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 | |
4 | 74 | PB | 9.80 | 3 | Sara Olsson -02 | 10.07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 10:40 |
5 | 72 | DNS | Rasmus Baltzersen -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 | |||
6 | 69 | DNS | Marie Paule Dahi -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:55 | |||
7 | 71 | PB | 26.03 | 4 | Oliver Chabert -99 | 23.59 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
8 | 64 | 30.45 | 4 | Asger Østerby -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
9 | 65 | DNS | Fie Hofman -00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:05 | |||
10 | 73 | 12.32 | 6 | Robin Hetner -00 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
11 | 71 | 1.55 | 3 | Oliver Chabert -99 | 1.65 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
12 | 68 | 1.80 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | 1.83 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
13 | 64 | 19.49 | 2 | Asger Østerby -97 | 18.23 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:20 | |
14 | 69 | DNS | Marie Paule Dahi -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
15 | 65 | DNS | Fie Hofman -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 | |||
16 | 70 | PB | 7.75 | 3 | Mathilde Hammerum -00 | 7.67 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:30 |
17 | 67 | 9.53 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 9.32 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:40 | |
18 | 76 | 10.30 | 3 | Sidney Hetner -03 | 9.98 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:40 | |
19 | 74 | PB | 9.77 | 5 | Sara Olsson -02 | 9.80 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:50 |
20 | 66 | PB | 1.45 | 2 | Frida Ahlmann -98 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
21 | 73 | 12.26 | 4 | Robin Hetner -00 | 12.32 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:15 | |
22 | 73 | NM | Robin Hetner -00 | 7.34 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
23 | 67 | PB | 31.65 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 34.90 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:55 |
24 | 76 | 34.68 | 4 | Sidney Hetner -03 | 34.60 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:55 | |
25 | 72 | DNS | Rasmus Baltzersen -02 | 200 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:05 | |||
26 | 73 | DNS | Robin Hetner -00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:35 | |||
27 | 74 | DNS | Sara Olsson -02 | 3.46 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
28 | 75 | DNS | Sebastian Romer -97 | 300 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |||
29 | 67 | PB | 4.02 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:15 |
30 | 69 | DNS | Marie Paule Dahi -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:15 | |||
31 | 76 | 1.21.28 | 2 | Sidney Hetner -03 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
32 | 70 | NM | Mathilde Hammerum -00 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | |||
33 | 72 | DNS | Rasmus Baltzersen -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
34 | 65 | DNS | Fie Hofman -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:55 | |||
35 | 70 | 3.66 | 5 | Mathilde Hammerum -00 | 3.67 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:55 |