DM inde • Spar Nord Arena • Skive
27-28 feb., 2016
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 194 | 7.70 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 7.68 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
2 | 174 | 7.83 | 2 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.75 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
3 | 181 | 7.80 | 2 | Frida Sångren -97 | 7.77 | 60 meter • Indl. | Kvinder senior | Søndag kl. 12:40 | |
4 | 199 | 7.16 | 2 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.03 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | |
5 | 182 | DNS | Jacob Klysner -98 | 7.44 | 60 meter • Indl. | Mænd senior | Søndag kl. 13:00 | ||
6 | 194 | 7.66 | 2 | Mette Graversgaard -95 | 7.70 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
7 | 174 | 7.78 | 5 | Annelouise Villum Jensen -96 | 7.83 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
8 | 181 | 7.82 | 6 | Frida Sångren -97 | 7.80 | 60 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
9 | 186 | 3.85 | 7 | Karin Fisher (u) -88 | 3.60 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:00 | |
10 | 196 | DNS | Peter Ungvari (u) -85 | 14.34 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | ||
11 | 201 | 14.39 | 1 | Torúr Mortensen -98 | 14.45 | Trespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:00 | |
12 | 199 | 7.13 | 5 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.16 | 60 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:10 | |
13 | 185 | 2.14.37 | 5 | Joseffa Keidser -95 | 2.15.68 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:45 | |
14 | 187 | 16.74 | 2 | Kristoffer Thomsen -96 | 16.91 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 | |
15 | 192 | 18.20 | 9 | Mantas Laurinavicius (u) -93 | 18.31 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:50 | |
16 | 176 | PB | 1.58.99 | 6 | Christian Abild Larsen -93 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:55 | |
17 | 202 | DNS | Anna Thestrup Andersen -95 | 1.00.56 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | ||
18 | 178 | 1.02.15 | 13 | Cornelia Slej -99 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | ||
19 | 197 | AR | 53.85 | 1 | Sara Slott Petersen -87 | 52.59 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 |
20 | 191 | 1.00.93 | 12 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | ||
21 | 185 | 58.98 | 4 | Joseffa Keidser -95 | 59.58 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | |
22 | 189 | 1.00.04 | 8 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:10 | ||
23 | 184 | 12.68 | 1 | Janne Nielsen -93 | 12.91 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:20 | |
24 | 171 | PB | 11.43 | 3 | Agnes Skovgaard -96 | 11.13 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 15:20 |
25 | 179 | DNS | Emil Søndergaard -96 | 50.60 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 | ||
26 | 188 | DQ | Lasse Alm -91 | 50.58 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 | ||
27 | 180 | PB | 50.04 | 5 | Frederik Peschardt -95 | 50.53 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:35 |
28 | 190 | 1.91 | 2 | Mads Moos Larsen -95 | 1.95 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:55 | |
29 | 183 | 2.10 | 1 | Janick Klausen -93 | 2.15 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:55 | |
30 | 172 | 9.18.40 | 19 | Anders Pedersen -93 | 3000 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:15 | ||
31 | 169 | DR | 1.38.79 | 1 | Team Aarhus 1900 I | 4 x 200 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:45 | |
32 | 170 | 1.49.25 | 5 | Team Aarhus 1900 II | 4 x 200 meter stafet • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:45 | ||
33 | 168 | 1.30.14 | 2 | Team Aarhus 1900 | 4 x 200 meter stafet • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 17:00 |