ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | DNS | August Cudrio Thomsen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:00 | ||
2 | 6 | 1.28 | 4 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 17 | 1.46 | 2 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 14 | 2.10 | 3 | Eva Kirstein Jensen -04 | 2.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
5 | 28 | DNS | Viktor Bech Petersen -03 | 5.70 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
6 | 16 | 4.56 (w:+0.6) | 7 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 4.51 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
7 | 26 | 14.89 | 7 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
8 | 9 | DNS | August Cudrio Thomsen -08 | 3.92 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | |
9 | 22 | DNS | Nikolai Andersen -04 | 25.64 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:15 | |
10 | 11 | 21.75 | 4 | Caroline Jørgensen -05 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:25 | |
11 | 17 | 18.42 | 6 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 19.89 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:25 |
12 | 8 | DNS | Anton Malkov -06 | 12.57 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:35 | |
13 | 13 | 3.86 (w:+0.0) | 5 | Estha Færch -07 | 3.73 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 |
14 | 7 | 2.98 (w:+1.5) | 13 | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:35 |
15 | 23 | 11.76 | 6 | Oliver Larsen -05 | 11.83 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 11:45 |
16 | 25 | 11.81 | 3 | Selin Ruzhdi -06 | 11.93 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:55 |
17 | 28 | 30.66 | 5 | Viktor Bech Petersen -03 | 34.57 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 |
18 | 15 | 12.38 | 6 | Filippa Lavrsen -05 | 12.87 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:20 |
19 | 11 | 11.68 | 3 | Caroline Jørgensen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:20 | |
20 | 19 | 11.58 | 3 | Laura-Jo Buchard -05 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:20 | |
21 | 29 | 12.11 | 5 | Vilma Tambour Petersen -05 | 12.21 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 12:20 |
22 | 23 | 7.79 | 4 | Oliver Larsen -05 | 8.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 12:20 |
23 | 16 | 2.16.73 | 6 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 2.14.17 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
24 | 24 | 3.00 | 3 | Sebastian Monneret -03 | 3.10 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:35 |
25 | 25 | 12.08 | 5 | Selin Ruzhdi -06 | 11.81 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:15 |
26 | 12 | 1.25 | 4 | Daniel Lund -06 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 13:15 |
27 | 18 | 4.82 (w:+0.0) | 11 | Laura Juul Pallesen -03 | 4.88 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:15 |
28 | 26 | 2.86 (w:+0.0) | 11 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:15 |
29 | 27 | 3.11 (w:+1.3) | 9 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 2.95 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 13:15 |
30 | 19 | 11.65 | 5 | Laura-Jo Buchard -05 | 11.58 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 13:25 |
31 | 10 | 36.91 | 3 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 38.50 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:00 |
32 | 27 | 4.01.13 | 4 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 4.08.51 | 1000 meter • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:05 |
33 | 24 | 1.50 | 6 | Sebastian Monneret -03 | 1.67 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:05 |
34 | 11 | 8.81 | 6 | Caroline Jørgensen -05 | 9.19 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 |
35 | 17 | 7.33 | 9 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 7.78 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 |
36 | 10 | 4.59 (w:+1.6) | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.57 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 |
37 | 26 | 21.71 | 5 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 20.17 | Boldkast • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 14:40 |
38 | 7 | 23.29 | 8 | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 20.57 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 14:40 |
39 | 18 | 48.50 | 2 | Laura Juul Pallesen -03 | 49.14 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:20 |
40 | 28 | DNS | Viktor Bech Petersen -03 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:20 | ||
41 | DQ | Amager AC | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 15:50 | |||
42 | 36.27 | 2 | Amager AC | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 15:55 | ||
43 | 44.93 | 3 | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:10 | ||
44 | DNS | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 16:20 |