ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
22-23 jan., 2022
Arrangør: Ballerup AK
Herlev Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 140 | 11.69 | 4 | Kathrine Fjeldsted -12 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
2 | 137 | 1.28 | 5 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:30 |
3 | 142 | 9.88 | 3 | Mia Seiger Behrens -11 | 9.76 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 |
4 | 131 | 8.50 | 2 | Alice Peters -09 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 137 | 9.57 | 3 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:15 |
6 | 134 | DNS | Elise Martens Sloth -08 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | |
7 | 140 | DNS | Kathrine Fjeldsted -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
8 | 144 | 8.76 | 5 | Signe Kensø -06 | 8.69 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
9 | 132 | DNS | Charmaine Gatbonton De Taza -06 | 8.90 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | 138 | 9.23 | 7 | Jamilla Jensen -06 | 9.04 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
11 | 142 | 3.91 | 1 | Mia Seiger Behrens -11 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:40 |
12 | 139 | 8.72 | 2 | Karen Leth-Sonne -09 | 7.47 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 |
13 | 140 | DNS | Kathrine Fjeldsted -12 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
14 | 140 | DNF | Kathrine Fjeldsted -12 | 3-kamp • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
15 | 139 | DNS | Karen Leth-Sonne -09 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:50 | |
16 | 142 | 5.90 | 2 | Mia Seiger Behrens -11 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |
17 | 142 | Mia Seiger Behrens -11 | 3-kamp • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
18 | 132 | DNS | Charmaine Gatbonton De Taza -06 | 10.27 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:25 | |
19 | 137 | 9.75 | 7 | Ida Sofie Abel-Jespersen -10 | 9.57 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:20 |
20 | 145 | 13.59 | 4 | Silja Hickman -10 | 13.12 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 9:30 |
21 | 135 | DNS | Elliot Lander Franks -12 | 2.73 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
22 | 136 | DNS | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 2.70 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 9:30 | |
23 | 143 | 15.95 | 3 | Philip Fjeldsted -10 | 15.31 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:00 |
24 | 141 | DNS | Mads Laurits Nejsum Clausen -07 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
25 | 135 | DNS | Elliot Lander Franks -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | ||
26 | 136 | DNS | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | ||
27 | 143 | 5.60 | 5 | Philip Fjeldsted -10 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
28 | 135 | DNS | Elliot Lander Franks -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | ||
29 | 136 | DNS | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | ||
30 | 135 | DNS | Elliot Lander Franks -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | ||
31 | 136 | DNS | Hugo Hviid Holm-Pedersen -12 | 3-kamp • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:50 | ||
32 | 134 | 1.90 | 7 | Elise Martens Sloth -08 | 2.05 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
33 | 145 | 4.53.20 | 3 | Silja Hickman -10 | 1000 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
34 | 145 | 3.08 | 8 | Silja Hickman -10 | 3.23 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:30 |
35 | 143 | NM | Philip Fjeldsted -10 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:40 | ||
36 | 133 | DNS | Eelis Sahlsten -07 | 5.10.75 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 | |
37 | 134 | DNS | Elise Martens Sloth -08 | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:10 | |
38 | 144 | 30.02 | 3 | Signe Kensø -06 | 29.10 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |
39 | 138 | 31.52 | 5 | Jamilla Jensen -06 | 30.03 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 14:10 |