DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg
26-28 jul, 2019
Arrangør: Esbjerg AM
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 17 | 32.17.75 | 9 | Benjamin Savill -94 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | ||
2 | 16 | DNS | Abdi Hakin Ulad -91 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | |||
3 | 103 | 12.97 | 4 | Alberte Riber Jakobsen -01 | 12.75 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 12:15 | |
4 | 125 | 12.63 | 3 | Zarah Buchwald -95 | 12.29 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 12:15 | |
5 | 107 | 13.50 | 5 | Bjørk Nørremark -02 | 13.26 | 100 meter • Indl. | Kvinder | Lørdag kl. 12:15 | |
6 | 122 | 11.39 | 4 | Simon Mathiasen -96 | 11.29 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 105 | 11.10 | 1 | Andreas Trajkovski -93 | 10.61 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
8 | 110 | 11.67 | 6 | Jacob Chua Ziska -97 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | ||
9 | 123 | 52.85 | 4 | Stefan Lehnert -99 | 57.45 | Hammerkast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 12:55 | |
10 | 115 | 9 | 12.61 (w:+1.6) | 3 | May Zerzut -94 (POL) | 12.28 | Trespring • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 13:00 |
11 | 103 | 3.15 | 7 | Alberte Riber Jakobsen -01 | 3.20 | Stangspring • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 13:05 | |
12 | 125 | 58.96 | 6 | Zarah Buchwald -95 | 57.62 | 400 meter • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:20 | |
13 | 106 | 47.87 | 3 | Annesofie Hartmann -00 | 51.82 | Diskoskast • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:25 | |
14 | 113 | 45.78 | 5 | Maria Sløk Hansen -83 | 45.79 | Diskoskast • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:25 | |
15 | 124 | DNS | Thea Jensen -99 | 46.22 | Diskoskast • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 14:25 | ||
16 | 120 | SR | 47.70 | 1 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 47.83 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 |
17 | 117 | SB | 51.19 | 8 | Mikkel Klejnstrup -86 | 51.84 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 |
18 | 121 | 51.84 | 9 | Sebastian Larvad -01 | 51.63 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | |
19 | 111 | SB | 48.47 | 3 | Kasper Olsen -91 | 48.68 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 |
20 | 109 | PB | 49.44 | 5 | Lasonas Koniaris -97 | 50.18 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 |
21 | 114 | DNS | Martin H. Kristensen -92 | 51.23 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | ||
22 | 105 | 11.18 | 6 | Andreas Trajkovski -93 | 11.10 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:40 | |
23 | 106 | 13.13 | 5 | Annesofie Hartmann -00 | 13.26 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 16:10 | |
24 | 113 | 15.10 | 1 | Maria Sløk Hansen -83 | 15.62 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 16:10 | |
25 | 124 | 14.11 | 3 | Thea Jensen -99 | 14.44 | Kuglestød • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 16:10 | |
26 | 121 | DNS | Sebastian Larvad -01 | 1.59.18 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:20 | ||
27 | 49.17 | 4 | Hvidovre AM | 49.00 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Kvinder | Lørdag kl. 16:40 | ||
28 | 42.78 | 3 | Hvidovre AM 1 | 41.95 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:50 | ||
29 | DNS | Hvidovre AM 2 | 45.91 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:50 | |||
30 | 116 | 27.37 | 7 | Mette B. Jepsen -70 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | ||
31 | 103 | 26.79 | 5 | Alberte Riber Jakobsen -01 | 26.74 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
32 | 125 | 25.90 | 3 | Zarah Buchwald -95 | 25.10 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
33 | 120 | 21.93 | 2 | Nick Ekelund-Arenander -89 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
34 | 122 | DNF | Simon Mathiasen -96 | 22.54 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
35 | 117 | 23.14 | 6 | Mikkel Klejnstrup -86 | 23.07 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
36 | 105 | DNS | Andreas Trajkovski -93 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |||
37 | 111 | DNS | Kasper Olsen -91 | 22.13 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
38 | 109 | 22.99 | 4 | Lasonas Koniaris -97 | 23.07 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
39 | 114 | DNS | Martin H. Kristensen -92 | 23.48 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
40 | 106 | 44.17 | 8 | Annesofie Hartmann -00 | 46.47 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 | |
41 | 113 | SB | 49.11 | 5 | Maria Sløk Hansen -83 | 47.76 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 |
42 | 124 | 48.77 | 6 | Thea Jensen -99 | 52.09 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 | |
43 | 118 | 15.20 | 3 | Mila Lazarova -98 (ROU) | 14.91 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | |
44 | 118 | 15.43 | 4 | Mila Lazarova -98 (ROU) | 15.20 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:35 | |
45 | 118 | 4.86 (w:+2.3) | 15 | Mila Lazarova -98 (ROU) | 5.15 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
46 | 107 | 4.89 (w:+1.4) | 14 | Bjørk Nørremark -02 | 5.14 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
47 | 123 | 14.03 | 5 | Stefan Lehnert -99 | 15.86 | 15.88 kg • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:05 | |
48 | 104 | SB | 56.63 | 4 | Alexandre Guidje -94 | 57.58 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 |
49 | 119 | 58.91 | 5 | Navid Bazgir -95 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 | ||
50 | 108 | 48.24 | 8 | Bjørn Malskær -65 | 49.27 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
51 | 120 | DQ | Nick Ekelund-Arenander -89 | 21.93 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | ||
52 | 125 | 25.78 | 7 | Zarah Buchwald -95 | 25.90 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:35 | |
53 | 106 | PB | 15.37 | 4 | Annesofie Hartmann -00 | 14.61 | Vægtkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:40 |
54 | 113 | SB | 16.07 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | 14.68 | Vægtkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:40 |
55 | 124 | 15.97 | 3 | Thea Jensen -99 | 16.67 | Vægtkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:40 | |
56 | 105 | DNS | Andreas Trajkovski -93 | 7.69 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | ||
57 | 112 | SB | 36.15 | 4 | Louise Busk Nielsen -97 | 34.57 | Spydkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:10 |
58 | PB | 3.14.50 | 2 | Hvidovre AM 1 | 3.24.11 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 | |
59 | DNS | Hvidovre AM 2 | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |