DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg
26-28 jul, 2019
Arrangør: Esbjerg AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 184 | 16.30 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | ||
2 | 189 | 65.81 | 1 | Arthur W Petersen -99 | 69.10 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
3 | 191 | 7.43 (w:-0.1) | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.61 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
4 | 196 | DNS | Christian Clausen -96 | 1.58.36 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | ||
5 | 46 | PB | 14.37.74 | 7 | Christoffer Boll -92 | 14.41.24 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 |
6 | 198 | 6.12 (w:-1.2) | 14 | Dennis Bakari Mägi -95 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | ||
7 | 200 | 6.62 (w:+0.6) | 8 | Emil Frænde -00 | 6.70 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
8 | 203 | DNS | Festus Ansante -94 | 21.81 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
9 | 206 | 22.15 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.30 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
10 | 206 | 22.07 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.15 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
11 | 209 | PB | 54.62 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 55.60 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 |
12 | 210 | PB | 63.78 | 3 | Jakob Slipsager -93 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
13 | 215 | DNS | Kenneth Pedersen -97 | 2.05 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 11:45 | ||
14 | 47 | 15.36.65 | 13 | Mads Skaaning -95 | 15.30.90 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 | |
15 | 223 | 15.29 | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 15.21 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
16 | 223 | PB | 7.03 (w:+0.1) | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.82 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
17 | 225 | SB | 6.68 (w:+0.6) | 6 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.63 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
18 | 226 | 51.03 | 1 | Nicolai Trock Hartling -94 | 50.41 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 | |
19 | 227 | 16.04 | 5 | Nikolaj Graves -98 | 15.71 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
20 | 227 | 6.40 (w:+1.0) | 11 | Nikolaj Graves -98 | 6.44 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
21 | 228 | 14.81 | 2 | Oliver Chabert -99 | 14.77 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
22 | 230 | DNS | Philip Braun -90 | 22.67 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
23 | 234 | 7.51 (w:+1.0) | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.65 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
24 | 3.12.57 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 | |||
25 | 236 | 21.98 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 22.15 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
26 | 236 | 21.84 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 21.98 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
27 | 238 | 55.60 | 5 | Vitus Lei Hansgaard -01 | 59.91 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
28 | 239 | 2.02.01 | 3 | William Devantier -00 | 2.03.08 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |