DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Hvidovre Atletik & Motion
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 182 | DNS | Andrea Skov Larsen -05 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |||
2 | 185 | DNS | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 15:45 | |||
3 | 185 | 48.11 | 1 | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | 56.69 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:10 | |
4 | 186 | 5.17 (w:+4.4) | 4 | Bjørk Nørremark -02 | 5.26 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | |
5 | 188 | PB | 29.42 | 2 | Cæcilie Højer McClure -00 | 28.25 | Diskoskast • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 14:10 |
6 | 191 | 23.06 | 6 | Dlovan Baker -00 | 23.16 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:50 | |
7 | 192 | 18.89 | 5 | Emma Surlykke Mogensen -03 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 | ||
8 | 192 | 4.20 (w:+4.0) | 11 | Emma Surlykke Mogensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 14:20 | ||
9 | 193 | DNS | Erik Lange Dons -06 | 10.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
10 | 193 | DNS | Erik Lange Dons -06 | 30.28 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 | ||
11 | 194 | 26.06 | 15 | Filip Emil Larsen -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
12 | 196 | 27.70 | 15 | Haddy Cham -05 | 28.16 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:25 | |
13 | 2.16.83 | 5 | Hvidovre | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 17:05 | |||
14 | DNS | Hvidovre AM | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 16:55 | ||||
15 | 197 | 24.09 | 11 | Jonas Strunge -04 | 24.47 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
16 | 197 | 1.89 | 1 | Jonas Strunge -04 | 1.90 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:05 | |
17 | 198 | PB | 1.67 | 2 | Kasper Birk -06 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:55 |
18 | 199 | PB | 2.34.89 | 7 | Katarina Jørgensen -06 | 2.45.56 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:25 |
19 | 200 | 8.58 | 15 | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 8.71 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
20 | 200 | NM | Mathilde Ugleholt Hansen -06 | 19.74 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | ||
21 | 201 | 24.63 | 12 | Mathis Touillon -04 | 25.81 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:00 | |
22 | 202 | PB | 11.37 | 4 | Mikael Chua Ziska -99 | 10.91 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 |
23 | 202 | 29.02 | 4 | Mikael Chua Ziska -99 | 31.36 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
24 | 203 | 21.61 | 1 | Mikkel Johansson -02 | 21.55 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:40 | |
25 | 204 | 27.00 | 4 | Misja B. Jepsen -01 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:50 | ||
26 | 205 | 25.67 | 13 | Pedro Baptista -06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | ||
27 | 206 | 6.99 | 17 | Sophie Isabella Kirk Andersen -06 | 7.58 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:00 | |
28 | 206 | 20.75 | 10 | Sophie Isabella Kirk Andersen -06 | 21.70 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:45 | |
29 | 207 | 13.44 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 13.80 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 | |
30 | 207 | 40.98 | 1 | Stefan Lehnert -99 | 41.39 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 | |
31 | 183 | PB | 2.07.22 | 6 | Stefan Ursea -05 | 2.10.27 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:00 |
32 | 208 | PB | 12.76 | 2 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 12.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:15 |
33 | 208 | 31.12 | 3 | Tobias Riber Jakobsen -01 | 32.66 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 |