Copenhagen Open 2022, 10 års jubilæum • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 jun., 2022
Arrangør: Hvidovre AM
Randers Freja Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.65 | 3 | Clara Momme Jørgensen -08 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | |||
2 | Afbud | Anizette Klitgaard -08 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||||
3 | 13.71 | 3 | Clara Momme Jørgensen -08 | 13.65 | 100 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
4 | 12.03 | 2 | Louise Østergård -04 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:15 | ||
5 | 11.96 | 3 | Louise Østergård -04 | 12.03 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:20 | ||
6 | 28.02 | 5 | Clara Momme Jørgensen -08 | 28.40 | 200 meter • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 13:45 | ||
7 | 105 | Afbud | Lærke F. Thygesen -05 | 59.47 | 400 meter • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
8 | 51.78 | 3 | Tobias Roed Garza -04 | 51.08 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:05 | ||
9 | 105 | Afbud | Lærke F. Thygesen -05 | 2.20.46 | 800 meter • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
10 | 104 | 2.20.98 | 3 | Jonathan S. Møller -06 | 2.15.52 | 800 meter • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:10 | |
11 | 103 | 5.30.12 | 2 | Ellen Nørgaard -08 | 5.27.68 | 1500 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:35 | |
12 | 105 | DNS | Lærke F. Thygesen -05 | 5.03.91 | 1500 meter • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
13 | Afbud | Anizette Klitgaard -08 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Søndag kl. 12:20 | ||||
14 | 103 | 15.45 | 7 | Ellen Nørgaard -08 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 15 år | Søndag kl. 12:20 | ||
15 | 14.35 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 14.32 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
16 | 103 | DNF | Ellen Nørgaard -08 | 300 meter hæk • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 14:20 | |||
17 | SB | 1.00.85 | 2 | Amanda Sondrup Henriques -04 | 59.75 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:30 | |
18 | 104 | PB | 1.02.01 | 2 | Jonathan S. Møller -06 | 1.04.21 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 14:40 |
19 | 1.01.89 | 2 | Tobias Roed Garza -04 | 55.24 | 400 meter hæk • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 14:40 | ||
20 | Afbud | Anizette Klitgaard -08 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:15 | |||
21 | DNS | Kristine S. Bitsch -06 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 15:30 | |||
22 | PB | 2.62 | 1 | Clara Momme Jørgensen -08 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 15 år | Søndag kl. 10:45 | |
23 | PB | 3.52 | 1 | Klara T. Bjerregaard -06 | 3.40 | Stangspring • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 12:40 | |
24 | 3.25 | 2 | Markus Dufresne -06 | 3.70 | Stangspring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 15:00 | ||
25 | 104 | 5.44 (w:+0.0) | 5 | Jonathan S. Møller -06 | 5.68 | Længdespring • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:45 | |
26 | 5.55 (w:+0.0) | 4 | Markus Dufresne -06 | 5.98 | Længdespring • Finale | Drenge 17 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
27 | 104 | DNS | Jonathan S. Møller -06 | 11.94 | Trespring • Finale | Drenge 17 år | Søndag kl. 14:40 | ||
28 | DNS | Kristine S. Bitsch -06 | 12.88 | Kuglestød • Finale | Piger 17 år | Søndag kl. 14:35 | |||
29 | 39.17 | 1 | Kristine S. Bitsch -06 | 41.30 | Spydkast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 12:55 |