NVJ mesterskab • Viborg stadion • Viborg
29 sep., 2019
Arrangør: Viborg AM
Videbæk
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.08 | 4 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 10:00 | |
2 | 0.90 | 5 | Maja Markussen -10 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
3 | 16.97 | 6 | Katrine Petersen -06 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:00 | |
4 | 14.75 | 6 | Mads Markussen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:10 | |
5 | 13.58 | 6 | Katrine Petersen -06 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:20 | |
6 | 2.59 | 9 | Simon Ryncewicz -11 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:20 | |
7 | 1.10 | 2 | Mads Markussen -08 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 10:30 | |
8 | 3.63 | 6 | Katrine Petersen -06 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 10:45 | |
9 | 8.42 | 3 | Simon Ryncewicz -11 | 40 meter • Indl. | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
10 | 3.03 | 10 | James Jensen -06 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:10 | |
11 | 16.42 | 5 | Astrid Sig Ebbensgaard -09 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
12 | 16.14 | 6 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | Boldkast • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
13 | 20.50 | 10 | Mads Markussen -08 | Boldkast • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:10 | |
14 | 7.92 | 4 | Maja Markussen -10 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:15 | |
15 | 11.26 | 5 | Astrid Sig Ebbensgaard -09 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:45 | |
16 | 11.05 | 4 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Søndag kl. 11:45 | |
17 | 2.75 | 7 | Maja Markussen -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:45 | |
18 | 21.89 | 5 | James Jensen -06 | Spydkast • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 11:45 | |
19 | 12.26 | 4 | Mads Markussen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:00 | |
20 | 0.95 | 6 | Astrid Sig Ebbensgaard -09 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:00 | |
21 | 1.00 | 4 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | Højdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 12:00 | |
22 | 12.89 | 4 | Katrine Petersen -06 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:10 | |
23 | 14.24 | 5 | James Jensen -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:15 | |
24 | 1.29.73 | 5 | Maja Markussen -10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:30 | |
25 | 1.05 | 5 | James Jensen -06 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 12:30 | |
26 | 1.40.06 | 7 | Simon Ryncewicz -11 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
27 | 2.60 | 9 | Mads Markussen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 12:45 | |
28 | 13.33 | 11 | Maja Markussen -10 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:45 | |
29 | 2.41.83 | 6 | Astrid Sig Ebbensgaard -09 | 600 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
30 | 2.27.19 | 5 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | 600 meter • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:00 | |
31 | 2.34.08 | 7 | Mads Markussen -08 | 600 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:10 | |
32 | 2.67 | 11 | Astrid Sig Ebbensgaard -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
33 | 3.07 | 9 | Marie Sig Ebbensgaard -08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Søndag kl. 13:15 | |
34 | DNS | Katrine Petersen -06 | 12.89 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:10 |