DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Randers Freja Atletik og Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 293 | 24.83 | 2 | Amanda Sondrup Henriques -04 | 25.20 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
2 | 294 | 2.50 | 5 | Cathia Lindgaard Jensen -07 | 3.02 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 295 | 19.48 | 8 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | 19.91 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
4 | 295 | 3.88 (w:+1.9) | 18 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:20 | |
5 | 295 | PB | 10.56 | 5 | Cecilie Lindgaard Jensen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
6 | 296 | 22.51 | 1 | Christian Daniel Nørskov -04 | 22.84 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
7 | 297 | 24.16 | 6 | Daniel K. Pedersen -06 | 25.47 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
8 | 297 | 1.70 | 1 | Daniel K. Pedersen -06 | 1.83 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
9 | 298 | PB | 2.80 | 2 | Isabella Scherwin -06 | 2.72 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
10 | 299 | 13.08 | 4 | Jonas Dufresne -04 | 13.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:40 | |
11 | 299 | PB | 36.79 | 5 | Jonas Dufresne -04 | 32.49 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:05 |
12 | 300 | 2.21.51 | 7 | Jonathan Sass Møller -06 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | ||
13 | 301 | 11.97 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 11.85 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
14 | 301 | 12.46 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 11.97 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:10 | |
15 | 301 | PB | 3.35 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 3.30 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
16 | 302 | 13.44 | 4 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 13.30 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
17 | 302 | 10.77 | 3 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 11.60 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
18 | 303 | 27.01 | 12 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 | 27.48 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
19 | 304 | 26.93 | 10 | Lærke F. Thygesen -05 | 26.69 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
20 | 304 | PB | 2.20.46 | 2 | Lærke F. Thygesen -05 | 2.20.92 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:35 |
21 | 305 | 24.26 | 7 | Markus Dufresne -06 | 24.34 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
22 | 305 | 1.64 | 3 | Markus Dufresne -06 | 1.69 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 | |
23 | 305 | 13.48 | 2 | Markus Dufresne -06 | 14.16 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
24 | 306 | 18.78 | 7 | Mathilde Fogh -05 | 19.48 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |
25 | 306 | 19.71 | 6 | Mathilde Fogh -05 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 | ||
26 | 307 | 15.09 | 4 | Max Kørner Andersen -03 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | ||
27 | 307 | DNS | Max Kørner Andersen -03 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:00 | ||
28 | 307 | 13.47 | 3 | Max Kørner Andersen -03 | 13.69 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 11:15 | |
29 | 308 | 13.83 | 5 | Mille Johanson -06 | 14.25 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | |
30 | 309 | 2.25.45 | 10 | Nico Schumacher -07 | 2.22.11 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:45 | |
31 | 2.32.72 | 4 | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:45 | |||
32 | 2.14.25 | 3 | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |||
33 | DNS | Randers Freja | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 17:05 | ||||
34 | 310 | NM | Ria Nylander -06 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
35 | 311 | 24.35 | 8 | Thomas Sitm Madsen -06 | 24.49 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
36 | 312 | DNF | Tobias Roed Garza -04 | 23.69 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 |