Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun., 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.65 | 6 | Elna Frøkjær Trærup -16 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 9:00 | |||
2 | Afbud | Eva Damborg -13 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:05 | ||||
3 | 8.53 | 3 | Hannibal Sølgaard -15 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 9:20 | |||
4 | 9.29 | 5 | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 9:20 | |||
5 | 8.01 | 2 | Johannes Sølund -14 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 9:20 | |||
6 | 8.67 | 4 | Frederik Siig Vestentoft -15 | 40 meter • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 9:20 | |||
7 | 8.02 | 4 | Laust Frøkjær Trærup -13 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:30 | |||
8 | 8.25 | 5 | Hugo Sølgaard -13 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:30 | |||
9 | 9.74 | 3 | Frej Engsig-Karup -12 | 9.77 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | ||
10 | 11.14 | 7 | Christian Tybjerg Zeuner -12 | 11.40 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | ||
11 | 9.78 | 3 | Bjarke Johan Christensen -11 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:05 | ||
12 | 9.90 | 7 | Bjarke Johan Christensen -11 | 9.78 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:50 | ||
13 | DNS | Sara Francisco Mouridsen -06 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:50 | |||
14 | DNS | Natalie Vaabengaard -02 | 26.39 | 200 meter • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 16:00 | |||
15 | 39.20 | 6 | Johannes Sølund -14 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:35 | |||
16 | 33.40 | 3 | Frej Engsig-Karup -12 | 1.18.57 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | ||
17 | 33.42 | 2 | Bjarke Johan Christensen -11 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 11:55 | |||
18 | 49 | 2.45.59 | 2 | Freja Snedker Storgaard -06 | 2.44.18 | 800 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:00 | |
19 | 1.76 (w:-2.0) | 7 | Elna Frøkjær Trærup -16 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 9:40 | |||
20 | DNS | Eva Damborg -13 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:20 | ||||
21 | 3.48 (w:+1.3) | 7 | Hannah Damborg -09 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:00 | ||
22 | 2.19 (w:+2.8) | 9 | Hannibal Sølgaard -15 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:10 | |||
23 | 1.97 (w:+1.2) | 11 | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:10 | |||
24 | 2.21 (w:+2.4) | 7 | Johannes Sølund -14 | 2.12 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:10 | ||
25 | 2.44 (w:+1.3) | 5 | Frederik Siig Vestentoft -15 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 10:10 | |||
26 | 2.79 (w:+0.0) | 7 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
27 | 2.35 (w:-0.6) | 8 | Hugo Sølgaard -13 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
28 | 3.39 (w:+0.0) | 4 | Frej Engsig-Karup -12 | 3.39 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||
29 | 2.80 (w:-0.8) | 8 | Christian Tybjerg Zeuner -12 | 2.90 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 12:15 | ||
30 | DNS | Bjarke Johan Christensen -11 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 9:00 | |||
31 | =PB | 8.80 | 1 | Hannah Damborg -09 | 8.80 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:30 | |
32 | 5.16 | 4 | Christian Tybjerg Zeuner -12 | 5.02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:20 | ||
33 | 6.96 | 4 | Bjarke Johan Christensen -11 | 7.21 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 10:20 | ||
34 | DNS | Steen Fleig Mortensen -63 | 11.24 | Kuglestød • Finale | Mænd Masters 55 | Søndag kl. 15:40 | |||
35 | Afbud | Hannah Damborg -09 | 17.64 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:25 | |||
36 | PB | 36.16 | 1 | Steen Fleig Mortensen -63 | 34.93 | Diskoskast • Finale | Mænd Masters 55 | Søndag kl. 14:25 | |
37 | 5.62 | 6 | Elna Frøkjær Trærup -16 | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:35 | |||
38 | Afbud | Eva Damborg -13 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:35 | ||||
39 | 20.97 | 5 | Hannibal Sølgaard -15 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:05 | |||
40 | 14.43 | 9 | Vincent Nørgaard Ingerslev -15 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:05 | |||
41 | 16.21 | 7 | Johannes Sølund -14 | 3.49 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:05 | ||
42 | 14.66 | 8 | Frederik Siig Vestentoft -15 | Boldkast • Finale | Drenge 8 år | Søndag kl. 11:05 | |||
43 | 16.69 | 9 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:05 | |||
44 | 22.39 | 3 | Hugo Sølgaard -13 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:05 |