Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 15.10 | 5 | Franciska Trzecieski -10 | 15.99 | 100 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 14.19 | 4 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Spydkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
3 | 20.94 | 2 | Storm Breinholst -13 | Spydkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
4 | PB | 24.00 | 2 | Otto Qvist -10 | 22.86 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 25.23 | 1 | Balder Breinholst -10 | 26.84 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
6 | 22.54 | 3 | Vagn Bjørn -10 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
7 | 11.26 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 11.35 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
8 | 13.32 | 4 | Tristan Trzecieski -07 | 13.43 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
9 | 14.65 | 2 | Storm Breinholst -13 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:50 | |||
10 | 1 | 14.61 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 100 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
11 | 14.97 | 1 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | 100 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
12 | 16.02 | 3 | Otto Qvist -10 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
13 | 13.93 | 2 | Balder Breinholst -10 | 14.55 | 100 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
14 | 5.24 (w:+0.0) | 1 | Celina Jensen -07 | 5.26 | Længdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
15 | 1.28 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 1.34 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
16 | 15.41 | 3 | Franciska Trzecieski -10 | 15.10 | 100 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
17 | 11.59 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 11.26 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
18 | DNS | Tristan Trzecieski -07 | 13.32 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 11:15 | |||
19 | PB | 26.64 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 25.20 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:50 | |
20 | 1 | 3.53.83 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 1000 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:55 | ||
21 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 3.22.40 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:55 | |||
22 | 1 | 49.09 | 2 | Alexander Vedel Møller -12 | 300 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
23 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 300 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:20 | ||||
24 | DNS | Carl Bäckström Nielsen -07 | 36.44 | 300 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
25 | 1.36 | 1 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
26 | 1.27 | 2 | Storm Breinholst -13 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
27 | PB | 1.39 | 2 | Balder Breinholst -10 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
28 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 1.46 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
29 | 1.51 | 2 | Tristan Trzecieski -07 | 1.56 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
30 | 7 | PB | 4.56.12 | 2 | Daniel Lund -06 | 5.04.43 | 1500 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:55 |
31 | 18.32 | 3 | Villads Clausen -98 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:40 | |||
32 | PB | 26.33 | 3 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 20.39 | Hammerkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:00 | |
33 | 36.17 | 1 | Tristan Trzecieski -07 | 40.00 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
34 | 1.53 | 4 | Celina Jensen -07 | 1.66 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:15 | ||
35 | 11.76 | 4 | Oliver Larsen -05 | 12.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
36 | PB | 30.91 | 4 | Line Svare -08 | 28.45 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
37 | DNS | Oliver Larsen -05 | 11.76 | 100 meter • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
38 | 9.22 | 5 | Alberte Ertman Brøndum -15 | 40 meter • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 9:00 | |||
39 | 3.89 (w:-0.3) | 1 | Storm Breinholst -13 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
40 | 3.08 (w:-0.3) | 4 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:00 | |||
41 | 4.41 | 4 | Alma Ertman Brøndum -12 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 9:00 | |||
42 | DNS | Castanje Sortsø -13 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 9:05 | ||||
43 | 6.45 | 1 | Storm Breinholst -13 | 6.62 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:30 | ||
44 | 7.36 | 2 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 7.54 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 9:30 | ||
45 | 2.22 (w:-0.1) | 5 | Alberte Ertman Brøndum -15 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 9:40 | |||
46 | 13.22 | 4 | Alma Ertman Brøndum -12 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Søndag kl. 9:45 | |||
47 | 31.42 | 2 | Storm Breinholst -13 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 10:05 | |||
48 | 12.12 | 4 | Franciska Trzecieski -10 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 10:20 | |||
49 | DNS | Castanje Sortsø -13 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 10:20 | ||||
50 | 6.12 | 5 | Alberte Ertman Brøndum -15 | Boldkast • Finale | Piger 8 år | Søndag kl. 10:35 | |||
51 | 1 | 8.97 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:40 | ||
52 | PB | 4.06 (w:+1.9) | 3 | Otto Qvist -10 | 4.05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:50 | |
53 | 4.62 (w:+3.1) | 1 | Balder Breinholst -10 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:50 | ||
54 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 4.56 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:50 | |||
55 | 12.28 | 8 | Franciska Trzecieski -10 | 12.12 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:00 | ||
56 | DNS | Franciska Trzecieski -10 | 12.18 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 11:05 | |||
57 | 2.15 (w:-0.7) | 8 | Alma Ertman Brøndum -12 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:15 | |||
58 | DNS | Castanje Sortsø -13 | 200 meter • Finale | Piger 9 år | Søndag kl. 11:25 | ||||
59 | 11.58 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 11.99 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:30 | ||
60 | 32.07 | 1 | Storm Breinholst -13 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:35 | |||
61 | 34.99 | 2 | Felix Bäckström Nielsen -13 | 200 meter • Finale | Drenge 9 år | Søndag kl. 11:35 | |||
62 | 1 | 29.69 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 11:45 | ||
63 | PB | 27.46 | 2 | Franciska Trzecieski -10 | 19.94 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 12:25 | |
64 | 21.32 | 4 | Line Svare -08 | 24.94 | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:25 | ||
65 | PB | 18.98 | 6 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 17.95 | Diskoskast • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 12:25 | |
66 | PB | 6.50 | 4 | Otto Qvist -10 | 6.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
67 | 8.06 | 1 | Balder Breinholst -10 | 8.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | ||
68 | PB | 7.83 | 2 | Vagn Bjørn -10 | 7.29 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 | |
69 | 9.19 | 3 | Tristan Trzecieski -07 | 10.13 | Kuglestød • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 12:30 | ||
70 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:00 | ||||
71 | 1 | 2.03.12 | 1 | Alexander Vedel Møller -12 | 600 meter • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 13:30 | ||
72 | Afbud | Vagn Bjørn -10 | 1.48.99 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:30 | |||
73 | PB | 10.72 | 2 | Line Svare -08 | 10.16 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:35 | |
74 | 8.12 | 8 | Silke Marie Bach Madsen -08 | 9.24 | Kuglestød • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:35 | ||
75 | 28.54 | 2 | Line Svare -08 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | |||
76 | PB | 23.62 | 1 | Balder Breinholst -10 | 17.38 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 | |
77 | 14.03 | 3 | Vagn Bjørn -10 | 14.46 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 13:45 | ||
78 | PB | 33.72 | 2 | Tristan Trzecieski -07 | 28.69 | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 13:45 | |
79 | 22.85 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 23.22 | 200 meter • Finale | Drenge 15 år | Søndag kl. 14:00 | ||
80 | 1.07.77 | 1 | Ada Nissen Thysted -06 | 1.06.28 | 400 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 14:30 | ||
81 | 28 | 2.41.24 | 3 | Johanne Marie Lilleøre -08 | 2.35.72 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 15:00 |